Passat B5 uks ei jää kinni enam

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
peep185
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 05 Juun 2010, 17:52
Asukoht:

Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas peep185 »

kundepoolne esiuks jumala lampi lihtsalt ei jää kinni. ust avades oli kõik ok..aga kui hakkasin kinni tõmbama,siis ei lukusta ja kõik :cry: mis k**p olla võib??
ootaks kiiret abi,kuna auto seisab yhe pärani lahti uksega :grind:
Viimati muutis argo, 06 Mär 2012, 11:25, muudetud 1 kord kokku.

Fault
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 23 Sept 2010, 21:26
Auto: Audi A4 1.9TDiQ S-line
Asukoht:

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas Fault »

peep185 kirjutas:kundepoolne esiuks jumala lampi lihtsalt ei jää kinni. ust avades oli kõik ok..aga kui hakkasin kinni tõmbama,siis ei lukusta ja kõik :cry: mis k**p olla võib??
ootaks kiiret abi,kuna auto seisab yhe pärani lahti uksega :grind:
Mul on täpselt sama mure. Juhipoolne ja kõrvalistuja uks. :P
Soojendasin natuke juuksefööniga seda lukustussüsteemi ukse sees ja siis võttis kinni.
Mis teha, et see värk enam ära ei külmuks ?

speissu
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 16 Jaan 2008, 22:36
Asukoht:
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas speissu »

Selle vastu lihtne lahendus. Soojenda auto korralikult üles(salong). Siis hakkab lukumehanism ilusti tööle uuesti.
Siis võtad mingi lukuõli/määrde ja õlitad selle lukumehansimi korralikult ära ja peaks asi korras olema.
Minul on vähemalt aidanud.
Endal oli sama nali täna hommikul. Juba kolmas talv algab minu jaoks nii. Ikka kui esimne külm käes ja auto ümber juba nõutult ringi kõnnin, siis turgatab pähe, et võiks varem lukud ilusti ära õlitada :idea: No ei võta see inimese õppust oma vigadest :roll:

joss1357
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 22 Dets 2008, 14:00
Telefon: 55587693
Auto: VW vento 1.9TDI 66kw 94a. Volvo C70 2.3T5 ca 200kw
Asukoht: Kuressaare

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas joss1357 »

tegelikult ei ole õlitamine yldiselt enam selliste probleemide puhul lahendus... kui siis ainult ajutiselt. (kogetud :D )
võta parem kogu see lukusysteem maha ja täielikult juppideks, puhasta põhjalikult ära ja pane uut määret sisse. ma lasin veel niiskuse eemaldajaga ka yle põhilised kohad

Fault
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 23 Sept 2010, 21:26
Auto: Audi A4 1.9TDiQ S-line
Asukoht:

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas Fault »

speissu kirjutas:Selle vastu lihtne lahendus. Soojenda auto korralikult üles(salong). Siis hakkab lukumehanism ilusti tööle uuesti.
Siis võtad mingi lukuõli/määrde ja õlitad selle lukumehansimi korralikult ära ja peaks asi korras olema.
Minul on vähemalt aidanud.
Endal oli sama nali täna hommikul. Juba kolmas talv algab minu jaoks nii. Ikka kui esimne külm käes ja auto ümber juba nõutult ringi kõnnin, siis turgatab pähe, et võiks varem lukud ilusti ära õlitada :idea: No ei võta see inimese õppust oma vigadest :roll:
joss1357 kirjutas:tegelikult ei ole õlitamine yldiselt enam selliste probleemide puhul lahendus... kui siis ainult ajutiselt. (kogetud :D )
võta parem kogu see lukusysteem maha ja täielikult juppideks, puhasta põhjalikult ära ja pane uut määret sisse. ma lasin veel niiskuse eemaldajaga ka yle põhilised kohad
Nonii, läksin siis ükspäev poodi ja ostsin ABRO AB 80 määrdeõli (spray) ja King-Silikooni. Algul ei tulnud kõrvalistuja uks lahtigi, niisiis soojendasin autot päris tükk aega koha peal, et see värk üles soojeneks ja kuigi palju ära kuivaks. Kui auto oli kuskil 30 min koha peal käinud, siis võtsin määrdeõli ja lasin nii juhi, kui ka kõrvalistuja uksel lukumehhanismi korralikult õliga üle. Ei hakkunud ma mingit ukseportet ära võtma, vaid panin sprayle pikenduse otsa ja lasin väljast poolt igast erinevast poosist sinna luku sisse seda õli nii palju kui sain. Lõpuks käis see mehhanism sama ilusti kui üks õlitatud asi käima peab. Siis võtsin silikoonõli ja tegin sellega kõik ukse tihendid üle. Ma VÄGA LOODAN et ma nüüd midagi ära ei sõna, aga peale seda väikest nokitsemist töötab kõik kenasti :roll:

elu
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Dets 2010, 18:55
Asukoht: Tartu

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas elu »

Aeg mööda läinud - kas ja kui pikaks pidama jäi?

pyhaisa69
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Juun 2011, 20:27
Telefon: 56626436
Auto: b5
Asukoht: keila

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas pyhaisa69 »

Ennast ka huvitaks ,et kas aitas ainult väljastpoolt ilma lukumehanismi maha võtmata õlitamine.Sama jama endal ka juhiuks ei jää kinni.Pealtvaadades tundub ,et eelmine omanik on lukumehanismi vahele lausa tavotilaadset ollust pannud ,mis nüüd talvel hanguma kipub.äkki on kellegil kogemusi sama hädaga,et siis kas lukk maha ,või on mingi spets vedelik mis selle hangunud rasva sealt välja peseks ilma lahti võtmata?Niipalju veel ,et proovisin wd 40 aga tolku miskit polnud.

elias
Huviline
Postitusi: 340
Liitunud: 02 Mai 2010, 10:36
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas elias »

endal oli ka taga uks, lahti tegid -kinni ei jää. pritsisin aerosool üli vahele liigutasin natsa keelt edasi tagasi ja toimib siia maani. mingit fööni ei kasutanud, miinuskraadidega. oli mingi 2-3 nädalat tagasi.
Viimati muutis elias, 12 Dets 2012, 16:53, muudetud 1 kord kokku.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas raiku »

õlitamine määrimine jne jne on ajutine lahendus. minul püsis 2 talve :)
olin noor ja rumal võtsin lahti puhastasin ära ja olin tubli poiss lasin aerosool määrdega kokku. 2 talve hiljem oli määre piisavalt tatt et enam ei lasknud väikestel asjadel seal vabalt liikuda.
peale seda võtsin uuesti lahti tegin puhtaks keemia ja lapiga ja nüüd 3a käinud.

määrded koguvad tolmu külmuvad tatiks jne jne.
viljandi mölamies

pyhaisa69
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Juun 2011, 20:27
Telefon: 56626436
Auto: b5
Asukoht: keila

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas pyhaisa69 »

raiku kirjutas:õlitamine määrimine jne jne on ajutine lahendus. minul püsis 2 talve :)
olin noor ja rumal võtsin lahti puhastasin ära ja olin tubli poiss lasin aerosool määrdega kokku. 2 talve hiljem oli määre piisavalt tatt et enam ei lasknud väikestel asjadel seal vabalt liikuda.
peale seda võtsin uuesti lahti tegin puhtaks keemia ja lapiga ja nüüd 3a käinud.

määrded koguvad tolmu külmuvad tatiks jne jne.
Tänud seda oligi tarvis teada.Ja nagu öeldud eelmine omanik oligi seda ülemäärimis teed läinud.Nii,et mul siis nüüd päevatöö kindlustatud selle pasa puhastamiseks :shock:

dub1
Huviline
Postitusi: 1378
Liitunud: 10 Okt 2010, 17:33
Telefon: 5 8257569
Auto: Passat b6.. 07a ja T5 multivan 2004
Asukoht: Viljandimaa, Järvamaa
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas dub1 »

mina olen WD-40 lasknud mehanismile ja pole siiani probleeme olnud...
VäikeWürst - VW

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

dub1 kirjutas:mina olen WD-40 lasknud mehanismile ja pole siiani probleeme olnud...
Lisaks veel juurde, et WD-40 sisaldab ka vana määret lahustavaid komponente,
niiet sellega uputades ja samal ajal lukudetaile logistades on isegi mingi tõenäosus ilma lammutamata asi jälle liikuma saada.

Kasutaja avatar
Etzi
Veteran
Postitusi: 595
Liitunud: 07 Apr 2011, 08:57
Asukoht: Mere ääres...

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas Etzi »

Endal lõppesid analoogsed "vaevad" lõppude-lõppuks lukkude vahetusega...
Väga kauaks sellest puhastamisest ja määrmisest abi ei olnud.

Ainus erinevus asja juures oli see, et mul enam uksed aeg-ajalt ei avanenud... :lol:

Suht kallis lõbu peaks mainima, 130€ on luku tükk, kui minna uut ostma... :|
Viimati muutis Etzi, 23 Dets 2012, 01:06, muudetud 2 korda kokku.
Paradiisis on parem kliima, aga põrgus jällegi huvitavam seltskond... ~Mark Twain~

Gee60
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 12 Apr 2005, 20:19
Telefon: 555 3 444 3
Auto: B5.5 ja A6C5 ja Kollane Leon
Asukoht: Raplamaa

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas Gee60 »

raiku kirjutas:õlitamine määrimine jne jne on ajutine lahendus. minul püsis 2 talve :)
minujaoks oleks selline niinimetatud ajutine lahendus täiesti piisav. pole ju keeruline paari aasta tagant õlitada. enamustel see paariaasta tagune õlitamine oleks juba järgmisel autol.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas raiku »

Gee60 kirjutas:
raiku kirjutas:õlitamine määrimine jne jne on ajutine lahendus. minul püsis 2 talve :)
minujaoks oleks selline niinimetatud ajutine lahendus täiesti piisav. pole ju keeruline paari aasta tagant õlitada. enamustel see paariaasta tagune õlitamine oleks juba järgmisel autol.
minu auto puhul selle pea süsteemi juurde väljastpoolt ei pääse. ehk siis uksepolster maha lukk välja pilbasteks puhtaks jne jne
viljandi mölamies

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas argo »

Etzi kirjutas:Endal lõppesid analoogsed "vaevad" lõppude-lõppuks lukkude vahetusega...
Väga kauaks sellest puhastamisest ja määrmisest abi ei olnud.

Ainus erinevus asja juures oli see, et mul enam uksed aeg-ajalt ei avanenud... :lol:

Suht kallis lõbu peaks mainima, 130€ on luku tükk, kui minna uut ostma... :|
Saksa ebays jäi mingi aeg silma, et seal uus terve lukusüsteem maksis 49-50€. :)
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

Kasutaja avatar
Etzi
Veteran
Postitusi: 595
Liitunud: 07 Apr 2011, 08:57
Asukoht: Mere ääres...

Re: Passat B5 uks ei jää kinni enam

Lugemata postitus Postitas Etzi »

argo kirjutas:Saksa ebays jäi mingi aeg silma, et seal uus terve lukusüsteem maksis 49-50€. :)
Nüüd tahaks küll midagi ebatsensuurset öelda ja südamepõhjast vanduda... :lol:
Paradiisis on parem kliima, aga põrgus jällegi huvitavam seltskond... ~Mark Twain~

Vasta

Mine “Kere & Sisu”