Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
-PitBull-
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 09 Sept 2009, 13:07
Auto: Golf 3 GTD
Asukoht: Ida- Virumaa

Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Et kas olenevalt aastaarvust on pump kõigil ühesugune? Nimelt üks inimene räägib, et tal 55kw, aga jutu järgi on pump hoopis teine kui mina olen näinud.

Mätu
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 22 Veebr 2011, 20:08
Telefon: 5344 kaheksa kaks viis viis
Auto: B5.5 1.9 TDI 96kw '03
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 1 kord

Re: Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas Mätu »

Pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna.

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn

Re: Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas Priidik333 »

Minu teada on 2 varianti neid pumpasi.Vanemal variandil on mittereguleeritav rihmaratas ja uuemal annab süüdet regullida rihmarattast.Panin vana tüübi pumba 97a G3 peale ja töötas küll ainult et veidike tuli mõelda ja ümber teha.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

slide
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Apr 2011, 21:13
Auto: Passat B5.5
Asukoht: Lõuna

Re: Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas slide »

Mul tekkis ka pumpade kohta küsimus, ei hakkanud uut teemat tegema loodan et ei panda pahaks.
Nimelt kas 1.9 tavalise diisli pump (47kw) on sama mis turbodiisli pump (55kw). Kuna endal külmadega jebima hakkand pump, seepärast uuringi kuna reedel läheb diislikeskusesse kontrolli ja vaja uurida järgi igaks juhuks kui peakski juba pump liiga kulunud olema. Siis tean kuidas edasi tegutseda kui pumbad samad vms.
55kw-sel pumbal pildil tundub, et on puudu pumba hammasratas mida ajab rihm ringi või see vist lihtsalt pildi pealt ära võetud?
Panen pildid kah
47kw pump
Pilt
55kw pump
Pilt
Treilerveod tartumaal ja vajadusel üle eesti.
15t kandevõimega.

koemets
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Dets 2011, 18:52
Telefon: 51966886
Auto: 1987 1.6D golf II , Passat 1992 1.9td, passat 1990 1.8
Asukoht: Lõuna - Võrumaa

Re: Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas koemets »

slide kirjutas:Mul tekkis ka pumpade kohta küsimus, ei hakkanud uut teemat tegema loodan et ei panda pahaks.
Nimelt kas 1.9 tavalise diisli pump (47kw) on sama mis turbodiisli pump (55kw). Kuna endal külmadega jebima hakkand pump, seepärast uuringi kuna reedel läheb diislikeskusesse kontrolli ja vaja uurida järgi igaks juhuks kui peakski juba pump liiga kulunud olema. Siis tean kuidas edasi tegutseda kui pumbad samad vms.
55kw-sel pumbal pildil tundub, et on puudu pumba hammasratas mida ajab rihm ringi või see vist lihtsalt pildi pealt ära võetud?
Panen pildid kah
47kw pump
Pilt
55kw pump
Pilt

Põhi Mehaanika poole pealt peaks need pumbad olema samad. Erinevus tuleb sisse pumbakaanest saadik. Pumpades siserõhud peaks ka erinevad olema kuna turbo pihustid avanevad 155 bar juures tavalisel 130 bari juures.

karel87
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01 Nov 2009, 20:34
Asukoht:

Re: Kas G3 55kw mootoril on kõigil samasugune küttepump?

Lugemata postitus Postitas karel87 »

Põhimehaanikas on ka ikka pisikesed erinevused sees. Enamikul 55kw turbodiislitel on kahe-etapilise pihustamisega pihustid. Nendele pihustitele on pumbas ka vastav nukkplaat. Seda, kuidas see nukkplaat toimib tavaliste pihustitega, ma öelda kahjuks ei oska. Samuti tuleb ära vahetada pihustitorud, sest pihustite pikkuses on tugev vahe sees.

Vasta

Mine “Diislid”