G3 1.6 74kw ei lähe käima

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

G3 1.6 74kw ei lähe käima

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Selgitan nüüd natuke oma auto olukorda(ärge kividega loopige:) )
Külmade lõpus suri auto välja ja ei tahtnud enam tööle minna. Peale pikka käiamist siiski läks, kuid hakkas teel pidevalt välja surema ja just siis kui käigu väiksemaks vahetad ja ristmikule jõuad. Natuke käiamist ja auto käib uuesti. Käima läks pigem mitte käiamise vaid võtme lahtilaskmise ajal. Maanteel järsult gaasi andes ei juhtunud midagi (loe: ei kiirendanud) ja gaasi pidi andma vaikselt ja ühtlaselt.(nagu ei saaks bensu kätte, et kondens tekkinud). Kui hommikul jälle käiasin, siis vahepeal törts-törts lubas. Võtsin sissejooksu bensuvooliku lahti ja käiasin natuke bensu pudelisse ja samal ajal läks mootor käima. Pudelisse tulid ka sitatükid. Ühendasin vooliku tagasi ja 'voila' kõik korras. Kuid võta näpust----- täna hommikul jälle sama jama, ainult et ei saanudki käima ei voolikut ära võttes ega muud moodi. Rohkem pea ei võta. Bensufilter suvel vahetatud, umbes samal ajal ka küünlad, küünlajuhtmed ja jagaja kaas.
Paras pähkel minu jaoks:)
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Jätsin lisamata veel selle, et kui auto vooliku lahtiühendamisest käima läks, siis käis tõrgeteta, olenemata kuidas gaasi tallasid.
säästad või saastad?

volkswagen3
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 11 Mär 2008, 18:56
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas volkswagen3 »

Tundub,et mul sarnaste sümptomitega probleem.Sarnane teema tehtud mootori,ülekande ja veermiku teemasse.Siit lugedes on nii mõnelgi autol sarnased probleemid.

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

niisiis selle võtme tagasilaske kohapealt ma soovitaks kindlasti uut süütepooli proovida.

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Lugesin su teemat küll ennem. Hammasrihm vahetati juba muidu ära. Pigem on viga kütuse kättesaamises või käivitumehhanismis---ma ei tea---
Mul muide veel täispritsung. Kus kohas halli andur on?
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Kas ma kuidag saan kontrollida ka süütepooli töövõimet??
säästad või saastad?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7849
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Lugemata postitus Postitas GTI »

reigo130 kirjutas:Kas ma kuidag saan kontrollida ka süütepooli töövõimet??
Võta poolist jagajale minev jagajapoolne kõrgepinge juhe lahti, pane sinna süüteküünal otsa ja kontrolli sädet.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Õhtul kui koju jõuan, siis proovin ja annan teada.
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Nii--võtsin süütepooli juhtme jagaja kaane küljest lahti ja panin küünla vastu juhet ja mootorit ning võtit andes oli säde täiesti olemas. Kas peaksin ka ühe küünlaga kontrollima kas säde tuleb jagajast edasi?? Või mida üldse edasi proovida? Äkki on asi kondensis bensiinis(filtris)?
Võtsin lahti ka õhufiltri ja seal paistis ok olevat. Järgmiseks uurisin ka toru õhufiltri küljest, mis mootrisse läheb ja kuhu jookseb ka karterituulutus ning karterituulutuse vooliku juurest oli õhutorus natuke kondensi ja õline (ka selle klapi juurest, mis vist õhu pealejooksu kontrollib). Kas see koht seal peaks olema puhas või ei??
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Saan ma õigesti aru, et halliandur on jagaja all? Kuidas selle toimimist kontrollida (kas iga küünla sädet kontrollides?)?
säästad või saastad?

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

mul kunagi suri ka niimodi välja . ma ei oska kindlalt öelda aga usun et süüteluku põhi võib ka seda teha

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

süüteluku põhi sai kevadel vahetetut
säästad või saastad?

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

ma läksin kunagi pärnusse ja samamoodi käiguvälja võtsin suri välja . ja pika käiamise peale et käivitada läks bensiin karterisse.
vahetasin süüteluku põhja ja asi timm.
nüüd hiljuti suri teepeal ära ei käivitunud enam lihtsalt ja kõik. sai siis sõbra juurde viidud ja ta just vahetas mingil golfil süütepooli ära kuna golfil oli vigane olnud pandi uus.
võtsime siis minu oma maha, ning proovisime seda vigast süütepooli käiates ei midagi nii kui võtme tagasi lasin hakkas turtsuma.
lõpuks läks pika käiamise peale käima ning siis proovisin kodu ära sõita ca 30 km et uus pool kodus peale panna .
selle 30 km puhul tegi auto igast tsirkust küll tahtis välja surra ning pöördesse läks kehvasti. Õnneks vähemalt läks käimagi auto aga poos ja müttas igatepidi.
Tahtsin sellega öelda et süütepool võib sul töötada aga mitte just hästi. ehk on mingi kala sees.

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Selge. Igatahes tasub proovida..katsun mõne sõbra golfi pealt seda laenata. Ega ei tohiks ju eriti vahet olla, kas süütepool on 1.8 66kw või 1.6 74kw oma?!

[Muudetud: 4-2-2010 reigo130]
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

NII..viga käes- süütepool tõesti. Sõbra omaga hakkas tööle:) Kui maha võtsin, siis oli näha mitmed mõrad korpuses.
On kellelgi pakkuda süütepooli, või ostan uue?
säästad või saastad?

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

uus maksab 600. kui rahakott lubab siis miks mitte.
kuigi kasutatul ka viga pole heal juhul saad 100 eeguga

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Kui nüüd vaatad autoosad.ee, siis minu 74kw'sele mudelile ta süütepooli ei anna(55 ja 66 kw'sele küll), aga minu arust ei tohiks ju erinevusi olla?või on?
säästad või saastad?

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Võib teema kokku võtta.
Eile sain siis uhiuue süütepooli (tootja MEYLE) VÄGA hea hinnaga ja sai pealegi kruvitud ja plärtsti käis:D:D(õnnelik).
Enam ei olnud ka külmalt esimesel käivitusel kuulda paljast plärinat(ilmselt tagus vana süütepool ikka korralikult üle).
Selleks korraks mure siis lahendatud. Tänud KÕIGILE abistajatele:thumbup:
säästad või saastad?

Vasta

Mine “Elektroonika”