Radikas v?i radika juurest lekib

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Radikas v?i radika juurest lekib

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Probleem sellest, et jahutusvedelikku lekib, aga ei suutnud kindlaks m??rata lekke asukohta, kuna radikale ei p??se esiotsa lahti v?tmata ligi. Auto on 2000 aasta Passat TDI 85Kw. Ei taha uskuda, et radikas ise lekib, aga mine sa tea. Mis v?ib olla k?ige reaalsem viga?
Jamad hakkasid pihta mitte v?ga ammu, kui ?ks ?htu m?rkasin, et jahutusvedelik on v?lja voolanud. Esimene asi, mis silma j?i oli see, et ?he l?dviku klamber oli lahti tulnud. M?tlemata sellele, mis l?dvikuda on tegemist panin selle kinni, valasin jahutusvedelikku juurde, auto k?ima ja k?ik tundus olevat korras. Peale m?ningast s?itmist hakkas pardakas kisama, valasin pisut jahutusvedelikku juurde ja hiljem uurisin ka seda l?dvikut, et ehk klamber omadega l?bi ja uuesti lahti tulnud. Seda ei olnud ta mitte ja see l?dvik l?ks ?le?ldse intercoolerisse. T?na v?tsin p?hjakatte alt ?ra ja roomasin auto alla, ehk sealt paremini n?ha kust lekib, kuid suurt targemaks ei saanud. N?htavatest kohtadest ei lekkinud, k?ll tegi seda kuskilt radika juurest. Seda ka, et lekib intercooleri poolsest otsast.

Kui j?i segane jutt v?i midaiganes, siis k?sige, ?ritan paremini seletada. :D

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Ei voola, tilgub ja seda ?sna tiheda intervalliga.

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier »

pane auto k?lmalt k?ima ja siis roni alla, kui v?imalik, ehk siis n?eb ?ra kust tuleb, vb sooja k?es lekkekoht kuivab ?ra kiirelt ja ei ole n?ha... see muidugi minu loll arvamus :P

selle asja poolest mulle mu golf meeldib, et kapotialune on nii avar ja t?hi, et k?ik on n?ha ja katsuda :P

[Muudetud: 8-4-2008 EliteSoldier]
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Algselt postitas: EliteSoldier
pane auto k?lmalt k?ima ja siis roni alla, kui v?imalik, ehk siis n?eb ?ra kust tuleb, vb sooja k?es lekkekoht kuivab ?ra kiirelt ja ei ole n?ha... see muidugi minu loll arvamus :P

selle asja poolest mulle mu golf meeldib, et kapotialune on nii avar ja t?hi, et k?ik on n?ha ja katsuda :P

[Muudetud: 8-4-2008 EliteSoldier]

Oleks see vaid nii, mitte midagi pole n?ha. Ei see koht nii kiirelt ?ra kuivaks, enne tuleb uus tilk peale.

Mu Sciroccol sama teema, absoluutselt k?ik n?ha. Kui midagi peaks lekkima, siis oleks kohe asukoht teada.

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier »

ja lekib siis radika piirkonnast ehk loik tekib selle alla?... siis ta ju ei saa muud olla kui mingi l?dvik v?i auk radikas :S

[Muudetud: 8-4-2008 EliteSoldier]
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Vahest aitab minu varasem teema. http://www.vwklubi.org/forum/viewthread.php?tid=31201

Suure t?en?osusega lekib ka sinul radikas kuskilt.
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

V?ga loodan, et asi pole radikas, aga eks see selgu n?dalavahetusel.
Palju uus radikas maksma l?ks?

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Algselt postitas: Metsla
V?ga loodan, et asi pole radikas, aga eks see selgu n?dalavahetusel.
Palju uus radikas maksma l?ks?
Radikas ise A varuosana, mida esinduses kohe polnud maksis kolme ja poole tuhande kanti. B varuosana sain radika neilt kohe m?letamistm??da hinnaga 2700. Ca 4000 l?ks kogu kupatus, vahetus ja lisavidinad, vedelikud.

2004.a. 96kW masinal siis.
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Ma usun, et minu omale on samas hinnaklassis. Kui, siis max paarsada krooni odavam. Ei tahaks k?ll praegusel raskel ajal sellist summat maksta, aga kui muud ?le ei j??, siis pole midagi teha, tuleb lihtsalt maksta.

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Sai siis t?na auto eest lahti v?etud, et n?ha milles probleem. ?sna m?rg oli eest ja k?ige m?rjem on sealt. Lasin k?ik ?huga puhtaks ja pm kuivaks, et n?ha lekke asukohta. Panin auto mitmeks minutika k?ima, ise samal ajal j?lgides. Tee mis tahad, aga kuskilt ei leki. Peale auto seiskamist ootasin ja j?lgisin veel mingi aeg, kuid ikka mitte midagi.
Ehk oskab keegi pildilt m?rja piirkonna j?rgi ?elda, milles viga on.

Metsla
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 31 Okt 2006, 22:44
Auto: Scirocco GTII & Passat B8
Asukoht: Tabasalu

Lugemata postitus Postitas Metsla »

Nii... ?leeile sai viga tuvastatud, aga polnud aega katsetada. Eile k?id auto 30 minutit ja ei mingit leket, isegi mitte peale P?rnu otsa.
Ma ?nneks p??sesin odavamalt kui 4ratast, t?tt?elda ei l?inud peale aja midagi. :D Viga oli selle valge korgi tihendis, mille vahelt tuli jahutusvedelikku l?bi. Tihend ise oli korras, aga lihtsalt istus seal vahel kehvasti. V?tsin lahti, tegin k?ik puhtaks, panin ?hte sptes m??ret vahele ja toimib. ;)

vooster
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Sept 2006, 19:48
Asukoht:

Re: Radikas v?i radika juurest lekib

Lugemata postitus Postitas vooster »

Eu hakka uut teemat tegema, aga kui väljalaskekollektor on märg, siis kust mootorist jahutusvedeliku leke võib olla? Õli on siiamaani puhas, aga jah kuskile see vedelik kaob. Külmalt sõites tuleb auru ka päris palju sumbutist, soojaga aur kaob? On kellegil ideid?

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: Radikas v?i radika juurest lekib

Lugemata postitus Postitas Deemu »

vooster kirjutas:Eu hakka uut teemat tegema, aga kui väljalaskekollektor on märg, siis kust mootorist jahutusvedeliku leke võib olla? Õli on siiamaani puhas, aga jah kuskile see vedelik kaob. Külmalt sõites tuleb auru ka päris palju sumbutist, soojaga aur kaob? On kellegil ideid?
Hea oleks, kui auto ka kirja paneksid.
Aga külmalt väike aur on põhjustatud summutis olevast kondentsist, mis aurustuma hakkab

Vasta

Mine “Mootor”