Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

  • Esimene mure siis selline. Hommikuks tõmbab esiklaasi jäässe seestpoolt. Mida tegema peaks ? Kas autos liigne niiskus ?
  • Teine mure nimelt sellega, et nii juhipoolel kui ka kundepoolsel aknal jubedalt tuul tõmbab. Puhub ikka korralikult läbi. Siiani pole korralikult aru saanud kas akna vahelt või siis ukse tihendi vahelt. Kui näiteks akna vahelt puhub, siis kas sellised asjad võiksid selle puhul aidata ? https://www.osta.ee/volkswagen-passat-b ... src=search" onclick="window.open(this.href);return false;
Paremat,
Peeter
Viimati muutis argo, 29 Dets 2015, 02:33, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Nimekirjaüksus.
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

Pets115 kirjutas:[*]Esimene mure siis selline. Hommikuks tõmbab esiklaasi jäässe seestpoolt. Mida tegema peaks ? Kas autos liigne niiskus ?

[*]Teine mure nimelt sellega, et nii juhipoolel kui ka kundepoolsel aknal jubedalt tuul tõmbab. Puhub ikka korralikult läbi. Siiani pole korralikult aru saanud kas akna vahelt või siis ukse tihendi vahelt. Kui näiteks akna vahelt puhub, siis kas sellised asjad võiksid selle puhul aidata ? https://www.osta.ee/volkswagen-passat-b ... src=search" onclick="window.open(this.href);return false;

Paremat,
Peeter
1* Ikka niiskus. Mis see muu ikka seal jäätuda saab.
2* Klaas jookseb ennast üles ju tihedalt kinni? Pakun, et tuul ikka kusagilt raami v. tihendi vahelt puhub. Kas loomkatsega (näppudega) ei saa kindlaks teha? Need tuulesuunajad vist vaevalt asja parandavad.
Viimati muutis TiitRE, 28 Dets 2015, 16:21, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

Kuidas ma selle niiskuse praegu külmaga autost välja ka saaks ? :D

Ma korra proovisin, siis tundus, et nii akna kui ka tihendi vahelt puhub nagu läbi. Mis variandid oleks ?
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

Pets115 kirjutas:Kuidas ma selle niiskuse praegu külmaga autost välja ka saaks ? :D
Esmalt tuleks niiskuse allikas selgeks teha, et seda juurde ei tekiks. Aga muidu, kui võimalik siis vähemalt ööpäevaks kuhugi garaaži jätta, uksed lahti. lisaks võib kasutada elektrilisi puhureid, et asja kiirendada (ööseks järelvalveta ei soovia jätta).

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

Ma just ise ka mõtlesin, et paneks sellise väiksema puhuri sisse paariks tunniks või kauemaks ja käiks muidugi vaatamas, et kuskilt poolt liiga kuumaks ei läheks.

Selle tuule puhumisega ei oska küll midagi ette võtta. Kas seda uksetihendit saab eraldi ka vahetada ? Samas panin tähele, et nagu uks ei oleks ülevalt täitsa vastas, sest küllaltki palju saab veel sissepoole lükata. Kuskilt kirjutati, et kasuta jõudu ja peksa veidi lähemale, aga oma jõuga teda väga ju ei peksa ja haamriga peksab ta lihtsalt mõlki. Samas kui mingi puupulk alla panna ja siis vaikselt lüüa ?
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Uksetihendit saab eraldi vahetada. Aknaraami väänamiseks lase klaas alla, pane põlv vastu ust ja tõmba ülavalt aknaraami servast. Sedasi peaks painutama küll seda raami.

jormps
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Juul 2015, 15:39
Telefon: 5047676
Auto: Passat b5.5
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas jormps »

Mul puhus ukse tihendi vahelt kui selle tuulesuunaja ära võtsin. Samas oli uks millimeeter või paar eemal ka (tagumise uksega võrreldes) ja sai ukse kinnitus aasa (ei teagi kuidas selle õige nimetus on) sissepoole "lükatud". Peale seda kadus ka vilin :crazy:

alca
Huviline
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Aug 2013, 22:32
Auto: Golf Plus 1,9 tdi 77kw
Asukoht: Tallinn,Harjumaa
Tänanud: 2 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas alca »

Mina soovitaks veel enne kuivatust üle vaadata ka juhi ja kõrvalistuja matialused :!:

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

J.Aru kirjutas:Uksetihendit saab eraldi vahetada. Aknaraami väänamiseks lase klaas alla, pane põlv vastu ust ja tõmba ülavalt aknaraami servast. Sedasi peaks painutama küll seda raami.
Homme proovin seda varianti.
jormps kirjutas:Mul puhus ukse tihendi vahelt kui selle tuulesuunaja ära võtsin. Samas oli uks millimeeter või paar eemal ka (tagumise uksega võrreldes) ja sai ukse kinnitus aasa (ei teagi kuidas selle õige nimetus on) sissepoole "lükatud". Peale seda kadus ka vilin :crazy:
Selge, kontrollib selle ka üle siis. :P
alca kirjutas:Mina soovitaks veel enne kuivatust üle vaadata ka juhi ja kõrvalistuja matialused :!:
Saab tehtud! :P
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Pets115 kirjutas:
jormps kirjutas:Mul puhus ukse tihendi vahelt kui selle tuulesuunaja ära võtsin. Samas oli uks millimeeter või paar eemal ka (tagumise uksega võrreldes) ja sai ukse kinnitus aasa (ei teagi kuidas selle õige nimetus on) sissepoole "lükatud". Peale seda kadus ka vilin :crazy:
Selge, kontrollib selle ka üle siis. :P
See muidugi tasuks kõige esimese asjana kontrollida. Kui terve uks liiga väljas siis esialgu ära raami painutama hakka. Raami painuta siis kui alt (ehk siis uksepleki osa) on ilusti vastus aga ülevalt irvitab.

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

J.Aru kirjutas:
Pets115 kirjutas:
jormps kirjutas:Mul puhus ukse tihendi vahelt kui selle tuulesuunaja ära võtsin. Samas oli uks millimeeter või paar eemal ka (tagumise uksega võrreldes) ja sai ukse kinnitus aasa (ei teagi kuidas selle õige nimetus on) sissepoole "lükatud". Peale seda kadus ka vilin :crazy:
Selge, kontrollib selle ka üle siis. :P
See muidugi tasuks kõige esimese asjana kontrollida. Kui terve uks liiga väljas siis esialgu ära raami painutama hakka. Raami painuta siis kui alt (ehk siis uksepleki osa) on ilusti vastus aga ülevalt irvitab.
Ma kusjuures mingi aeg uurisin ja siis tundus küll, et alt otsast kõik nagu ilusti vastas. Käin homme veidi targemate juures ja lasen uurida kas kannatab seal midagi timmida või tuleb ikkagi veidi rohkem jõudu kasutada. :)
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Pets115 kirjutas:Ma kusjuures mingi aeg uurisin ja siis tundus küll, et alt otsast kõik nagu ilusti vastas. Käin homme veidi targemate juures ja lasen uurida kas kannatab seal midagi timmida või tuleb ikkagi veidi rohkem jõudu kasutada. :)
Kui ukseplekk jookseb ilusti siis seal timmida rohkem midagi ei ole ja tuleb jõuga kallale minna. :)

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

J.Aru kirjutas:
Pets115 kirjutas:Ma kusjuures mingi aeg uurisin ja siis tundus küll, et alt otsast kõik nagu ilusti vastas. Käin homme veidi targemate juures ja lasen uurida kas kannatab seal midagi timmida või tuleb ikkagi veidi rohkem jõudu kasutada. :)
Kui ukseplekk jookseb ilusti siis seal timmida rohkem midagi ei ole ja tuleb jõuga kallale minna. :)
Mõistlik :D
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas h4rz »

Tegelen juba ca. nädal auto kuivatamisega. Kõrvalistuja pool uputas korralikult ja koos niiskuseimajaga umbes 10l kindlasti kokku tulnud. Probleemi allikateks mul esimene kundepoolne uks ja salongifiltri alune tihend. Praegu iste väljas ja vaip pooleldi üleval, kuid öö läbi seistes on kõik endiselt niiske. Garaažis ilma kütmata mõni kraad miinust. Lähipäevil tahaks kokku lapata, aga ei soovi enam seest jääd kraapida. Mida veel ette võtta, et asi reaalselt kuivaks saada?
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Ma sain endal vee- ja tolmuimejaga päris kuivaks. Põhjus oli suht sama. Lekkivad uksed, üks needus passatitel. Sai need uued aknatihendid pandud aga ajaga hakkasid need ka läbi laskma. Hermetsiga jäid pidama.
Hetkel kaks akent lihtsalt väljast kinni teibitud, kuna pole aega tegeleda nendega.
Mul läks ka nüüd esiklaas seest jäässe aga mul see pigem sellest, et sõidan nii harva. Niiskusekott ka autos aga tundub, et tollest pole mingit tolku. :D
Kui rohkem ringi sõitsin ja salongi soojaks kütsin, siis seda probleemi ei esinenud.
Hea oleks kui kuskile sooja garaaži saaksid.
Viimati muutis tibullus, 03 Jaan 2016, 15:57, muudetud 1 kord kokku.
W8

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1145
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 192 korda
Tänatud: 74 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas Pets115 »

Hetkel minu probleem lahenes ka sellega, et sai üks suurem sõit tehtud väga sooja autoga ja hetkel siiani pole seest poolt enam jäässe õnneks läinud.
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mure Passat B5,5 Klaasid seestpoolt jääs

Lugemata postitus Postitas h4rz »

No mul oli vaip pmst läbi külmunud. Kummimattide all korralik jääkiht.
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”