Mis firma aku soetada?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Mis firma akut eelistate?

Hääletus lõppes 20 Nov 2011, 21:26

Varta
17
29%
Bosch
10
17%
Exide
21
36%
Centra
1
2%
Banner
2
3%
Hankook
2
3%
Muu
5
9%
 
Hääli kokku: 58

Strand
Huviline
Postitusi: 336
Liitunud: 30 Apr 2006, 15:36
Auto: VW Passat B6 4motion 2.0TDI
Asukoht: Kuressaare

Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas Strand »

Taaskord küsimus, et mis firma aku soetada. Viimasel ajal pole TM ka teste teinud ja nüüd talv tulekul ja auto vajab uut akut, siis küsin teie arvamust, et mis firma toodang valida.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Varta, Bosch ja Exide on kindel valik kui raha on. Ka muud on ok aga tuleb valida ikkagi asju auto ja mootori järgi mis olemas. Kuna valida saab ainult 2 siis jätan vastamata...

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas Siksaator »

Viimased kaks talve on mu bensukat (Golf III 1.8 66kw) käivitanud minu jaoks täiesti tundmatu firma aku ehk siis Hansa aku ning siiamaani ülirahul- miinus 28 kraadiga käivitus veel täitsa vabalt :P .
Ehk teisisõnu julgeksin isegi antud firma toodangut soovitada :P .

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Hetkel käib protsess Exide aku vahetamisega garantiikorras. Põhimõtteliselt on mulle juba ette mõista antud, et ei vahetata välja.

Aku viga on see, et pinge kukub ära pärast kerget koormust. (10A tund aega ja pinge umbes 9-10V peale) Mahtuvus on vähenenud alla poole. Ühe purgi elektrolüüdi tihedus on punases. Aku ei suuda diislit hästi käivitada isegi suvel. (isegi mootori käies toimib kõik väga laisalt) Generaator on ok, kontrollitud ja mõõdetud.

Asi on ka selles, et kui aku täis laadida, siis mõnda aega on kõik ok, ja siis järsku kukub ära. Aku on ostetud 1,5 aastat tagasi.
Müüjaks Automaailm, kes võttis aku ekspertiisi, kuid müüja eriti lootust ei andnud. Tema sõnul räägib minu kasuks vaid see, et üks purk on viletsa tihedusega. Hakkas juba targutama midagi mittesihipärasest ja ebaõigest kasutamisest, ja et minu autol peaks üks tilluke nõks kõvem aku peal olema. Ehkki ka see olevat enam-vähem. Aga tema oleks kangema andnud. (Tartu Automaailm ise soovitas mulle selle aku) Mul isa ka korduvalt selle firmaga ja just akudega tünga saanud. Nad ei taha defektset kraami välja vahetada.

Praegu on autol peal aku, mis ma poolteist aastat tagasi maha võtsin ja uue vastu vahetasin. See aku seisis garaažinurgas kogu see aeg. Hetkel (külma ju pole) toimib tõrgeteta.

Kellegil kogemusi? Head nõu?
Viimati muutis VeiksK, 22 Okt 2011, 09:24, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Mis mahtuvusega sulle see aku siis anti ja mitme amprine generaator autol peal?

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

hetkel jään vastuse võlgu, kuna aku on ekspertiisis ja auto õues :)

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Spets ma ei ole, selge see.
Osta aku vastavale automargile, kasuta nagu on soovitatav ( lisalaadimine - kui on vaja igasugu soojendusi 10 km sõidu jooksul tarvitada jne )
Lisa dest. vett kui tase langeb, kontrolli laadimist vahest ja muu selline loogiline käitumine, kui aku kestmine on oluline.
Ma pole küll nii vana et ise mäletada, aga vene ajal saadi tolleaegsete akudega hakkama. Vaevalt, et nüüd asjad viletsamaks läinud on.
Vale kasutusega suudad ka ka kalli brandi aku kooma ajada, mõistuspärase kasutamisega/hooldusega kestab sul ka noname.
Kui muidugi välja arvata tootja vead. Garantii antakse ju asjale , 2 aastat on tavaline vist ?

Endast kirjutades... vett juurde ei kalla, akut talviti juurde ei lae, istmesoojendusi pole, tagaklaasi ei küta, tööle sõidan 10 km hommikul.
Laadimist vahest vaatan woofri kondekalt.
Eelmine aku oli vähemalt 4 aastat vana, kui tolle nüüd välja vahetasin. Vahetasin , mitte et lahjaks oleks jäänud, vaid pakuti uut odavalt
ja olen kogu aeg pidanud normaalseks 4-5 aastat aku kestmist - niiet oli ka aeg (minu arust).
Peal oli exide ( vist) , peale sai deta ( made in germani oli kirjas, k.rt teab ja vähe kotib ;) )

Katsu poemüüjaga kenasti suhelda, või mine tuttava juurde. Küll sa hinnast kah tiba maha saad. Kõiki asju pole vaja letihinnaga osta.

Edu!

hode
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 09 Okt 2003, 17:33
Auto: VW T5 2007a.
Asukoht: lõunas

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas hode »

Mul on olnud 2 Vartat, enam ei osta. Käiamist ei kannata ja 1,5 a pärast minestasid ära...
parim enne möödumatu

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

No täitsa huvitav, mis Varta mudel sul siis oli ja mille peal. Mul Varta Silver Dynamic F18 ja kestab käiamist väga hästi (kunagi remondimehed tegid seda peaaegu 2 tundi) ja ka iga ilmaga käivitub. Vaatamata lühikestele 2-3 km otstele pole ka lisalaadimist vajanud. Tõsiküll genekas ka mul 120A ja enamasti koormus alla 60% Vag-Comi järgi. Paremat akut annab tahta...

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Viimati muutis HawkHill, 23 Okt 2011, 15:55, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
anti555
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 09 Aug 2006, 11:22
Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion Highline 2.0TDi 140kw
Asukoht: tartu

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas anti555 »

Exides soovitaks ainult premium seeriat kuna nendega pole nagu põh üldse probleeme


Edit: Oli ka positiivne kogemus hankook akuga mis oli autopeal 4a enne kui auto maha müüsin ja viimane talv ketras ka -32 jõudalt.Käima ei läinud muidugi autopoolse veaga ja mille tulemusena sai mitmeid päevi tühjaks lastud ja krokodega tööle panud ja genekaga laetud mille tulemusena aku endiselt töötas ilusti
Viimati muutis anti555, 24 Okt 2011, 14:44, muudetud 1 kord kokku.
Tekstiilipesuri rent Tartus.
LISATULED.COM - Lisatuled, LED BARid, töötuled

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas alts20 »

omal olnud palju probleeme EXXIDE akudega. 4ga nimelt. Üks oli tavaline ja teised 3 kõige kangem seeria. Tavaline on tööl ühe transporteri pealja ei kannata üldse külma, nagu on miinus kraadid nii on surnud , garantiis hakati samuti ümardama ja nii ta seisab nurgas ja ei suuda miskit. Järgmised 2 olid samasuguste passatite peal. Täpselt kui garantiiaeg läbi sai nii said ka akud läbi, ühel proovisin elektrolüüti vahetada ja sain pool aastat pikendust ja siis kustus ka see lõplikult. Neljas on venna bemmi peal, samuti kallim variant ja mahult suur, kõik laadimised ja asjad on korras aga nagu nädal pole käivitand ütleb, et aku tühi, viga pole autos, kuna proovitud ka juhe maas hoida ja tulemus täpselt sama, garantii loomulikult ei näe kuskil viga ja lahendust ei paku. Ise enam iialgi ühtegi EXXIDE akut ei vaata.
Nüüd kasutan igal pool BOSCH S5 akusid siiani probleeme pole, aga eks igal omad arvamused ja kogemused aga minu omad siis sellised :D

leek
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 18 Mai 2005, 16:23
Asukoht:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas leek »

Ise kasutan Varta akusid ainult ja pole probleeme olnud.Nüüd viimane varta kestis peaaegu 6aastat aga need kõik bensuka peal aga nüüd Sharanile vaatan talveks ikka diisliaku ja ikkagi varta.

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas rewo »

Discovery peal oli millalgi saade akude valmistamisest (how it*s made vms). Pole oluline, kuidas neid tehti, aga lõpus oli lõik pakkimisest ja kleepsude paigaldamisest, kõik tuntumad tootjad ja palju tundmatuid oli esindatud. Kleepse paigaldati siis vastavalt teillijale.
Moraal- ei ole mingit vahet mis tootja aku ostad, tõenäoliselt nad ühest tehasest tulnud.
Endal olnud mitmeid tundmatuid ja ka tuntud firmade omi, ei kurda ühegi üle, neli aastat on kõik pidanud.
Rehvitööd soodsalt Tartu lähedal. Tel 55 89 462. Ka õhtuti ja nädalavahetustel (kui vaja, siis ka öösel, ikka sama soodsalt, 10-17''. Teise pingiga kuni 20''. ). Täisvahetus ja tasakaalustus 15 euri, vahet ei ole, kas plekk või valuvelg.

Riho72
Huviline
Postitusi: 554
Liitunud: 23 Dets 2009, 10:50
Auto: 4x4 Bora Variant, Bora Variant
Asukoht: Tln
Tänatud: 1 kord

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas Riho72 »

Tere,

Endal olnud bensukal kasutuses uus Varta (marki ei mäleta) ja ei kestnud kaua.
Exidest kuulnud õudusjutte.
Sain sõbralt kasutatud ZAP Calcium aku mis käib minu käes kolmandat aastat Golf 3 55kw turbodiislil ja ei ole olnud mingeid probleeme isegi põhjanaabri talves.
Kui peaksin uut akut vajama oleks valikus kindlasti Calcium aku kuna see samade näitajate juures väiksem ja kergem.
Tõenäoliselt jääks ka mark samaks(ZAP).
On küll Poola toode aga pole pidanud pettuma.
Ostan oma kaubad väiksest autopoest mis pakub kvaliteet tooteid ning nemad müüvad ka ZAP akusi.
Teisel autol Exide aku ja ootan huviga mis talvel saab.

Lugupidamisega Riho
Viimati muutis Riho72, 23 Okt 2011, 13:15, muudetud 2 korda kokku.
Lugupidamisega Riho

Rahulolu on peamine

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas copilot »

enda masinal kah peal varta toodang, soetatud aastal 2008. Muidu on tibin tobin, kuid viimasel talvel -25 ja allapoole üle öö seisnud auto käima saamine muutus suht vene ruletiks...paar korda saanud siis küsida täkku ja ühe korra ei olnud muud võimalust kui aku maha ja tuppa sooja. Ennem maha võtmist pmt ei teinud matsugi, mingi pool kuni tunnike toas soojas seismist teine nägu ehk siis tundub et külmadega kipub ikka päris ära koolema. Eks järgmise aku ostab miskise teise firma toodangu. Mainimata ei saa jätta et laadimine toimib nii nagu peab.
Diesel Power KEEPS ME GOING

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Minu (Exide) akuga on asi selge selles mõttes, et ta on küpse. Probleem on hoopis selles, et poes hakati garantiikorras väljavahetamisega keerutama. Aku ei töötanud juba eelmisel talvel, kui ta polnud aastatki vana. Nii ma siis soojendasin kapotialust soojapuhuriga, kuna plokisoojendust polnud. Tol hetkel ma isegi ei kahtlustanud, et akul võiks midagi häda olla, arvasin et massid viletsad ja muud probleemid, kuna aku oli täiesti uus. Aku kustus külmaga täiesti ära, mõnikord ei saanud uksigi lahti puldist. Mõnikord kustus siis ära, kui süüte sisse keerasin. Mootori ringivedamisest polnud juttugi. Kui kapotialust 1,5 tundi soojendasin, siis oli kõik OK. Passatil muidugi kipub kapotiluku tross ka talvel ära külmuma, see on omaette ooper :)

Vara muidugi sõiman akumüüjat, helistasin, lubasid ülehomme teada anda, mis saab. Annan siia ka kindlasti märku, kui lõpptulemus teada.

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas ylbik »

Endal samuti kestis exide aku 1.5a.
Ostetud samti automaailmast ja garantiis saadeti pikalt.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Eelmisele autole sai Exide excell soetatud- kooles ruttu ära. Siis Varta silver..oli päris normaalne aga lekkima hakkas sunnik. Nüüd uuel autol on exide premium peal...eelmine omanik rääkis, et oli suht hiljuti ostnud selle. Eks näis kuidas see talve vastu peab ka.
Üldkokkuvõttes meeldis see Varta kõige rohkem. :D
W8

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas GTI »

rewo kirjutas:Discovery peal oli millalgi saade akude valmistamisest (how it*s made vms). Pole oluline, kuidas neid tehti, aga lõpus oli lõik pakkimisest ja kleepsude paigaldamisest, kõik tuntumad tootjad ja palju tundmatuid oli esindatud. Kleepse paigaldati siis vastavalt teillijale.
Moraal- ei ole mingit vahet mis tootja aku ostad, tõenäoliselt nad ühest tehasest tulnud.
See vastab täiesti tõele - praeguse vabariigi aja alguses toodi akusid konteineritega maale (hind oli määrav) ja vastavalt kliendi soovile kleebiti laos akudele sobiv tootjaetikett peale - kusjuures valida sai ka käivitusvoolu ja ampertunde! :D (muidugi valik toimus vastava aku gabariidi piires mis võimalik oli). Müüjate kasumid olid kordades. Olid ajad...
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Hehe, lõpuks selgub siis suur tõde , et teemaalgataja on küsimuse valest sõnastanud ;)
Õige oleks - millise brandi kleeps akul teile meeldib?

[ Postitus tehtud iPhone'i kaudu ] Pilt

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Nii, minu aku saaga lõppes positiivselt! Olin isegi üllatunud, kuid täna vahetati minu vana EXIDE aku uue ja parema vastu välja. Müüja ütles, et vana aku oli tõesti täiesti pekkis. Maksin 14€ vaheraha ja sain 100 eurise aku oma Passatile. Kiidetud olgu Automaailm! Võtan oma eelpool hooletult loobitud sõnad Automaailma aadressil tagasi ja vabandan!

Eks näis nüüd, kuidas talve üle elame. Akul siis 72Ah ja 720A käivitusvool.

Rain11
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 23 Okt 2011, 11:16
Auto: golf 4
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas Rain11 »

Ise olen kasutanud Exide akusid nii autodel kui tsiklil. Ei oska ühtegi paha sõna öelda. Minul ainult positiivsed kogemused. Kui laadimisvoolud paigas ja aku ikka korralikult laetud saab, siis asi kestab. Eelmist Exide sai kasutada 5 aastat ja väsimuse märke ei ilmnenud. Talvel polnud kordagi käivitamisega probleemi, ka kõige suuremate külmadega mitte. Nüüd teenib koos autoga uut omaniku. Järgmise aku ostan kindlasti Exide.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Rain11 jutt ilmselt õige. Enne kui hakata mingit akut või tootjat süüdistama tuleks ülevaadata oma auto laadimisvoolud ja pidev laetuse aste eriti talvel ja koormuse all. Seda saab teha ka VCDS tarkvaraga kus näeb generaatori koormust protsentides või ka testriga.

siim714
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Juun 2011, 08:54
Asukoht:

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas siim714 »

varta ja boschi akud võib sellest loeteleust välja võibolla jätta aga ülejäänud eelpool loetud akudest tulevad ühest tehasest. Kleepsud on erinevad. Laost on antud poodnikele patakas kleepse kaasa, et ise valite mida peale kleebite. Tegelikult pole mingit vahet mis aku ostate, kõik on ühesugused.

heiko
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 17 Aug 2007, 10:32
Telefon: 56111426
Skype: heiks21
Auto: Golf II
Asukoht: Tartu

Re: Mis firma aku soetada?

Lugemata postitus Postitas heiko »

Minul on positiivsed kogemused Vartaga..sai ostetud uuena teenis ta mind golfi peal,sealt rändas edasi fordi peale seal teenis 2kuud sealt edasi jetta peale ja sinna ta jäi.Auto ja aku teenivad siiani uut omanikku.Väga super aku.Andmed oli 52h ja 480A.Talvel polnud ühtegi probleemi.Hetkel on peres diislitel peal Banner akud.2tk on ameerika bussi peal ja üks banner on mul jetta peal.Talv tulekul eks näha kuidas õigustab end.See mis jetta peal on 1,5aastat vana väidetavalt.

Ise pooldan kahe käega varta akusid.
Tänapäeval teavad inimesed kõigi asjade hinda ja ei millegi väärtust.

Vasta

Mine “Elektroonika”