ploki soendus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
hhhannes
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juun 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn,Mustamäe

Lugemata postitus Postitas hhhannes »

webasto ja alates 15000.- -v?i lootsid et keegi siin klubis pakuks sulle midagi analoogset u. 5 eesti krooni eest?
püüan ikka kõigest väest-siis saan igaühe käest

aats
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Veebr 2004, 11:31
Asukoht: TALLINN

Lugemata postitus Postitas aats »

defa/calix...kui teema algatajal on t?sine huvi siis paluks siia auto t?psemad andmed saan siis t?pse hinnapakkumise teha....ja hind on kindlati s?bralikum kui eelpool mainitud:P
olgem nüüd vennalikud...

Kasutaja avatar
vredestein
Veteran
Postitusi: 1305
Liitunud: 09 Okt 2003, 16:36
Telefon: 5045339
Auto: Derby Mk1 1980
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 49 korda

Lugemata postitus Postitas vredestein »

pean k?ssim j?rgi s?bral vedeleb m?rg webasto mis oli 98 a. passatil. ehk tahab m??a.asi on kasutatud

GOLFIST
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 16 Dets 2004, 18:32
Auto: VW TYP3 Variant´69 VW 1302S ´71
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas GOLFIST »

Pressin teemasse ja k?sin, et kas keegi oskab soovitada, kus on k?ige m?istlikum lasta peale panna plokisoojendust(mitte webastot) Autoks 98 a. Sharan 1.9 66kw.

erky
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Sept 2005, 22:08
Auto: touran 1,9tdi 2010. passat 2.0tdi 103kw 2006. caddy 1.6tdi 2012
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas erky »

mina ostsin enda diislile v?ikese puhuri kapotialla ja k?ima l?ks -32 kraadijuures nagu suvel poolest p??rdest ..... ja maksis ainult 250 eeku :D

onusnooker
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 18 Juul 2005, 23:13
Auto: VW Passat 1.6 77kw 2014a
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Algselt postitas: erky
mina ostsin enda diislile v?ikese puhuri kapotialla ja k?ima l?ks -32 kraadijuures nagu suvel poolest p??rdest ..... ja maksis ainult 250 eeku :D
tead nende puhuritega tuleb ettevaatlik olla, v?ib p?lema minna. Eriti kui on veel mingi tundmatu firma toodang !

erky
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 06 Sept 2005, 22:08
Auto: touran 1,9tdi 2010. passat 2.0tdi 103kw 2006. caddy 1.6tdi 2012
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas erky »

ega s??atumarketist ei julgeks ostagi puhurit .....

Estec
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 28 Dets 2005, 21:21
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Estec »

Algselt postitas: onusnooker
Algselt postitas: erky
mina ostsin enda diislile v?ikese puhuri kapotialla ja k?ima l?ks -32 kraadijuures nagu suvel poolest p??rdest ..... ja maksis ainult 250 eeku :D
tead nende puhuritega tuleb ettevaatlik olla, v?ib p?lema minna. Eriti kui on veel mingi tundmatu firma toodang !
Mis puhur see selline on?

motomees
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Aug 2003, 12:30
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas motomees »

http://www.soeauto.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

dirigent
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 02 Juun 2004, 10:31
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas dirigent »

Keskelt l?bi maksab element 900 eeku ja juhe 750 eeku + paigaldus.

Luuraja
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Nov 2005, 10:07
Telefon: 5151237
Auto: Golf 3 1993: 1,6 55kW
Asukoht: Järvamaa, Paide

Lugemata postitus Postitas Luuraja »

Hm. http://www.soeauto.ee" onclick="window.open(this.href);return false; andis mulle p?ris hea otsa k?tte.
Hakkasin t?siselt m?tlema eelsoojendi peale.
http://www.eberspaecher.com/en/heiz/tec" onclick="window.open(this.href);return false; ... /funkt.htm

Plussid on silmaga n?htavad:
- K?lmad v?i koleniisked ajad kestavad meil ju v?hemalt 2/3 aastast
- Soe mootor k?ivitusest peale on pika elu pant
- R??kimata liiklusohutusest elik puhastest akendest
- Loodushoid. Soe mootor on alati palju rohelisem kui k?lm.

S?itsin 1991-1998 ringi sapakaga ja hoolimata kurjast kuulsusest teenis selle bensiinil t??tav soojendusseade mind h?sti. Niipea kui edukalt s?ttis, nii ka sooja andma hakkas. Tjah, jantimist oli temaga palju - igas?gisene puhastamine-timmine-vendimootori laagrite ?litus, pealegi ei olnud tast mootori enese k?ivitamisel-soojendamisel ?ldse mingit tolku. Naerunumber oli muidugi ka sooja ?hu jaotamine autos ja temperatuuri reguleerimine - neid polnud ?ldse olemas.

[Muudetud: 23-1-2006 Luuraja]
Elektriakende vihkaja.

onusnooker
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 18 Juul 2005, 23:13
Auto: VW Passat 1.6 77kw 2014a
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Algselt postitas: Luuraja
Hm. http://www.soeauto.ee" onclick="window.open(this.href);return false; andis mulle p?ris hea otsa k?tte.
Hakkasin t?siselt m?tlema eelsoojendi peale.
http://www.eberspaecher.com/en/heiz/tec" onclick="window.open(this.href);return false; ... /funkt.htm

Plussid on silmaga n?htavad:
- K?lmad v?i koleniisked ajad kestavad meil ju v?hemalt 2/3 aastast
- Soe mootor k?ivitusest peale on pika elu pant
- R??kimata liiklusohutusest elik puhastest akendest
- Loodushoid. Soe mootor on alati palju rohelisem kui k?lm.

S?itsin 1991-1998 ringi sapakaga ja hoolimata kurjast kuulsusest teenis selle bensiinil t??tav soojendusseade mind h?sti. Niipea kui edukalt s?ttis, nii ka sooja andma hakkas. Tjah, jantimist oli temaga palju - igas?gisene puhastamine-timmine-vendimootori laagrite ?litus, pealegi ei olnud tast mootori enese k?ivitamisel-soojendamisel ?ldse mingit tolku. Naerunumber oli muidugi ka sooja ?hu jaotamine autos ja temperatuuri reguleerimine - neid polnud ?ldse olemas.

[Muudetud: 23-1-2006 Luuraja]
Mis puutub sapparisse siis ei saagi ju olla tolku mootori soojendamisest sellel ju mootor taga ... (ei pane tarka) !

Luuraja
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Nov 2005, 10:07
Telefon: 5151237
Auto: Golf 3 1993: 1,6 55kW
Asukoht: Järvamaa, Paide

Lugemata postitus Postitas Luuraja »


Mis puutub sapparisse siis ei saagi ju olla tolku mootori soojendamisest sellel ju mootor taga ... (ei pane tarka)
Esimesel sapparil, mudelil 965, legendaarsel Maanteemuhul oligi soojendus muuseas taga, mootori juures. Konstruktorid muuseas algselt m?tlesidki nii, et ?lik?lma ilma puhul aitab soojendus ka mootori ?les k?tta. Paraku ei suutnud sehandne riistpuu kuidagi vastu puhuda inertsile, ehk siis salongi esimesse otsa puhus soojendus s?idu ajal ikka ultrahalvasti.
T?si k?ll, ei oska konkreetselt miskit t?psemalt ?elda, sest minu sappar oli 968M, mille soojendus asus t?esti ees.
Elektriakende vihkaja.

Kasutaja avatar
HMP
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 15 Nov 2006, 12:32
Auto: VW Golf -1.9TDI-81kw-97.a. ning VW Phaeton - 3.0TDI-176kw-09.a.
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas HMP »

Oskab keegi viidata, kus kohast näeks diisel eelsoojendi ühedusskeemi. Tahan nimelt Transit 2.5d -le peale kombineerida valemiga, et salongis on veel lisaradikas+puhur, mida saab eraldi sisse lülitada.
Keretööd, värvimine, projektiautode ehitamine ja vanasõidukite renoveerimine.
Tartu, mob.56 90 10 90

Holari
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 20 Sept 2010, 17:34
Auto: Mul ei olegi VWd
Asukoht: Pärnu

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas Holari »

Äkki saan kah oma murele siin teemas lahenduse, kas siit keegi ostab soovitada, kust saaks oma autole norm hinnaga el soojenduse? Kellegi erinevate ettevõtetega kogemusi? Või kellegi kasutatud seade müüa? Autoks siis 2000a 1.9TDI 85kw Passat

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Holari kirjutas:Äkki saan kah oma murele siin teemas lahenduse, kas siit keegi ostab soovitada, kust saaks oma autole norm hinnaga el soojenduse? Kellegi erinevate ettevõtetega kogemusi? Või kellegi kasutatud seade müüa? Autoks siis 2000a 1.9TDI 85kw Passat
Kõige norm hinnaga saad, kui ise installid. Kuigi pean hoiatama, et minuteada tuleb sellel Passatil starter eest ära võtta ( minu AHU'l tuli, 16mm leht sinna)
Tellisin carshopist calixi soojenduskolvi+ juhtmekomplekti sinnajuurde (kuskil 1500.-) , juhtme salongi tuunisin ise (muidu miski + 700 .-)
ja ostsin ka 1400w salongipuhuri (eriti kirves, kui võrrelda tuppa käivatega. kuid ei pane masinat põlema ^^ )
Paigaldada tuleb tõstukil/kanalil. Eriti hullu ei ole.
Muidugi... valge mees läheb teenindusse ja laseb seal panna. Ju ma vist määratlesin ennast kenasti praegu ;)

Oma kogemuse põhjal võin soovitada kangemat salongipuhurit kui 1400w. Teeb see kah oma tööd, kuid -15 on tolle jaoks suhteliselt piir.
Pärast seda ei ole klaasid enam nii puhtad jne. ...muidugi, eks oleneb kas on sedaan või universaal ;)

Holari
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 20 Sept 2010, 17:34
Auto: Mul ei olegi VWd
Asukoht: Pärnu

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas Holari »

Ok, kuna ma ei ole sellega väga kursis, aga minu autole pidi see paigaldus olema väga kerge, aga selle salongi ventika kohapealt, kas see käib kuhugi spets kohta? Siiani, ma loll, arvasin, et on lihtsalt salongis kuskil ja kole ja mõtetu?.......just see tõstuki jutt pani seda mõtlema
Muidu on Universaal kerega.

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Siiani, ma loll, arvasin, et on lihtsalt salongis kuskil ja kole ja mõtetu?.
Täiesti õigus :D ... st mitte et Sina loll, vaid et puhur kole . Mõttetu ei ole.
Soovituslik asetus on kesk-konsooli küljes , kõrvalistuja jalgade juures, suunaga esiklaasi poole . Kui viitsid Calix.ab (või ka defa) lehel tuhnida, leiad manuali.
Minul on see puhur nö. liikuv. õhtul paigaldan ja hommikul viskan tagaistmele. Sellel on 4mm metall_paigaldus_raam kaasas - selle abil käib ta mul armatuuri vahele
suunaga esiklaasile .
Loomulikult on ka lihtsalt soojenduskolvist kasu kuipalju. mootor soe pmt ja vent hakkab kergelt leiget puhuma ( seda siis 1.5 tunnise kütmisega ca. -5 juures)
Tõstukit/kanalit on tarvis kolvi paigalduseks ( minul oli, võib-olla 85kw käib see mujale.. saad mootori plokile ülevaltpoolt ligi? sry, ei tea)
Salongipuhur on 4x20x20 cm umbes, see käib salongi.
Ja kui hakkad kolbi paigaldama, ära unusta jahutusvedelikku. Mul kulus ca 4l norm taseme saamiseks + pärast tibake peale valada, kui õhk välajs (66kw mootor)
Ennem ei maksa kolbi plokis testida, kui oled kindel, et said õhu süsteemist välja. Kui kolb jääb kuivale = kolvi läbikärssamine.

Holari
Huviline
Postitusi: 74
Liitunud: 20 Sept 2010, 17:34
Auto: Mul ei olegi VWd
Asukoht: Pärnu

Re: ploki soendus

Lugemata postitus Postitas Holari »

Ok, aitähh põhjaliku vastuse eest, hakkan siis asjaga tegelema, selle va puhuri jätan vahele, ma ei taha seda jama sinna autosse....

Vasta

Mine “Mootor”