Soovitage automakke!

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Mõtte oleks audiosüsteemi värskendada . Soov oleks uue maki osta , aga ei tea mida valida .
Makk peaks olema tumeda esipaneeliga ,rohelise / kollase nuppuvalgustusega , USBga , hea kvaliteediga ja tagapaneelil peaks olema 4 RCA väljundit võimendi jäoks. Samas mitte väga kallis , ehk kuni 130-150 euro. Alpine , Pioneer , Kenwood ?

Plaan teha nii , et 4 uksekõlarid ühendatud läbi võimendi . Võimendi ja kõlarid on olemas.Subwoofrit ei tule praeguse plaani järgi.

Aidake vaalida , mida osta , kus osta jne . Kõik komentaarid on teretulnud.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas fatedog »

Mina soovitaks kas apine või kenwoodi makki.Aga minuarust oleks sul kõige lihtsam minna järve noortehnikkusse ja rääkida seal paks-J ga . Olen kindel et sealt saad kindlasti midagi .

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Viimati muutis Anonymous, 23 Nov 2011, 11:51, muudetud 1 kord kokku.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Jah selline mõtte käis kah peas . Seal oleks veel vaja korralikumat sisemiset antenni . Kunagi vähemalt nendel oli müügil.
Makki tootja on üks asi , aga teine , et ma ei tea mis mudeli võtta.

Renyr
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: 21 Sept 2011, 11:31
Asukoht: Pärnumaa

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas Renyr »

Kusagilt jäi silma, et uutest makkidest vahet pole mis firma oma ta on, kvaliteet peaks olema suht sama. Vali selline milline menüü, nuppude lahendus jne sulle meeldib. Loomikult on kallimatel rohkem lahendusi.
Alles sai ostetud DEH-142UB ja sellel 1 RCA out(2x auku e. R/L ). Kas mitte ei lähe 1RCA võimendisse ja kõlarid ühendad kõlarikaabliga võimendi otsa, et miks sul läheb vaja 4 RCA pesa makil?
Viimati muutis Renyr, 23 Nov 2011, 12:19, muudetud 2 korda kokku.

lintz
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Apr 2007, 09:55
Telefon: +37256674921
Auto: Volvo V70 D5 AWD
Asukoht: Tartu

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas lintz »

Ise kasutan Alpine 9812rr makki ja ütlen et ei kenwood ja pioneer ega miski muu maki firma nii head heli ei tee. mina soovitan ainult alpinet.

Renyr
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: 21 Sept 2011, 11:31
Asukoht: Pärnumaa

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas Renyr »

lintz kirjutas:Ise kasutan Alpine 9812rr makki ja ütlen et ei kenwood ja pioneer ega miski muu maki firma nii head heli ei tee. mina soovitan ainult alpinet.
Vaadates selle maki paari aasta tagust hinda siis tahaks küsida, kas Kenwood ja Pioneer olid samas hinnaklassis?
Väga palju on kinni hinnas, kallimatel nagu tavaliselt asjadega ikka on rohkem funktsioone, seadistusi ning on tavaliselt ka kvaliteetsem.

Mulle ei meeldinud Alpinel need 4(osadel 6) suurt nuppu. Mina valisin kõige odavamate seast, mis mängiks USB pulga pealt. 70-150 euro eest saab päris palju erinevaid makke.
Pead ise valima millist vaja. Vali mingi ports makke poest/e-poest välja ning uuri tootja kodulehelt andmeid. Näiteks osadel on subwooferi seadistus, osadel pole jne. Arvesta ka tuleviku plaanidega.

Ise ostsin oma maki sealt Carworld
Mujal oli hind vähemalt 30 euri kallim. Samuti soovitan Noortehnikut
Viimati muutis Renyr, 23 Nov 2011, 12:45, muudetud 1 kord kokku.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Renyr kirjutas: Kas mitte ei lähe 1RCA võimendisse ja kõlarid ühendad kõlarikaabliga võimendi otsa, et miks sul läheb vaja 4 RCA pesa makil?
Ei noh , võib esi- ja tagumiste use kõlarid ühendada paraleelselt ( kui takistus ei hakka rooli mängima), aga muidu 4 RCA ongi selleks , et esimesed ja tagumised kõlarid eraldi (nii nagu maki tagant otse kõllidesse ühendamine ) , siis toimid FADE reguleerimine kah.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Renyr kirjutas:
lintz kirjutas:Ise kasutan Alpine 9812rr makki ja ütlen et ei kenwood ja pioneer ega miski muu maki firma nii head heli ei tee. mina soovitan ainult alpinet.
Vaadates selle maki paari aasta tagust hinda siis tahaks küsida, kas Kenwood ja Pioneer olid samas hinnaklassis?
Väga palju on kinni hinnas, kallimatel nagu tavaliselt asjadega ikka on rohkem funktsioone, seadistusi ning on tavaliselt ka kvaliteetsem.

Mulle ei meeldinud Alpinel need 4(osadel 6) suurt nuppu. Mina valisin kõige odavamate seast, mis mängiks USB pulga pealt. 70-150 euro eest saab päris palju erinevaid makke.
Pead ise valima millist vaja. Vali mingi ports makke poest/e-poest välja ning uuri tootja kodulehelt andmeid. Näiteks osadel on subwooferi seadistus, osadel pole jne. Arvesta ka tuleviku plaanidega.

Seda ma juba üritasin teha . Lõpp tulemus oli see , et üks asi mida tootja kirjutab , teine , mis pärast loed kusagil komentaaridest , reviewidest ja foorumitest , a-la selle on tegelikuks heli - si** , aga sellel FM raadioga midagi ei kuule jne. Selleks tegin siin teema , et kuulata teie arvamust , kogemust ja võib olla keegi pakkub kust osta hea hinnaga jne.

Muidu otsing piiratud tänu sellele , et ma ei taha mingit läigivat klahfe ja sinist / punast vlgustust . Samas aga tean ei mõnel makkil annab valgustus värvi muuta.
Viimati muutis CHORT, 23 Nov 2011, 12:48, muudetud 1 kord kokku.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Surfasin natuke ringi ja tuleb nii välja , et kõik muud moodi sobilikut Alpine makkid on "sinised" . Need mis on "rohelised" kas odavad kakad või 2 RCAga .
Kenwoodi omadest valisin välja KDC-5051U. Carworld pakkub sellist 150ga . Kui keegi teab kus saaks odovamat , andku teada. Muidu sellel makkil on vahetatav valgustus , mille valikus on kah roheline ja tervet 6! RCA väljundit.
Kas kellelgil on midagi komenteerida Kenwoodi kohata ja konretset selle mudeli kohta ?
Viimati muutis CHORT, 23 Nov 2011, 14:15, muudetud 1 kord kokku.

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 20 korda
Kontakt:

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas VwBoy »

Isiklikult valiks Alpine ja Pioneeri vahel .Ja makk vali kindlasti varuga.Isegi kui hetkel kõike võimalusi vms ei kasuta siis tulevikus sellepärast makki vahetada liigne kulu ja vaev ju!Kuigi jah siit tuleb mängu jälle hinnapiir :roll: Surfa igal pool välismaa foorumites ja loe maki teste jn . Eel uuring võiks korralik olla .
Viimati muutis VwBoy, 23 Nov 2011, 14:23, muudetud 2 korda kokku.

wedru
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17 Juun 2010, 15:27
Auto: G4 Tdi Touran CNG
Asukoht: Pärnumaa

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas wedru »

Kui otsid head. siis Nakamichi. USB pole minuarust just hea mängija tunnus. Vanakooli Alpine ja Becker on kah korralikud asjad.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

USB-l pole häda midagi, samahästi võiks öelda, et saviplaat annab kõige parema heli. Aeg läheb lihtsalt edasi. Omal ka Alpine autos ja heliga väga rahul. Ainuke mille üle võiks viriseda on see, et USB pesa võiks olla maki tagaküljel. Siis ei tilpneks miski sealt pidevalt välja, kuigi lõpuks olen leidnud ka üliväikse kaardilugeja USB pesasse, mis mingil määral lahendab selle probleemi.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Viimati muutis HawkHill, 23 Nov 2011, 18:43, muudetud 1 kord kokku.

Renyr
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: 21 Sept 2011, 11:31
Asukoht: Pärnumaa

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas Renyr »

Sellel Kenwoodil mille välja valisid on ikkagi 3 RCA väljundit. Ära aja segi 6 auku/pesa - see on siiski 3 RCA otsa.
Valge - Vasak/Mono helikanal
Punane- Parem helikanal
3 preamp outputs= multiple pairs of outputs for front, rear and subwoofer signals.
Kui sul supakat pole plaanis, siis piisab sulle 1st pesast. Aga siis vist kaob fade funktsioon ära http://www.bcae1.com/asystems.htm#head1amp2" onclick="window.open(this.href);return false;
Supaka/tagumiste kõlarite lisamisel läheb sul siis 2x preamp ning 2 võimu?
http://www.bcae1.com/asystems.htm#head2amp1" onclick="window.open(this.href);return false;

Soovitan sul suurida seda lehte, päris palju kasuliku infot.

Võimendite kohta väga ei oska rääkida kuna pole kunagi omanud. Ehk mõni targem oskab paremini rääkida sellest, suht algaja auto helisüsteemi alal ja üritan ennast ka harida :)
Viimati muutis Renyr, 24 Nov 2011, 21:52, muudetud 2 korda kokku.

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Renyr kirjutas:Sellel Kenwoodil mille välja valisid on ikkagi 3 RCA väljundit. Ära aja segi 6 auku/pesa - see on siiski 3 RCA otsa.
3 preamp outputs= multiple pairs of outputs for front, rear and subwoofer signals.
Kui sul supakat pole plaanis, siis piisab sulle 1st pesast. Aga siis vist kaob fade funktsioon ära http://www.bcae1.com/asystems.htm#head1amp2" onclick="window.open(this.href);return false;
Supaka/tagumiste kõlarite lisamisel läheb sul siis 2x preamp ning 2 võimu?
6 RCA on ikka või , teiste sõnadega 3 väljundit :wink: Aga see selleks.
Võim tuleb 1 , nelja kanaliga , Blaupunkt GTA 470 ( tean , et ei ole kõige ...kõigem :D , aga selline juba käes) Nii , et ei ole vaja eraldi 2 võimu.
Kõlarid on Signat H16 , esipaneelis on tweeterid ( mudelit ei mäleta) . Crossowerid olid vist Signat C3.

Nii et otsin makki :D

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Makk ostetud . Võib teema lukku panna.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas rako »

Mille siis soetasid?
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

CHORT
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 14 Apr 2009, 09:11
Auto: Toyota Avensis '08
Asukoht: Tallinn

Re: Soovitage automakke!

Lugemata postitus Postitas CHORT »

Nigu ma kirjutasin oma autoteemas : Pioneer DEH-4300UB

Vasta

Mine “Audio ja video”