Kesklukk

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Minu 1997 aasta VW Passatil probleem kesklukuga. Puldist enam peale ei lähe (patareid äsja vahetatud!). Algul toimis ilusti võtmest, kui juhiuksest keerata. Ühel päeval ei tõmmanud enam teisi lukku. Edaspidi sai siis nii, et kõrvalistuja lükkas juhiukse nupust lukku ja keeras kõrvalistuja uksest võtmeg teised kinni. Aga jube tüütu on. Milles probleem olla võiks?

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Sirtsu21 kirjutas:Minu 1997 aasta VW Passatil probleem kesklukuga. Puldist enam peale ei lähe (patareid äsja vahetatud!). Algul toimis ilusti võtmest, kui juhiuksest keerata. Ühel päeval ei tõmmanud enam teisi lukku. Edaspidi sai siis nii, et kõrvalistuja lükkas juhiukse nupust lukku ja keeras kõrvalistuja uksest võtmeg teised kinni. Aga jube tüütu on. Milles probleem olla võiks?
Auto ikka endine ja ka lahendus samuti endine, mis peaaegu aasta aega tagasigi soovitati: http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... 12#p721412" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis HawkHill, 19 Apr 2014, 19:54, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: .

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Ma olin juba täiesti unustanud, et ma siin foorumis olen seda juba kord küsinud. Ja nüüd juba see viga ka küljes, et sõidu ajal tagumise vasakpoolse ukse nupp käib üles-alla iseenesest.
Lugu sellega siis hetkel selline.. Tõepoolest on pidevalt juhipoolne vaip niiske peale vihmast ilma, vahest isegi lausa märg. Lasin täna isal selle niiöelda vasaku jala aluse ära võtta ja siis saime nähtavale seal kõrval oleva juhtmebloki. Himus palju igasuguseid pistikuid ja sealt lähevad juhtmepundid edasi mööda põrandat tahapoole. Millised ma siis sealt üle peaks vaatama? (kuna ise olen naine, siis on see minu jaoks nagu raketiteadus, aga püüan hakkama saada ja isa pole lihtsalt nende uueaja autodega kursis, kus kõik on elektroonika peal). Ja nagu ma kuskilt nüüd välja lugesin, siis istme all peaks ka veel miski karbike olema?!

Aitäh juba ette ära neile, kes aitavad :)
Viimati muutis Sirtsu21, 20 Apr 2014, 00:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Komfortmoodul on juhi jalgade all. Istme all eraldi enam muud plokki pole. Algatuseks tuleks see karp sealt välja koukida ja lahti teha ning vaadata üle kõik pistikud ja trükiplaat, mis on karpide sees ning veenduda et seal pole vett või oksüdeerumist. Samuti kuivatada ära kogu matialune ning kindlaks teha vee sissetuleku koht.
Komfortmooduli (nimetatakse CCM) karp ise näeb välja selline:
Pilt
Milline on moodul ise märjana saab näha siit:
https://www.youtube.com/watch?v=_aDxd5z22B0[/video]
Viimati muutis HawkHill, 20 Apr 2014, 00:35, muudetud 3 korda kokku.
Põhjus: .

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Aitäh!
Sellest vast on abi. Ma ise oskasin vaid niinimetatud vasaku jala toe kõrvale vaadata. Aga et päris seal vaiba all siis. Seal on tõesti pidevalt üliniiske. Lähen täna uuesti uudistama! :)
Aga selline küsimus ka - et kas seda plokki kuskile kuivemasse kohta ei võiks sättida? Võibolla loll küsimus, aga tahaks ju teada.
Viimati muutis Sirtsu21, 20 Apr 2014, 09:03, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Sirtsu21 kirjutas:Aitäh!
Sellest vast on abi. Ma ise oskasin vaid niinimetatud vasaku jala toe kõrvale vaadata. Aga et päris seal vaiba all siis. Seal on tõesti pidevalt üliniiske. Lähen täna uuesti uudistama! :)
Aga selline küsimus ka - et kas seda plokki kuskile kuivemasse kohta ei võiks sättida? Võibolla loll küsimus, aga tahaks ju teada.
Seal mati all on normaalolukorras kuiv koht ja jalgadega sinna uputuseks piisavat vett sisse ei tassi ka vihmaga, juhul kui just kummikuid veest tühjaks ei vala sinna. :)
Vesi tekkib sinna tavaliselt ummistunud vihmavee äravooludest.

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Kakkusin liistu ära ja piilusin vaiba alla - ja ongi seal see karbike. Joon nüüd rahus ja rõõmsama kohvi lõpuni ja siis läheb suuremaks tööks :) Ehk annab veel asi toimima saada. Seal all oli tõesti vesine. Kõik need juhtmepundid ka veepiisalised. Loogiline ta ju on tõesti, et autoga ikka vett kaasas ei tassi ;)
Aga äkki oskate öelda, kus võiks need niiöelda äravooluaugud asuda?

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Kui kapott lahti teha siis üks veeäravool asub akuall, teine oli kuskil pidurivõimendi juures. Lisaks vaata kas kapotiavamistrossi kummilutt on ilusti omal kohal ja terve.

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Nii - ploki sain kätte. Karbisees pisut vett oli tõesti. Suurema pistiku mõnel jalal oli küll oksüdatsiooni. Ja seespool ühel jalal. Trükiplaadil endal õnneks polnud. Andsin isale puhastada ja siis proovin kas saab veel asjast asja. Selle paksu põrandamati kuivatamine on muidugi peale seda omaette ooper :P
Suured tänud õige asjani juhatamast !! See video oli väga asjalik abimees !!

Selle asjaga ühele poole saab, siis veel palju muud nokitseda.. Nagu näiteks - kuidas saada kätte jagajakaas? Oleks vaja ära vahetada, peksab mõnuga üle. Kas tõesti tuleb enne sadakümme asja eest ära võtta?!
Viimati muutis Sirtsu21, 20 Apr 2014, 12:29, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Kui peale puhastust tööle ei hakka ja plokk ise ilus siis viga arvatavasti hoopis juhtmetes mitte plokis endas. Juhtmetel on pressitud ühendused ja need oksudeeruvad lahti, tuleb teip juhtmetelt maha harutada ja oksudeerunud ühendused korralikult ära joota.
Ahjaa... selle põhjamatiga on jah paras nöök, ise kiskusin suvel autost välja ja kuivas õues paar päeva.
Viimati muutis J.Aru, 20 Apr 2014, 12:47, muudetud 1 kord kokku.

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Selge! Ma loodan, et piisab vaid sellest. Kuid juhtmepundid siiski kuivatan ära ja vaatan üle et kuskil midagi läbi pole mädanenud.
Selle mati välja võtmine on vist hirmus keeruline, igal pool nurkade all kinni .. ja kui ma ei eksi siis on see täismatt, ei saa jupi kaupa võtta.. hetkel panin puutokid alla õhuvaheks ja suunaga päikse poole. Pärast kuivatan sealt alt ära ja vaatan mis edasi saab..

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Matt on jah kõik ühes tükis. Istmed, lävepakuplastikud, roolialuneplastik, keskkonsool ja kindalaegas välja, siis rohkem lammutada pole vaja, see kõik polegi nii hull töö kui põhjamati armatuuri alt pooleks lõikamine, sellejaoks eemaldasin veel ka need plastikud mis maki ümber on. Mina sain ta umbes poolepäevaga autost välja.

Sirtsu21
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Mai 2012, 22:22
Auto: VW Passat 1.6 74kW (1997)
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Sirtsu21 »

Ja IKKAGI ei läinud mu kesklukk ja muud asjad tööle. Nüüd olen lausa kurb :/
Ehk siis ukse sees mootoritel miskit viga?!

Ei oska enam kuskilt läheneda..

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Mootoritel pole suure tõenäosusega midagi viga ja veel vähem kõigil korraga. Tuleb ülekontrollida kogu juhtmestik, mis mati all vett saanud ja samuti ei saa välistada, et elektroonika on komfortplokil kannatada saanud veega (ehk plokk ise kutu lühiste tagajärjel). Niikui eespool kirjutati, tuleb ka hoolega ülekontrollida ja vajadusel ülejoota juhtmestiku pressliitmikud.
Mida nende oksüdeerunud pistikutega tegite ja trükiplaadile mineva osaga? Ka sealt võib olla kontakt kadunud.

kaltsyum
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Okt 2013, 17:44
Asukoht:

Kesklukk

Lugemata postitus Postitas kaltsyum »

.
Viimati muutis kaltsyum, 15 Veebr 2022, 18:54, muudetud 1 kord kokku.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas dellu »

Kuivamine võtab jah tükk aega, kui ujula sees siis vesi välja ära ja korralikult kuivada lasta jah. Mul üks audi kuivas nii reede õhtust esmaspäeva õhtuni. Päeval kõik uksed lahti, et tuul saaks tõmmata ja päike soojendas ka. See oli suvel. Istme võtsin välja ja mingid asjad sai pandud alla, et õhk saaks ringi käija.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Defexer
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 16 Nov 2013, 23:38
Asukoht:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas Defexer »

J.Aru kirjutas:Kui kapott lahti teha siis üks veeäravool asub akuall, teine oli kuskil pidurivõimendi juures. Lisaks vaata kas kapotiavamistrossi kummilutt on ilusti omal kohal ja terve.
Oot oot oot...ise pole veel sellele otsest tähelepanu pööranud kuid ometi pidurivedeliku anuma all cm kiht vett. Kas peaks anuma lahti võtma ja sealt nokitsema või oskad mõne viite sellele viia? Tundub, et mu maadlemine veega jätkub ja oleks vaja samuti kiiremas korras ennetada probleeme ja veest lahti saada.

sininesipelgas
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Apr 2014, 21:05
Auto: vw passat, 2004a, 2.0D
Asukoht: Raplamaa

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas sininesipelgas »

tere. Auto 2004 passat. Tekkis mure uste lukustamisega. Nimelt puldist kinni pannes ei sulgunud kõrvalistuja ja vasak tagumine uks. Panin need uksed siis käsitsi kinni, aga enam ei ava tagumist ust, ei puldist ega käsitsi. Kõrvalistuja oma avab ja samas ei ava. Kuidas saaks esiteks tagumise ukse lahti? Ja teiseks millest võib olla tingitud, et juhi ukse ja parema tagumise ukse avab ja sulgeb puldist probleemideta?
Olen aru saanud, et vaakumiga ei ole selles masinas midagi pistmist. Päris lammutama ka kohe ei taha asuda.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas dellu »

Sisemisest avamise lingist tõmmates ei tule tagumine uks lukust lahti?
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

sininesipelgas
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Apr 2014, 21:05
Auto: vw passat, 2004a, 2.0D
Asukoht: Raplamaa

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas sininesipelgas »

Ei tule :) Proovisime nii, et mina seest lingist ja naine väljast samal ajal, aga vot ei ava.

ivohi
Huviline
Postitusi: 839
Liitunud: 24 Sept 2008, 14:51
Auto: Passat '00 Passat '92 Transporter '86 Polo '78
Asukoht: Tallinn/Põlvamaa
Tänatud: 6 korda

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas ivohi »

Minul oli sellise probleemi taga põhjuseks uksemooduli voolujuhtmed. Üks võimalus, et on katki ukseposti juurest kummiluti seest. Teine võimalus, et juhi mati all juhe katki oksüdeerunud.
Aa ja sellisel juhul ei tohiks selle ukse aken näiteks töötada, kui on el.aknad?

sininesipelgas
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Apr 2014, 21:05
Auto: vw passat, 2004a, 2.0D
Asukoht: Raplamaa

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas sininesipelgas »

Raske kontrollida, taga vändaga aknasüsteem :D

sininesipelgas
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Apr 2014, 21:05
Auto: vw passat, 2004a, 2.0D
Asukoht: Raplamaa

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas sininesipelgas »

Kahtlane on ka see, et esimese kõrvalistuja ukse avab ja samas ei ava puldist. Vb ongi mingi ühenduse probleem. Kaitsme viga ei või olla? Kus sellel autol kaitsmeplokk asub üldse?

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

sininesipelgas kirjutas:Kahtlane on ka see, et esimese kõrvalistuja ukse avab ja samas ei ava puldist. Vb ongi mingi ühenduse probleem. Kaitsme viga ei või olla? Kus sellel autol kaitsmeplokk asub üldse?
Kui kaitse läbi oleks ei toimiks kesklukustus ültse. Kaitseplokk asub muidu aramtuuri juhipoolses otsas (kaitsmeploki kaas paistab siis kui juhiuks on avatud).

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Kesklukk

Lugemata postitus Postitas dellu »

sininesipelgas kirjutas:Ei tule :) Proovisime nii, et mina seest lingist ja naine väljast samal ajal, aga vot ei ava.
No see peaks niisama ka avanema, esimese tõmbega lukust lahti ja teisega uks ise lahti (seest poolt tõmmates). Seega sul ikkagi kas mingi osa lukustamisest toimus ka puldiga ja lõppliku paugu panid kinni lükates või on muu vigane. Kui seest poolt tõmmates uks lahti ei tule, on lukusti nn safe olekus, aga ise lükates ta sellesse ei lähe. läheb ainult nn võtmest lukustades, isegi mitte juhiukse sisepaneelilt vajutades ei tohiks minuteada safe minna. Üldiselt jah päris keeruline seis nüüd selle lahtisaamisega. Uuri teisi teemased, kus juttu tagaukse avamisest.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Elektroonika”