VW GOLF III SUUR küttekulu

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
coke
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Nov 2010, 19:54
Asukoht:

VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas coke »

Tere VW Klubi Foorumlased!
Sai soetatud VW GOLF III 1994a. Mootoriks 1.8 66kW ja manuaal kägikast. Nüüd olen 3 päeva sõitnud. Üks ots keskmiselt 8km linnas. Bensukulu on 12.5-13.0L 100km peale. Mootor selleajaga soojaks ei lähe, pmst ei tõusegi temp eriti aind seistes kohapeal, kuid puhurist mingit sooja tuleb. Kuskilt lugesin, et termostaat vaja vahetada. Ostsin täna termostaadi ja lasen selle nüüd homme või niikui saab kuskil ära vahetada. Tahtsin küsida, et kas miskit võib veel olla, et kütusekulu nii suur on, et siis saaks korraga ära vahetada + sumpaga on ka mingi asi, kui 2 inimest taga istuvad ja läbi augu paned, siis nagu mingi põrin käib läbi. Lasen selle ka üle vaadata, aga kas see võib ka bensiini kulu mõjutada ?.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas GTI »

Kütusekulule mõjub väga palju asju - praktiliselt iga andur mis mootori küljes on mõjutab otseselt või kaudselt. Lambda võib näiteks vigane olla, samas ka see kui summuti lambda juurest veidi katki on hakkab ta vale näitu andma ajule. Lõppeks jõuad ikka diagnostikasse - enne vaheta ära filtrid ja küünlad mida diagnostik niikuinii nõuab, vahest saad juba sellega auto korda. Vigane termostaat kindlasti ka asenda uuega.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas ounou »

ja vaata üle, et võtab kollektori juurest soojemat õhku. minu 1,8 läheb küll väga kiiresti soojaks: 0 kraadise ilmaga linnas 7 minutiga 90 kraadi. aeglaselt soojenev mootor suurendab küll kütusekulu.

teiseks, ma saan aru et sa vaatad seda kulu kompuutri pealt aga ega see näit ei pruugi õige olla.
kolmandaks, on linna kütusekulu võrdlamine mõtetu - on palju linnu ja linnas on ikka suur vahe kas sa istud kesklinnas ummikus või sõidad äärelinnas mööda tühja tänavat.

sõida maanteel mõni pikem ots ja vaata mis siis kulu on ja ikka reaalne kütusekulu (mitte kompuutri näit).
Viimati muutis ounou, 03 Dets 2010, 09:04, muudetud 1 kord kokku.

Heinsu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Sept 2010, 19:08
Telefon: 55606711
Auto: VW Passat B5.5 1.9tdi 2005a.
Asukoht: Tallinn

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas Heinsu »

sama mootor mis mul , ka jama selle kütusekuluga!! , aga mida te mõtlete selle diagnostika all, kas sinna alla käib ka see CO2 mõõtmine?

coke
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Nov 2010, 19:54
Asukoht:

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas coke »

ounou kirjutas:ja vaata üle, et võtab kollektori juurest soojemat õhku. minu 1,8 läheb küll väga kiiresti soojaks: 0 kraadise ilmaga linnas 7 minutiga 90 kraadi. aeglaselt soojenev mootor suurendab küll kütusekulu.

teiseks, ma saan aru et sa vaatad seda kulu kompuutri pealt aga ega see näit ei pruugi õige olla.
kolmandaks, on linna kütusekulu võrdlamine mõtetu - on palju linnu ja linnas on ikka suur vahe kas sa istud kesklinnas ummikus või sõidad äärelinnas mööda tühja tänavat.

sõida maanteel mõni pikem ots ja vaata mis siis kulu on ja ikka reaalne kütusekulu (mitte kompuutri näit).
Ok, termostaat vahetatud aga pole veel sõitnud. Kaua sul muidu praeguse miinus 10 kraadiga aega läheb, et 90 kraadi saavutaks, kui hommikul hakkad sõitma ?
Kompuutriga võib mingi kala küll olla, sest kui sõitma hakkan algul, siis ta kuvab 19l/100km ja hakkab langema siis ja 6-7km kui sihtpunkti jõudsin siis oli 13l peale langend. See tee mis ma sõidan on suht ekonoomne 3 valgusfoori, Tartus, Kaunase pst-lt pööran kalda teele, siis üle suure silla, siis paar vahe teed ja siis mööda võru tänavat pikk sirge ja lõpus üks valgusfoor kah ja kui tagasi tulen umbes 6 tunni pärast, siis tuleb 12l/100km

coke
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Nov 2010, 19:54
Asukoht:

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas coke »

coke kirjutas:
ounou kirjutas:ja vaata üle, et võtab kollektori juurest soojemat õhku. minu 1,8 läheb küll väga kiiresti soojaks: 0 kraadise ilmaga linnas 7 minutiga 90 kraadi. aeglaselt soojenev mootor suurendab küll kütusekulu.

teiseks, ma saan aru et sa vaatad seda kulu kompuutri pealt aga ega see näit ei pruugi õige olla.
kolmandaks, on linna kütusekulu võrdlamine mõtetu - on palju linnu ja linnas on ikka suur vahe kas sa istud kesklinnas ummikus või sõidad äärelinnas mööda tühja tänavat.

sõida maanteel mõni pikem ots ja vaata mis siis kulu on ja ikka reaalne kütusekulu (mitte kompuutri näit).
Ok, termostaat vahetatud aga pole veel sõitnud. Kaua sul muidu praeguse miinus 10 kraadiga aega läheb, et 90 kraadi saavutaks, kui hommikul hakkad sõitma ?
Kompuutriga võib mingi kala küll olla, sest kui sõitma hakkan algul, siis ta kuvab 19l/100km ja hakkab langema siis ja 6-7km kui sihtpunkti jõudsin siis oli 13l peale langend. See tee mis ma sõidan on suht ekonoomne 3 valgusfoori, Tartus, Kaunase pst-lt pööran kalda teele, siis üle suure silla, siis paar vahe teed ja siis mööda võru tänavat pikk sirge ja lõpus üks valgusfoor kah ja kui tagasi tulen umbes 6 tunni pärast, siis tuleb 12l/100km
Nii Käisin sõidus ja nüüd näitas algul 42l/100km kohta, sõidu lõpus oli keskmine 15l/100km. Kaks otsa tegin 2km umbes mõlemad, aga peale termostaadi vahetust läks auto kiiremini soojaks küll. Hommikuti ma autot ei soojenda panen kohe minema vb 30sec max. Küsimus siuke kas auto ei jõuagi soojeneda selle pärast nii suur kulu või võib autol midagi veel mäda olla, sest mul oli muidu maxda 109kw vict ja to võttis 9l/100km linnas.

coke
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Nov 2010, 19:54
Asukoht:

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas coke »

Kõik korras tiirutasin linnapeal ja sain keskmise kulu 6.7L/100km

Heinsu
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Sept 2010, 19:08
Telefon: 55606711
Auto: VW Passat B5.5 1.9tdi 2005a.
Asukoht: Tallinn

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas Heinsu »

palju termostaadi vahetus maksma läks??

ja üks loll küsimus ka , kas termostaat on sama mis lambda andur?

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa

Re: VW GOLF III SUUR küttekulu

Lugemata postitus Postitas kase89 »

Heinsu kirjutas:palju termostaadi vahetus maksma läks??

ja üks loll küsimus ka , kas termostaat on sama mis lambda andur?
Termostaat asub jahutussüsteemis ning laseb jahutusvedeliku töötemperatuuri saavutades suurele ringile.
Lambda andur ehk hapnikuandur asub aga väljalaskesüsteemis ning loeb heitgaaside hapnikusisaldust. Signaal saadetakse juhtplokile ja juhtplokk reguleerib küttesegu.
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

Vasta

Mine “Mootor”