Kliima pump ei hakka tööle.

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Suletud
olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

Tere, mure selline, et kliima pump ei hakka tööle. Autoks on 2002a škoda Octavia 1,6 BFQ mootoriga ja Climatronic. Kui mootor töötab tühikäigul ja lülitada sisse kliima, siis mootor pöördeid tõstab, aga kompressor tööle ei hakka ja jahutusventikas ka ees tööle ei lähe. Üle olen kontrollinud kaitsmed nii aku peal, kui ka kaitsmeplokis. Vag-com annab veateateks ainult õhu sise- ja välisringluse klapi vea, aga see on vigane juba mitu aastat. Sügisel kliima töötas kenasti. Kas saab Vag-comiga testida erinevaid andureid (programm ja kaabel olemas) ja kas see ka näitab kas süsteemis on rõhk alles? Millised elekrtiahelad peaks üle kontrollima, releed ,pistikud? Kompressori juures olid juhtmed terved ja pistik korras.
Ette tänades, Olle.
Viimati muutis argo, 23 Mai 2012, 01:58, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Oled kindel, et väljas oli ikka ikka üle 5 kraadi sooja kui kompressorit käima proovisid saada?
Kui süsteemis on rõhk madal, siis salvestub veateade
00229 - Refrigerant Pressure: Lower Limit Exceeded.
See viga tuleb kustutamisel koheselt tagasi, seni kuni kliima surve pole normi viidud.

olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

Sooja oli auto termomeetri järgi 12 kraadi ja kõrval olnud A4-l hakkas kompressor kenasti tööle. Ühtegi veateadet kliima süsteemi kohta ei ole v.a. esimeses postituses nimetatu. Kuna kaitsmed on korras, siis ilmselt peaks üle kontrollima releed. Oma rumala peaga arvan jahutusventikal ja kompressoril peaks olema kummagil oma relee. Ma olen aru saanud, kui jahutusvent tööle ei hakka, siis kompressor käima ei lähe. Kust võiks releesid otsida? Pidurivõimendi juures on mustas karbis 2 releed ja ülejäänud on juhi jalgade juures polstri all. Oskab ehk keegi viidata elektriskeemile. Golf4 peaks olema analoogne

golfrr
Huviline
Postitusi: 318
Liitunud: 04 Juun 2004, 12:02
Asukoht: Võru

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas golfrr »

Kõige lihtsam ,lase kliimapumba magnetsidurile vool peale ning vaata kas võtab pumba sisu kaasa. Seal ainult üks juhe kuhu pluss peale lasta ,ülejäänud korpus mass.

olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

golfrr kirjutas:Kõige lihtsam ,lase kliimapumba magnetsidurile vool peale ning vaata kas võtab pumba sisu kaasa. Seal ainult üks juhe kuhu pluss peale lasta ,ülejäänud korpus mass.
Suurimad tänud kaasa mõtlemast. Proovisin selle variandi ära, minu masinal nii + kui - juhtmega, aga sidur haakis pumba järgi ja hakkas ka külma tootma. Tuli ka üks pisiasi meelde, nimelt talvel sai püsikas külge pandud ja äkki liigutasin too kord mõne relee rooli all oma koha pealt ära. Murimist oli seal omajagu.Tundub, et peab polstri ära võtma ja releed igaks juhuks üle kontrollima. Kontrollisin ka jahutusventika üle, see hakkas ka tööle, kui voolu peale lasin ja pistikud olid ka viisakad.

olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

Sai siis probleemiga natuke tegeletud. Tundub, et viga on jahutus ventilaatorite kontroll moodulis j293. Sama plokk peaks juhtima ka kliima lülitust. Radiaatorist väljuv jahutusvedelik ei tohiks olla remondijuhendi järgi üle 100 kraadi, aga mul näitas Vag-com pikalt kohapeal käies 114 kraadi. Ventilaatorid selle peale veel käima ei hakanud ja rohkem ei julgenud oodata. Nii et ventilaatorite lülitust ei toimu. Aku peal olevast ventikate ploki kaitsmest vool välja läheb ja väiksem ventilaator töötab mõlemal kiirusel otse ühendades (suuremat ei hakanud proovima). Järgmine samm on see ventikate plokk üle kontrollida. Õnneks netis on selle kohta päris palju infot, tundub, et Volkswagenitel küllaltki sagedane viga.

olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

Äkki targemad teavad, kuidas toimub kuuma mootoriga ventilaatorite lülitamine? Radika külles on "datsik" kaks juhet läheb sisse või käib asi mootori temp.andurist ja ajust tuleva info kaudu.

olle
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Mär 2012, 18:53
Auto: VW Caddy Seat Leon
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas olle »

Asi korras. Viga ei olnud mitte selles ventikate juhtmoodulis, vaid selle pistikus oli üks juhe katki mädanenud. Plokk ja selle pistikud asuvad väga halva koha peal, aku juures poolraami alumisel küljel. Sool ja saast lendavad peale.

oyasaar
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Jaan 2008, 12:55
Asukoht:

Re: Kliima pump ei hakka tööle.

Lugemata postitus Postitas oyasaar »

Tere. Mina sain täna enda vendid tööle. Kas vendikate juhtmooduli all mõtled seda andurit radikas? Kui mul radika vendid töötavad kas siis järgmine samm olekski selle mooduli üles otsimine. Mul juhtus asi nii kiiresti et olin autos, külma puhkus. Siis jäi auto seisma ja enam järsku enam ei puhkunud. Mul ka pöörded tõusevad kui climatronic low peale panna, aga pumbal sidur paigal.
Ette tänades vastuse eest.

Suletud

Mine “Elektroonika”