Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Olen nii googledanud kui siit foorumist otsinud aga vastuseid pole leidnud. Autoks 92 aasta Golf 3 GT, 1.8 66kW manuaal.
Probleem on siis selline, et kiirendades tuleb kuskilt eest mingi kõrin, ei ole mingi kole kõrin vaid pigem midagi sellist nagu mõni laste mänguasi teeks. :D Niisama töötab mootor ideaalselt, kohapeal seda häält ei tee ja toimub ainult iga käiguga sõites siis kui gaasi annan ja kiirendan. See kui kõvasti ma kiirendan ei oma samuti tähtsust. Tundub, et toimub rohkem madalamatel pööretel ja siis kui koormus suurem. Vajutad gaasi siis on kõrin ja nii kui gaasi lahti lased jääb vait. Veermiku probleemiga tegu olla ei tohiks, pigem tuleb nagu mootori poolelt. Probleem on olnud juba päris kaua ja otseselt sõitmist ei tundu mõjutavat.
Oskab keegi öelda mis seda põhjustada võib?

Ja teine küsimus oleks selline, et kust on võimalik osta tagu piduritele seda suurt ümarat kaitse plekki mis on ketaste taga? Olen erinevaid interneti varuosa poode kamminud ja pole kuskilt leidnud, võibolla ei oska õige nimega otsida. Probleem on selles, et ühelt poolt on lihtsalt läbi mädanenud ja koliseb.

Tänud juba ette kui keegi vastata viitsib. :)

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Deemu »

Siduri survelaager ära vast. Kõriseb kui koormus taga ja peaks ära kaduma, kui nt sidurit vajutada.

Selle pleki pead vist kuskilt pruugitud autolt võtma (lammutusest või nt kategoorias VARUOSAD on palju autosid varuosadeks).

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Deemu kirjutas:Siduri survelaager ära vast. Kõriseb kui koormus taga ja peaks ära kaduma, kui nt sidurit vajutada.

Selle pleki pead vist kuskilt pruugitud autolt võtma (lammutusest või nt kategoorias VARUOSAD on palju autosid varuosadeks).
Tänud vastuse eest. Sidur ja kogu sellega seotud majandus on paar aastat tagasi vahetatud ja ega selle autoga vahepeal väga sõidetud ei ole, et ei tahaks väga uskuda, et survelaager aga eks ei saa sedagi välistada. Heal juhul 20 000- 30 000 on vast selle siduriga sõidetud. Teiste autodega olen surve laagri häält kuulnud ja siis on pigem vilistanud ja teistsugune see hääl olnud.
Just natuke sõites seda häält ei olnud jälle aga natukese aja pärast hakkas vaikselt jälle tekkima.

Pidurite asja suhtes olen kaalunud lammutusi ja siinset foorumit aga eelistatult ostaks ikkagi uue kui on kuskilt mõistliku hinnaga pakkuda, sest ega need kasutatud varuosad kipuvad sama hullus seisus olema aga eks kui ei leia siis tuleb lihtsalt korralik kasutatud välja otsida. Viimasel ajal avastan järjest rohkem asju mis on läbi mädanenud. :D

Lähinädalatel on vaja minna rattalaagreid vahetama, eks siis lasen mehaanikul üle vaadata ka need probleemid, ei taha lihtsalt teda praegu segada kuna puhkab hetkel.

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Siksaator »

Endal täpselt sama Golf III (mootori poolest). Oli mul endalgi siin vahepeal selle kõrinaga teema (täpselt samad sümptomid nagu sa kirjeldasid) aga peale stroboga süüte paika panemist on asi peaaegu kadunud- korra olen nüüd käru vedades ning vastu mäge kiirendades seda õrna kõrinalaadset heli õrnalt kuulnud :P . Niiet julgeksin pakkuda, et äkki sul ka asi süütes :roll: . Vale süüte ajastuse tõttu pidi hüdrotõukurid plagisema võtma :P .
Viimati muutis Siksaator, 03 Aug 2012, 21:04, muudetud 1 kord kokku.

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Deemu »

Siksaator kirjutas:Endal täpselt sama Golf III (mootori poolest). Oli mul endalgi siin vahepeal selle kõrinaga teema (täpselt samad sümptomid nagu sa kirjeldasid) aga peale stroboga süüte paika panemist on asi peaaegu kadunud- korra olen nüüd käru vedades ning vastu mäge kiirendades seda õrna kõrinalaadset heli õrnalt kuulnud :P . Niiet julgeksin pakkuda, et äkki sul ka asi süütes :roll: . Vale süüte ajastuse tõttu pidi hüdrotõukurid plagisema võtma :P .
Võtabki, aga ega ilma süüdet näppimata ei tohiks see ju ise paigast nihkuda.

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Siksaator »

Deemu kirjutas:Võtabki, aga ega ilma süüdet näppimata ei tohiks see ju ise paigast nihkuda.
Noo minu omal ka ostuhetkel seda kõrinat polnud (3 aastat tagasi) aga ajapikku täiesti ''lampi'' tuli see viga külge- ju venis hammasrihm natuke välja ja sellega muutus ka süüte ajastus. Mina igatahes julgeksin soovitada, et lase kuskil stroboga süüde ülevaadata :P .

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas R36 »

Süüte kontrollimeseks on hea moodus, sõida paak kuivale ja löö 98 sisse, kui kõrin vaiksem on süüde vale.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas ounou »

Deemu kirjutas:Siduri survelaager ära vast. Kõriseb kui koormus taga ja peaks ära kaduma, kui nt sidurit vajutad
nii lolli juttu pole tükk aega lugenud. survelaagril siis ongi koormus kui sidurit vajutad. see teemaalgataja kõrin on tõenäoliselt valest süütest. lase mõnel kogenumal kuulata

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Tänud vastuste eest, eks kui laagreid vahetama lähen siis lasen üle vaadata, õnneks on väga pädev mehaanik olemas kes on seda autot ka kõik need aastad remontinud.
Süüte asja lugesin isegi kuskilt. Mootori rihma pole päris kaua aega vahetatud küll ja aeg oleks tegelt käes, kevadel öeldi veel, et kärab küll aga eks tuleb mingi aeg ikkagi ette võtta. Nüüd hommikul jälle sõites seda häält ei olnud aga tundub, et sooja mootoriga ja rohkem sõites tekib.

Hobiautoga ei tohi liiga palju sõita. Iga päev avastan jälle uusi vigu mis vajaksid tegemist. :mrgreen:

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Deemu »

ounou kirjutas:
Deemu kirjutas:Siduri survelaager ära vast. Kõriseb kui koormus taga ja peaks ära kaduma, kui nt sidurit vajutad
nii lolli juttu pole tükk aega lugenud. survelaagril siis ongi koormus kui sidurit vajutad. see teemaalgataja kõrin on tõenäoliselt valest süütest. lase mõnel kogenumal kuulata

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Loll jutt tõesti, hakkasin ise ka mõtlema. Aga igatahes, läbielatud sümptomid (Kiirendades kõrises, aga nii kui õrnalt sidurit vajutasin, siis kadus ära).
Kui külma mootoriga häält pole, siis langeb see variant vist tõesti välja :)

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Ja ongi viga teada. Asi on süütes. Mehaanik ütles, et kehv küte ja küsis, et ega mul mingi vene küte sees ei ole. Olen tankinud Alexelas 95-te arvates, et Alexelas on normaalne kütus aga võta näpust. Nüüd lükkasin Olerexist 98-t peale ja vaatab mis saab, peale mõnda aega linnas ringi paarutamist tundub, et läheb vaiksemaks see kõrin aga eks pean ootama veel kuni kogu solk ära põlenud on ja süsteemis korralik küte sees.
Mõte oli ka süüdet kohe muuta aga kuna hetkel aega ei olnud ja kogu see majandus oli nii kinni roostetanud, et ei liikunud mitte kuhugi siis hetkel proovin paremat kütet ja kui uuel nädalal laagrit vahetama lähen siis saab süüte veelkord üle vaadata.
Paigast pole seal keegi midagi keeranud ja süüdet pole aastaid keegi puutunud, sellest ka kinni roostetamine.

Huvitav on muidugi see, et siiamaani on see auto töötanud ikka igasuguse kütte pealt ja isegi vene 92 põles nii mis hirmus mõned aastad tagasi aga ingel [VW Bot: "Keel korda!"] seda teab mis seal Alexelas selle küttega tehtud on.
Viimati muutis jarxz, 10 Aug 2012, 14:49, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas R36 »

Ei taha kampaaniat teha kuid siis kui alexala oma ikka sellist jama teeb proovi statoili kütust, pole kunagi sealt solki saanud.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

golfi_vend kirjutas:Ei taha kampaaniat teha kuid siis kui alexala oma ikka sellist jama teeb proovi statoili kütust, pole kunagi sealt solki saanud.
Teise autoga tangingi ainult Nestes ja pole kah probleeme olnud. Korra juba kogu kütuse majanduse ära vahetanud Mondeol aga ei arvanud, et Golf kah nii pirts on, see on alati kõik ära põletanud mis sisse kallad.

Saarlane12
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 08 Okt 2011, 21:16
Telefon: 53541100
Auto: VW Passat 2.0tdi 125kw 4Motion
Asukoht: Tallinn, Saaremaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas Saarlane12 »

Mul sama auto ja pm sama viga. Kiirendades kõrin sees iga käiguga ja sidurit vajutades kaob ära, survelaager vahetatud aga viga alles. Üks tuttav arvas, et selline viga saab tulla ka käigukastist.

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Saarlane12 kirjutas:Mul sama auto ja pm sama viga. Kiirendades kõrin sees iga käiguga ja sidurit vajutades kaob ära, survelaager vahetatud aga viga alles. Üks tuttav arvas, et selline viga saab tulla ka käigukastist.
Täitsa võimalik aga mul on igatahes tegu sellega, et süüde on paigast. Seda ütles mulle mehaanik kelles ma ei kahtle hetkekski, eks järgmise nädala jooksul saab asja korda arvatavasti ja annan ka siin teada.

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

Ja ongi probleem lahendatud. 98 peale valamine tegi kõrinat natuke vaiksemaks aga lõplikult eemaldas selle väike süüte ajastuse muutmine.

Pidurite plekki pole kuskilt leidnud, vähemalt mitte sellist mis ei ole sama hull, nii, et sai see kolisev osa lihtsalt eemaldatud ja hetkel jääb nii.

Tänud vastuste eest. :)

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas pppp »

Kõige odavamad uued A-osa tagapiduri tolmukaitseplekid olid paar aastat tagasi Polo 6N omad (tahtsid pisut haamri ja puuklotsiga koputamist, et Golfile/Passatile sobiksid). B-osana ei tehta neid üldse.

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

pppp kirjutas:Kõige odavamad uued A-osa tagapiduri tolmukaitseplekid olid paar aastat tagasi Polo 6N omad (tahtsid pisut haamri ja puuklotsiga koputamist, et Golfile/Passatile sobiksid). B-osana ei tehta neid üldse.
Tänud info eest, eks mingi aeg peab asja käsile võtma. See aasta vist enam ei viitsi, kuna talvel nii kui nii auto ei sõida.
Mis ta umbkaudne hind oli? äkki mäletad?

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas pppp »

Mina maksin tookord tükist 89,28 krooni ilma käibeta. 6N0615611 ja 6N0615612 on varuosakoodid.
Viimati muutis pppp, 13 Aug 2012, 17:36, muudetud 1 kord kokku.

jarxz
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26 Dets 2008, 13:02
Auto: Audi A6 Avant -98, Ford Fiesta -03, VW Golf 3 GT -92
Asukoht: Tartumaa

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas jarxz »

pppp kirjutas:Mina maksin tookord tükist 89,28 krooni ilma käibeta. 6N0615611 ja 6N0615612 on varuosakoodid.
Siis ei olegi väga hull. Kust poest oleks kõige õigem neid küsida? Siiamaani olen Fixusest võtnud kõik, sest see on ainuke ligidal asuv pood ja saan veidi soodukat aga äkki tasub kuskilt mujalt vaadata? Forss? või siis otse esindusest üldse?

elektripea
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 16 Aug 2011, 19:25
Telefon: 58358776
Auto: Opel Vectra a 2,0 85kW, VW Corrado g60
Asukoht: Valga/Tallinn

Re: Golf 3 kõrin kiirendades + piduri mure

Lugemata postitus Postitas elektripea »

Ma ostsin just juuli kuus kaks golf 3 tagumise piduriketta kaitseplekki forsist, ainult a varuosa ja hind oli alla 30 euri kui õigesti mäletan.

Vasta

Mine “Veermik”