2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

Mure siis selline, et auto ei tunne enam peale patareide vahetust võtmeid ära. Alguses sai ühel võtmel patarei tühjaks, siis kasutasin teist võtit aga nüüd siis mõlemal patareid tühjad ja peale uute patareide vahetamist ei tööta ikka.

Kas on vaja esindusse minna, et võtmed uuesti tööle saada või saab seda datakaabliga kuskil veel teha ning mis see lõbu maksma läheks?

Kui keegi saab aidata oleks väga tänulik.

Autoks siis 2001a. Passat 74kw. diisel.

Joosep
Viimati muutis GTI, 06 Veebr 2013, 10:51, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Sünkroniseerimisest pole abi?
W8

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

tibullus kirjutas:Sünkroniseerimisest pole abi?
Kuidas see käib?

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Ma olen sulle korra juba õpetanud seda. :bigsmile:
Oli sellest siis abi?

Sünkroniseerimine ei tohi kesta kauem kui üks minut:
1- Vajutage üks kord oma raadiovõtme avamis- või sulgemisklahvi kestvusega umbes 1 sekund. Auto jääb suletuks. Juhtseade tunnustab aga kehtivat püsikoodi.
2- Avage või sulgege nüüd oma raadiovõtmega auto üks kord mehhaaniliselt.
3- Kehtiva mehaanilise koodina tunnustatakse võtmekeelt. Võtme ja juhtseadme vahel kooskõlastatakse uus vahelduvkood. Sünkroniseerimine on lõppenud.
W8

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

tibullus kirjutas:Ma olen sulle korra juba õpetanud seda. :bigsmile:
Oli sellest siis abi?

Sünkroniseerimine ei tohi kesta kauem kui üks minut:
1- Vajutage üks kord oma raadiovõtme avamis- või sulgemisklahvi kestvusega umbes 1 sekund. Auto jääb suletuks. Juhtseade tunnustab aga kehtivat püsikoodi.
2- Avage või sulgege nüüd oma raadiovõtmega auto üks kord mehhaaniliselt.
3- Kehtiva mehaanilise koodina tunnustatakse võtmekeelt. Võtme ja juhtseadme vahel kooskõlastatakse uus vahelduvkood. Sünkroniseerimine on lõppenud.
See kahjuks ei toimi :(

Ootaks endiselt nõuandeid või pakkumisi kuidas asi korda saada.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

ma ei anna nüüd küll pead, aga kas selle võtmete tutvustamisega ei ole see asi, et kui juba mõlemad võtmed meelest läinud autol st ühtegi toimivat võtit enam pole siis saab seda teha ainult kaabli abil :roll: ehk siis pakuks välja VCDS ehk vag-com kaabel sappa ja vastav protseduur läbi teha. Googeldades leiad ka protseduuri v siis pead otsime kellegi klubilise kellel see kaabel olemas ja jagab selle väikse asja ära teha. :wink: endalgi tuli miskine aeg peale uue varuvõtme soetamist just kaabliga asi selgeks teha autole miski pärast st eelpool olnud protseduur ei aidanud.
Viimati muutis copilot, 10 Jaan 2012, 19:56, muudetud 2 korda kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas daff »

Mul ka 2001 Passat ja kuna ma sain Saksamaalt toodud autoga kaasa vaid ühe võtme, siis igaks juhuks tahaks sellel ennetavalt patarei ära vahetada ja lasta ka lisavõtme teha. Copilot, sul ma eeldan, et on ka see standartse välimusega klappvõti. Kui palju uus võti maksis ja kust soetasid? Samuti, kus aktiveerida lasid ja kui palju see maksis? Igatahes praegusel võtmel tahaksin ma enne kindel olla, et autoga kohe edasi sõita saan enne, kui patarei vahetada lasen, seega ootan ka huviga edasisi postitusi siia teemasse.

Kasutaja avatar
Marocco
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 23 Apr 2009, 21:42
Auto: bmw
Asukoht: vlnd

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas Marocco »

proovi nii:
Pilt

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

daff kirjutas:Mul ka 2001 Passat ja kuna ma sain Saksamaalt toodud autoga kaasa vaid ühe võtme, siis igaks juhuks tahaks sellel ennetavalt patarei ära vahetada ja lasta ka lisavõtme teha. Copilot, sul ma eeldan, et on ka see standartse välimusega klappvõti. Kui palju uus võti maksis ja kust soetasid? Samuti, kus aktiveerida lasid ja kui palju see maksis? Igatahes praegusel võtmel tahaksin ma enne kindel olla, et autoga kohe edasi sõita saan enne, kui patarei vahetada lasen, seega ootan ka huviga edasisi postitusi siia teemasse.

loe mu auto teema viimase lehekülje mu viimaseid postitusi, täpsemini siis viimast kõige pikemat ja sisukamat ja saad enamvähem ülevaate hinnast mis minul läks...muidugi mul läks veel kaabli hind kah juurde et saada kätte SKC kood et vag com kaabliga saaks selle uue immo kivi ja immo bloki omavahel ära progreda. müüakse ka pmt nn komplektina neid st uus korpus koos keskluku juhtimise puldiga, uus tarnsponder ja lõikamata võtme enda tera. Et osta õige pult pead teadma mis sagedusega su pult kesklukuga suhtleb ja muidugi mis põlvkonna immo sul on. viimase jaoks kõige kindlam viis vag com kaabel.
Aga jah tegin ise kogu asja läbi, algul ostsin kasutatud puldi kuna minu auto immo põlvkond lubab kasutada juba programmeeritud transponderid, kuid lõhkusin selle seda uude korpusesse ümber tõstes v õigemini vanast välja võttes ja seega pidin tellima uue transponderi mis aga ei olnud väga kallis ja kokkuvõttes sain ainult sealt siis keskluku puldi mille viskasin uude korpusesse ringi. arvan et saaksid materjali osa pluss võtme tera lõikamine seal 65 euronsi kanti hakkama. Lisaks tuleks siis SKC ja vag com progremine...aitaks ise sind sellega poolmuidu(miskine tarbitav 4-pack) aga olen pmt enamus ajast Inglismaal ja uuesti eesti alles suvel arvatavasti..vag tacho kabel olemas. aga neid inimesi veel foorumis kes asja peaksid jagama....näiteks golfi_vend
Viimati muutis copilot, 10 Jaan 2012, 23:21, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

mihkel27
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 01 Veebr 2010, 16:07
Asukoht:
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 5 korda

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas mihkel27 »

Patarei toidab nn. puldi osa, mis juhib kesklukku. Patarei vahetus ja pultide "ununemine" ei ole kuidagi seotud immo tööga ning
ei takista edasist sõitmist, kui pult peakski ununema.

daff kirjutas:Mul ka 2001 Passat ja kuna ma sain Saksamaalt toodud autoga kaasa vaid ühe võtme, siis igaks juhuks tahaks sellel ennetavalt patarei ära vahetada ja lasta ka lisavõtme teha. Copilot, sul ma eeldan, et on ka see standartse välimusega klappvõti. Kui palju uus võti maksis ja kust soetasid? Samuti, kus aktiveerida lasid ja kui palju see maksis? Igatahes praegusel võtmel tahaksin ma enne kindel olla, et autoga kohe edasi sõita saan enne, kui patarei vahetada lasen, seega ootan ka huviga edasisi postitusi siia teemasse.
Diagnostika ja elektritööd. 56052094

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

mihkel27 kirjutas:Patarei toidab nn. puldi osa, mis juhib kesklukku. Patarei vahetus ja pultide "ununemine" ei ole kuidagi seotud immo tööga ning
ei takista edasist sõitmist, kui pult peakski ununema.

daff kirjutas:Mul ka 2001 Passat ja kuna ma sain Saksamaalt toodud autoga kaasa vaid ühe võtme, siis igaks juhuks tahaks sellel ennetavalt patarei ära vahetada ja lasta ka lisavõtme teha. Copilot, sul ma eeldan, et on ka see standartse välimusega klappvõti. Kui palju uus võti maksis ja kust soetasid? Samuti, kus aktiveerida lasid ja kui palju see maksis? Igatahes praegusel võtmel tahaksin ma enne kindel olla, et autoga kohe edasi sõita saan enne, kui patarei vahetada lasen, seega ootan ka huviga edasisi postitusi siia teemasse.

aga jah, mihklil õigus, kui kardad seda et peale patarei lõppemist ei saa autoga sõita, siis see asjatu, lahti saad uksed ikka kui ukselukk terve ja immo jaoks puldi sees siis transponder millel ei ole mingit patareid vms.
Viimati muutis copilot, 10 Jaan 2012, 23:37, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas dellu »

Datakaabliga peaks saama siduda küll jah, Tallinnas võin proovida miski väikse meene eest. Enda oma ei õnnestunud, aga ma üritasin ka 2002a. ajule 1999a pulti sööta. Kuna ajutiselt oli vaja kuni signa uuesti peale saab, aga vähemalt tean kuidas saab. Ja kui enne töötas, siis peaks ka nüüd tööel saama.
Kontakt 55 15 335
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

Marocco kirjutas:proovi nii:
Pilt

Tänud. Proovin täna, kas toimib.

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

Marocco kirjutas:proovi nii:
Pilt

See kahjuks ei toiminud mull. Arvatavasti toimiks siis kui üks võti töötaks.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

ka mina olen nii aru saanud, et peaks see toimima siis kui 1 võti toimib ja selle toimiva võtme peaksidki siis süütelukku jätma süüde sees :wink: seega kaabel sappa ja saad asja korda.
Diesel Power KEEPS ME GOING

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

vahetasin täna kindluse mõttes mõlemal puldil uuesti patareid ära ning imekombel hakkasid mõlemad puldid iseenesest tööle :) ei teagi nüüd kas eelmised patareid olid praagid või milles asi oli aga nüüd töötab kõik nii nagu peab iseenesest :)

suur tänu abipakkujatele eest aga tundub, et seekord lahenes mure iseenesest :)

kaupz
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 09 Sept 2003, 17:38
Auto: Beetle 1302 71 ja T2 79 ning New Beetle 99a 1,9tdi
Asukoht: keila-tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas kaupz »

Vahetasin 99a Beetle puldi korpust, aga uuel kandliste nuppudega korpusel oli CR1620 asemel suuremate CR2016 pesa.
Kahjuks ei läinud ka üks patarei klemm 1:1 õige koha peale vastu elektroonika plaati, tuli painutada.

Uute patareidega ja korpusega tööle ei saanudki.
Panin vana tagasi, ja ka ei töödanud.

Proovisin ühe võtme süütelukku jätta ja teist programmeerida, ei õnnestunud.
Siis võtsin programmeeritava võtme,
keerasin korra süüdet,
keerasin võtme välja ja panin juhiukse kinni ja keerasin võtmest lukku.
Vajutasin pulti, ootasin, vajutasin uuesti ja tuled vilkusid.
Hakkas tööle !
joosep666 kirjutas:
Marocco kirjutas:proovi nii:
Pilt
See kahjuks ei toiminud mull. Arvatavasti toimiks siis kui üks võti töötaks.
Google annab mitmeid erinevaid võtteid, siin ikkagi 2-võtme variant jälle:
Programming remote portion of your VW Key FOB:
It is very simple but you must have 2 working keys for this procedure to work:

1) Insert master key in the ignition
2) Turn key to the accessory position without starting the vehicle
3) Insert second key(key you are programming) in driver’s door, manually lock the door
4) Press lock on the new remote
5) After one second, press lock again, which should beep to confirm programming complete.
http://deautokey.com/how-to-program-your-vw-key-fob" onclick="window.open(this.href);return false;
(o\_!_/o)

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

Kas uuem patarei ei ole mitte CR2032 ja ainult 1 patarei vs 2 vana pult ja väiksemad(nr ei mäleta). Anyway, kui tegin endale 81kw 99a boratile varuvõtme, siis pidin kah neid klemme seal puldi korpuse sees painutama veidi(korpus uus nn neljakandiliste nuppudega, puldi sisu vana ovaalse seest), ning toimib tänini - pult küll üle aasta sahtlis vedelenud, sest tehtud ikkagi varuvõtmeks, aga patarei kogu aeg sees olnud ning viimane kord eestis käies proovides toimis tõrgedeta. Pigem vaata kuidas sa neid klemme seal painutama pead st kas veidi rohkem pikemaks v külje peale veidi...endal oli kah natuke pusimist sellega et saaks nii nagu vaja, aga mis põhiline - töötab!
Viimati muutis copilot, 04 Veebr 2013, 23:23, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

kaupz
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 09 Sept 2003, 17:38
Auto: Beetle 1302 71 ja T2 79 ning New Beetle 99a 1,9tdi
Asukoht: keila-tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas kaupz »

Võimalik et kandiliste klahvidega korpus on CR2032 3V jaoks, mis on u 20mm läbimõõduga ja 3,2mm paks.
Sest patarei "+" klemm korpuse sees haaras metalliga ka patarei küljest.

Aga vanas puldis on 2tk CR1620 3V mis on u 16mm läbimõõduga ja 2,0mm paksud.
2x 3 volti = 6 V.
Seega uude korpusesse panin 2tk CR2016 , u 20mm läbimõõduga aga õhemad u 1,6mm.
Ja 2tk CR2032 ei mahu paksuses.
Ja 1tk cr2032 on vähe oma 3-voldiga.

Surusin uue korpuse 3tk plekist kõrvad põhja maha, et need 2tk patareid üksteise otsas, esimest patareid ära ei lühistaks.
Sinna nahka mu tutikad Energyzer CR2016 läksidki 2tk.
Põhjast tuleb külje peale kaarega eraldi kõrv, mis + otsa ühendab elektroonikaga.

Muidu elektroonika plaat oma kujult ja kinnitustelt sobib kenasti 1:1 uue korpusega, ning ka nupud on täpselt õiges kohas.

Üks foto ka uue korpuse sisust:
► Näita Spoilerit
(o\_!_/o)

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas copilot »

hmm...ma just uue korpuse klemmid tõmbasin eemale rohkem ja painutasin kuidagi veidi ka külje peale ning ühe kahest klemmist vist isegi üle teise klemmi peaaegu. Aga jään sulle hetkel vastuse võlgu, millised patareid/patarei panin uude pulti, st kas 2 seda õhemat v sai üks CR2032. Võimalik et said ka kaks õhemat. Igatahes pidi neidi klemme seal ikka veidi rohkem painutama kui ainult nn maha suruma....pidi seal veel kuidagi painama nii, et saaks trükiplaat korralikult ühendust klemmidelt...point selles et kui vaadata uut ja vana trükiplaati, siis sobivad jah 1:1 korpusesse, aga plaadil olev klemmiga ühendusse minev koht veidi teise asukohaga - kui õigesti mäletan.

Kui sa ise vahepeal toimima ei saa, siis paari kuu pärast eesti minnes kisun puldi laiali, ja vaatan kuidas see süsteema mul seal täpselt sai. Muidugi kui nüüd vaadata seda pilti, siis kui sul samasugune selle punase jubinaga puldi korpus, siis vb see hoopis veidi teistsugune kui see mis minul? :roll: Samas ei tohiks vahet olla...minu pult siis see nö uuem kandiliste nuppudega ja puldil siis ainult 2 nuppu/funktsiooni nagu sinu sel pildil.
Viimati muutis copilot, 05 Veebr 2013, 00:34, muudetud 2 korda kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
StreetWolf
Huviline
Postitusi: 250
Liitunud: 27 Veebr 2010, 23:10
Telefon: 56481752
Auto: Vw Passat B5.5 1.9tdi
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: 2001a. Passat ei tunne võtit ära. Kust saada abi?

Lugemata postitus Postitas StreetWolf »

Kes lõuna eestis mu klapitava võtme ja auto omavahel sõbraks teeb?

Vasta

Mine “Elektroonika”