Kütus satub mootoriõlisse

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
mondeo3
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Mai 2007, 12:33
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas mondeo3 »

Tere

Kus võiks viga peituda, 1,9 TDi 96 KW mootoril õlinivoo tõuseb, paarisaja km läbisõiduga märgatavalt. Kusagilt imbub kütus õlisse. Pihustite tihendid vahetasin, vanad olid korralikud ( mootor käivitus enne vahetamist ja käivitub peale tihendite vahetamist ilusti), õlinivoo aga ronib ja muutub naftasemaks .
Kas keegi on sellise anomaaliaga kokku puutunud ja lahenduse leidnud ?

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas copilot »

vaata üle tandempump!!! Eeldades, et pihustite tihendite vahetus sai korralik ja pihustite pesad ok!

Kui sa nüüd tendempumba ehituse kohta googeldad, ning sealt edasi kütte lekke kohta läbi vaakumpumba mootorisse infi viitsid/suudad googeldada, siis see on järgmine asi mida kontrollida....läbi tandemi kütte mootorisse lekkimine poleks esimene juthum.
Viimati muutis copilot, 07 Sept 2015, 22:48, muudetud 4 korda kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

mondeo3
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Mai 2007, 12:33
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas mondeo3 »

Kas see võik olla see : Pilt

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas copilot »

jap...see on tandem ja etteande pumba ning vaakumpumba vahelise tihenduse surm võib väga vabalt lasta küttel minna mootorisse!
Diesel Power KEEPS ME GOING

Jann1985
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 21 Okt 2014, 09:15
Auto: VW 1.9tdi 96kw b5,5 2001a
Asukoht:

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas Jann1985 »

Kui tandempumbal see toru logiseb mille külge käib vaakumvoolik, kas siis targem on ära lappida või uus soetada. Endal logiseb ja immitseb ka õli välja sealt, aga plaan ära vahetada uue boschi pumba vastu. Nii palju kui olen googeldanud ja uurinud siis kui õli immitseb tähendab seda et pumbas õli sees, ja see pidavat lühendama pumba eluiga.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas audivana »

Ma just vahetasin seda pumpa kuna see toru oli katki. Uus pump maksis miskit räigeid sotte. Mina sain pumba 25euriga lammerist ja see toru natukene loksus.
Et tulevikus probleemi ennetada, ostsin kahekomponenstet liimi ja mökerdasin kinni.

Jann1985
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 21 Okt 2014, 09:15
Auto: VW 1.9tdi 96kw b5,5 2001a
Asukoht:

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas Jann1985 »

Nagu olen foorumist ja mujalt uurinud siis see loksumine tüüp vigades neil, kuigi jah olen ise kah mõelnud seda et kasutatud osta oleks odavam. Aga võimalus saad tutikas odavamalt kui mitu sotti seega lähen toda teed arvatavalt, kunas praegu 318t ees kah ja ei tea mis seisus sees pump on. Eks jah raha kulub aga samas kindlam veitsa, kunas youtubes näinud videot kus pump on lahti võetud ja seest üsna vigane olnud.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas audivana »

Jann1985 kirjutas:Nagu olen foorumist ja mujalt uurinud siis see loksumine tüüp vigades neil, kuigi jah olen ise kah mõelnud seda et kasutatud osta oleks odavam. Aga võimalus saad tutikas odavamalt kui mitu sotti seega lähen toda teed arvatavalt, kunas praegu 318t ees kah ja ei tea mis seisus sees pump on. Eks jah raha kulub aga samas kindlam veitsa, kunas youtubes näinud videot kus pump on lahti võetud ja seest üsna vigane olnud.
Ma möksiks isegi tolle uue liimiga kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas R36 »

Uued pole enam pressitud, vai keermega.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Jann1985
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 21 Okt 2014, 09:15
Auto: VW 1.9tdi 96kw b5,5 2001a
Asukoht:

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas Jann1985 »

Seda olen ise kah kuulnud et keermega uued, aga küsin kui raske seda ise vahetada on või ikka kavalam viia kellegi targema juurde ja lasta temal teha. Ja kui veel pihusti tihendeid lasta vahetada kas oleks mõte vahetada lasta hüdrotõukurid kah, sest nagu aru saanud need kah suht kuluv osa ja probleeme olnud. Nukkvõlli sai siin 1,5kuud tagasi lastud kontrollida ja too pidi veel suht OK olema, aga tõukureid soovitati varsti kunagi vahetada et vältida hilisemaid probleeme. Kui kontrolliti nukkvõlli siis sain ka oma ühele probleemile jälile, ühesõnaga need niinimetatud seened millega reguleeritakse pihusteid, mul üks oli nii läbi kulunud et aitas ainult uued seened. Ja peale seda langes 1,5l võrra keskmine kütte kulu.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas audivana »

Vahetus võtab aega 20minutit. Ühte alumist polti oli tiba jama keerata, aga väikese narrega saab ilusti tehtud.

mondeo3
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Mai 2007, 12:33
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas mondeo3 »

Tänud copiloodile nõuande eest . Tandempump vahetatud ja kütuseleke mootoriõlisse peatunud.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas copilot »

mondeo3 kirjutas:Tänud copiloodile nõuande eest . Tandempump vahetatud ja kütuseleke mootoriõlisse peatunud.
:thumbup: Ilmselt oled selle saastunud õli ka välja vahetanud :wink:
Diesel Power KEEPS ME GOING

Jann1985
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 21 Okt 2014, 09:15
Auto: VW 1.9tdi 96kw b5,5 2001a
Asukoht:

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas Jann1985 »

mondeo3 kirjutas:Tänud copiloodile nõuande eest . Tandempump vahetatud ja kütuseleke mootoriõlisse peatunud.

Kas vahetasid ise või lasid vahetada, ja kui ise äkki mõni soovitus kui hakkan endal kah vahetama. Kui raske või mis jeblad ees ootamas :D

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas Laur »

Kui peenikesed ja pikad sõrmed siis saad passatil vahetatud, ruumi pole just palju.
Ma toksisin kunagi selle vaakumvooliku otsa tihedaks, peab siiani.
M.O.T.T

mondeo3
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20 Mai 2007, 12:33
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Kütus satub mootoriõlisse

Lugemata postitus Postitas mondeo3 »

Vahetasin ise. Kinnitub 4 poldiga, 2 on 6 mm ja kaks 5 mm kuuskant. Alumisele ei pääse otse ligi, on vaja kvaliteetset 5mm kuuskant võtit, millel ümar pea. Ruumi on vähe kuid palju suurem mure on tagada puhtus, et tolm või liivatera ei satuks kütusekanalisse (tegevus toimub peale filtrit), võõrkehad võivad sattuda koos kütusega pihustitesse, kus tolerantsid mikroskoopilised .
Panin kasutatud pumba, millel vaakumitoru loksus, ei osanud selles mingit probleemi näha, mis see minimaalne õhuleke ümbritsevast vaakumpumpa ikka teeb. Kahjuks lugesin seda teemat peale vahetamist, oleks pidanud ikka ära kõrvaldama lõtku .
Kõige hullem töö pole, kui aga on usaldusväärne tehnik võtta, soovitan delegeerida . Korralikke tange on vaja kütusetorude terasplekist klambrite lahtihoidmiseks. Torud väga palju järgi ei anna, tuleb eemaldada kitsikuses .

Jann1985 kirjutas:
mondeo3 kirjutas:Tänud copiloodile nõuande eest . Tandempump vahetatud ja kütuseleke mootoriõlisse peatunud.

Kas vahetasid ise või lasid vahetada, ja kui ise äkki mõni soovitus kui hakkan endal kah vahetama. Kui raske või mis jeblad ees ootamas :D
Viimati muutis mondeo3, 10 Sept 2015, 20:07, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Diislid”