Kas viga starteris?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Kas viga starteris?

Lugemata postitus Postitas marx001 »

Tere
Probleem selles, et eile õhtul juba suure vihmaga autot käivitades (võtit keerates) ei võtnud nagu starterit korralikult järele, kuid mõne katsetusega sain ikka käima. Täna tahtsin siis sõitma minna ja keerasin võtit aga starter ei teinud mingit häält. Oskab keegi öelda milles võib viga olla ja kas annaks kuidagi oma jõuga seda parandada. Autoks siis VW golf 3 1.9 td

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

Endal ka selline probleem peale eilset Tallinnas ujumist. Täna käivitades käis starter ringi aga mootor mitte ja nii oma 5-6 korda enne kui käima läks.
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Lugemata postitus Postitas marx001 »

ma katsetasin suht mitu korda, aga ei võtnud vedu, starter vaikis
väike lootus, et ehk homme kuiv ja kuivab ära ja läheb käima

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

Rääkisin isaga ka sellest ja arvas, et asi võib tõmbe relees olla.
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

golfrider16
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 12 Dets 2007, 12:18
Asukoht: Tallinn/Nõmme/Männiku

Lugemata postitus Postitas golfrider16 »

Kui käivitad kas siis starter kasvõi plõksu teeb ära, muidu vigadest lihtsaimat pakuks et äkki mootori ja kere vaheline mass nõrk, mul oli sama jama, ja kui see ok, siis arvatavasti nagu Liblikas mainis, et tõmberelee.
Reigo

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Lihtsuse mõttes võiks selle probleemi jagada kaheks. Tõmbe releelt eemaldada juhe,ja kontroll lambiga kontrollida voolu pealetulekut. Teine võimalus lisa juhtmega anda aku pealt otse vool tõmbe releese. No viga peab ju siis kuskilt ahelast välja tulema.

Peasilinder
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 16 Mai 2007, 22:32
Auto: vw golf II td 44kw`91, BMW 525 TDS E39`97, BMW 316 E36 , Saab 95` 97,Corolla AE82 ,GSX-R 600`99,Jawa 350 `71,Riga 91
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Peasilinder »

Nõustun golfrider16´ga , mul endal oli ka kunagi selline jama,et mass juhe ,mis mootorist tuleb oli täielikult ära oksüdeerunud,tegin traatharjaga puhtaks ja käib siiamaani.Alusta ikka kõige lihtsamast versioonist - Mass juhe ( ma ise alustasin raskemast versioonist :blush: )
WARNING! To avoid possible breathing problems caused by rapid acceleration of this Corrado,all females are advised to remove any tight fitting clothes. TELF : 53739123

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Kui massi viga,või Plussi viga(halb kontakt) siis mingi aeg süütelukust voolu peal hoides läheb see ühendus tuliseks,või vähemalt soojaks.

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Lugemata postitus Postitas marx001 »

võtit keerates plõksu jah teeb aga mitte rohkemat
millist juhet täpsemalt kontrollida tuleks, ise väga seda värki ei jaga, nii et mida täpsemalt seletate seda parem
tänud ette juba

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

T6nis2 kirjutas:Kui massi viga,või Plussi viga(halb kontakt) siis mingi aeg süütelukust voolu peal hoides läheb see ühendus tuliseks,või vähemalt soojaks.
Süütelukk läheb kuumaks? Eile peale kruiisi koju jõudes tundus võti kuidagi soe olevat(enne pole märganud).
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

No süüte võti soe. Kontakt plaat ju tunduvalt all pool. Eile peale koju jõudmist polnud ju pikka aega vaja kasutada ka starterit. Huupi pole mõtet laksida,et vaatame mis vastuseks tuleb.

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Lugemata postitus Postitas marx001 »

täna hommikul sai korra katsetatud, et ehk öö jooksul ime juhtunud ja auto nüüd käivitub, kuid kahjuks seda ei juhtunud
täna siis peale tööd hakkaks katsetama. nagu aru saan siis esimesena peaks kontrollima massi juhet ja see peaks olema siis juhe, mis tuleb aku pealt ja läheb kere külge või ja saab alguse siis akult plussist?
ja kui see viga ei ole, kus siis see tõmberelee asub ja mis sellega annaks ette võtta?

El`Lango
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 20 Okt 2008, 13:37
Telefon: 53817171
Auto: G2 1.6d, G3 gt
Asukoht: Lõuna- Eesti

Lugemata postitus Postitas El`Lango »

Sa ei viitsi ju juhtmeidki kontrollida ja kui viitsidki, siis küsi mis veel viga võib olla.
Kõik massiühendused(kere, mootor) ja +juhe tee ka puhtaks. Õlivarda pealt pane tilk õli ka vahele, siis saad 100000 km veel sõita.
Kui starterit vaja, siis mul olemas.

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Lugemata postitus Postitas marx001 »

asi polegi ju viitsimises, hetkel lihtsalt tööl ja siin ei saa juhtmeid kontrollida, plaan oli peale tööd koju jõudes hakata uurima ja hea oleks enne ju teada kõik soovitused ja vihjed mida teha ning milline see relee on ja kus

Peasilinder
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 16 Mai 2007, 22:32
Auto: vw golf II td 44kw`91, BMW 525 TDS E39`97, BMW 316 E36 , Saab 95` 97,Corolla AE82 ,GSX-R 600`99,Jawa 350 `71,Riga 91
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Peasilinder »

marx001 kirjutas:asi polegi ju viitsimises, hetkel lihtsalt tööl ja siin ei saa juhtmeid kontrollida, plaan oli peale tööd koju jõudes hakata uurima ja hea oleks enne ju teada kõik soovitused ja vihjed mida teha ning milline see relee on ja kus
Eelpool juba tõnis mainis kuidas kontrollida ju.
WARNING! To avoid possible breathing problems caused by rapid acceleration of this Corrado,all females are advised to remove any tight fitting clothes. TELF : 53739123

romeoD

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Kusjuures tankil on ka mingi starterijama, mis paar korda on esinenud. Kõik töötab korralikult ja mingeid asju kuskilt näpitud ei ole. Aga mingi hetk ei võta starterit järgi. Aku viga pole, sest kui tuled põlema panna ja starterit anda, siis tuled ei tumene. Sai siis asi lihtsalt käima lykatud ja peale seda on starter oma mitukymmend korda vähemalt mootori käima ajanud, kui mitte yle saja. Korra juhtus veel selline asi, aga mina polnud siis roolis. Siis ei lykatud käima vaid seisis max pool tundi, kuni ma kohale jõudsin ja minul käivitus ilusasti võtmest. Auto siis g2 1,6d '86a.

Kui nii juhtus, siis vend soovitas kruvikaga starteril olevad juhtmed kruvikaga kokku ajada, ehk siis otse voolu anda. See pidi vist välistama selle, et syytelukus mingit jama poleks?

marx001
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 16 Jaan 2006, 10:38
Telefon: 56791733
Asukoht: Tallinn või Läänemaa

Lugemata postitus Postitas marx001 »

sai siis akult otse juhe tõmmatud ja nii sain auto käima, pärast sai katsetatud veel korra ja siis läks ka võtmest käima, eks paistab, mis edasi juhtub

andu39
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 16 Juul 2009, 18:49
Telefon: 58048324
Auto: VW Golf IV 1,9TDI 66kw 99.a;VW Caddy Kasten 1,6D 87.a;VW Passat 1,9Tdi 81kw syncro 99.a
Asukoht: Võru lähedal

Lugemata postitus Postitas andu39 »

enda autol oli ka sama probleem,vahetasin harjaploki ära ja asi korras

algaja
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 28 Juul 2009, 22:34
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas algaja »

minul oli sama jama ja viga oli ka harjades, aga kas keegi oskab aidata selle golfi jahutussüsteemi osas

han_wiz
Kodulehe arendaja
Postitusi: 302
Liitunud: 09 Nov 2004, 22:09
Auto: VW Golf 2 1.8 102kW (KR)
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas han_wiz »

Selline rumal küsimus, et kus on G2-l 1.8 102kW mootori ja kere-vaheline massijuhe? Salongipoolsel küljel on üks juhe aga see on minu arvates liiga peenike selle tarbeks. Akult läheb kere külge hulga jämedam.
Tahaks teada kuna endal starteriga sama probleem, kus tuleb pikalt võtmest käiata ja eile ei teinud starter isegi häält. Pika käiamise tulemusel on aku ja starteri vaheline +juhe soe.

Nurtzique
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 11 Mär 2007, 19:22
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Nurtzique »

minu g2-ga oli sama probleem, mida aeg edasi see probleem võimendub, kuni selleni et tanklas korra seismajäädes auto enam peale tankimist ei käivitunud. Viga ei olnud starteris ega ka süütelukupõhjas nagu alguses arvati .... vahel seisin kuni paar tundi ja ootasin et midagi toimuks....siis aga hakkasime otse akust starterile voolu andma ja see moodus töötas iga kord ... ma enam täpselt ei mäleta milles kala oli aga probleem oli tõmberelees ja voolu edastamises :D ...

han_wiz
Kodulehe arendaja
Postitusi: 302
Liitunud: 09 Nov 2004, 22:09
Auto: VW Golf 2 1.8 102kW (KR)
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas han_wiz »

Nurtzique kirjutas:minu g2-ga oli sama probleem, mida aeg edasi see probleem võimendub, kuni selleni et tanklas korra seismajäädes auto enam peale tankimist ei käivitunud. Viga ei olnud starteris ega ka süütelukupõhjas nagu alguses arvati .... vahel seisin kuni paar tundi ja ootasin et midagi toimuks....siis aga hakkasime otse akust starterile voolu andma ja see moodus töötas iga kord ... ma enam täpselt ei mäleta milles kala oli aga probleem oli tõmberelees ja voolu edastamises :D ...
Siia kõlbaks imehästi ühe ravimi reklaamlause (väikses modifikatsioonis): ma tean mida sa tundsid, alles eile seisin ma bensiinijaamas. :lol:

Kondimurdja
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Mai 2009, 16:38
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Kondimurdja »

Aga mis siis võib viga olla, kui starter töötab ning käivitad autot ja pärast seda, kui auto käima läheb teeb veel paar sekundit starter häält. Siuke tunne nagu jääks järgi või midagi sellist. MIKS???

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

Ma sain starteri mitte tööle hakkamise korda. Lammutasin starteri laiali, puhastasin ära ja kokku tagasi.
Kondimurdja veale ei oska vastata :(
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

andu39
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 16 Juul 2009, 18:49
Telefon: 58048324
Auto: VW Golf IV 1,9TDI 66kw 99.a;VW Caddy Kasten 1,6D 87.a;VW Passat 1,9Tdi 81kw syncro 99.a
Asukoht: Võru lähedal

Lugemata postitus Postitas andu39 »

Kondimurdja kirjutas:Aga mis siis võib viga olla, kui starter töötab ning käivitad autot ja pärast seda, kui auto käima läheb teeb veel paar sekundit starter häält. Siuke tunne nagu jääks järgi või midagi sellist. MIKS???
arvan et pendiks hakkab ära minema

Vasta

Mine “Mootor”