50+ kmh metallne kõlin

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Tankist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 03 Okt 2015, 08:23
Asukoht:

50+ kmh metallne kõlin

Lugemata postitus Postitas Tankist »

2013 2.0tdi 4motion DSG7 (DQ500 märg sidur)

natuke ajalugu, auto hakkas häält tegema 20k km pealt, vahetusse läks käigukast. Ca 5k km oli vaikus ja siis tuli hääl jälle tagasi.
Mõnda aega tagasi vahetati DMF kuna too hakkas konkreetselt kolisema aga metallne kõlin on endiselt alles.

Ilmneb nii, et 50+ kmh sõites kuni 80+ (siis müha nii kõva, et summutab heli) hakkab veermikus miskit kõlisema nagu kuullaagrid ämbris või nagu hõõruks mingeid metall rõngaid omavahel kokku.
Eriti hästi on kosta majade vahel kui aknad alla lasta... kõlin on lausa natuke piinlik kuna ise ma vaataks küll sellise kõlinaga auto omanikku nagu erilist pohhuisti, kes autost ei hooli, et on midagi nii käest ära lasknud.
Kiirendades kõlin väheneb oluliselt. Ühtlase gaasiga sõites on kõige rohkem kuulda.

Veider nüanss on just, et alates 50+ kmh! Ennem mitte! Ise olen mõtelnud, et ehk 4motion (haldex) vist peaks hakkama kuskil 50kmh juures tagant vedu ära võtma? Kuna kardaanilt kaob siis pinge vähemaks ja hakkab miski asi kuskil vibreerima?

Sõiduomadusi pole see siiani mõjutanud. Kui siis vb. see, et mingiaeg selle kõlina suurenedes ilmnes maanteel sõites gaasi vähemaks / juurde vajutades madala tooniline kolks ja jõnks, mida on läbi auto kere, pedaalide ja kätt käigukangil hoides ka ilusti tunda. Ei tee seda alati igal korral aga väga tihti! Üli õrnalt gaasi andes seda ei teki aga tüütu on ikkagi ja nii kallist saksa kvaliteedist seda ei ootaks justkui.

Kuna mul on auto kanalile ligipääs siis olen mitu korda põhjakatted alt ära võtnud ja üritanud igast detaile katsuda välistamaks mingi lambi seibi või kuumuskatte mutri lahti olekut.
Kardaani käega edasi-tagasi keerutades on küll selline metallne klõks klõks aga see vist normaalne? muidu oleks esinduses vast kohe veale jälile saadud?
Esimesed poolassid teevad loginat kui neid üles alla liigutada, keerates aga on vaiksed. Vb kanalil ei saagi neid väga kontrollida kuna rattad maas aga eeldan, et ka need on esinduses kontrollitud kuna garantii korras ka juba esiamordi tugilaager? vahetatud.

Tänaseks on kõigil kes asja uurinud ja eriti minul mõistus otsas, et mis seda põhjustab.

Äkki kellelgil siin juba ammusest ajast kogemust sellise probleemiga ja oskab kohe öelda, mida peaks kontrollima vms.
Viimati muutis Tankist, 03 Okt 2015, 12:31, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5385
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: 50+ kmh metallne kõlin

Lugemata postitus Postitas jussike »

Nagu uutele liitujatele ikka omane: ei mingit asukohta, äkki on mõni nii julge, et tuleks ja aitaks.
Esindustest rääkides, käisin mingi aeg tagasi Philipsi esindaja juures, ei osanud nad mu auto tagasilla kobina kohta midagi pakkuda. See kus esinduses kodanik käis jääb vist ka saladuseks.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Tankist
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 03 Okt 2015, 08:23
Asukoht:

Re: 50+ kmh metallne kõlin

Lugemata postitus Postitas Tankist »

Tallinn ja molleris sai käidud.

Vasta

Mine “Ülekanne”