PF nukkvõll kinni.

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

Tervist!

Pöördun oma murega foorumirahva poole. Nimelt sai tehtud plokikaane remont(lihviti alt ja millegipärast ka pealtpoolt.. minuarust selles võibki viga olla, et pealt ei tohiks nagu võtta ju?) . Nüüd aga poob nukka kinni. Keerasin 20nm pakud õiges järjekorras kinni aga nukk jumala kinni, keerasin suht õrnalt kinni aga ikka poob, lasin hammasrihmal hambadki maha. Mida teha? Mootor siis 1.8 8v 79kW PF.

Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

Nii vaatasin karule kõhtu ja pilt avanes siis selline. Pakkude mutrid keerasin lahti väikese "kõrraga" väga väikese jõuga põhimõtteliselt lahti olid nood nii, et kõvasti kinni ei saanud kindlasti olla.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Küsisin ka järgi, et palju siis maha lihviti pealtpoolt. Vastuseks öeldi "umbes 2-2,5 kümnendikku". Üks inimene soovitas otsida kuskilt kalibreeritud kas siis vask või mõnest muust metallist sobivad ribad. See tundub suht ainuke lahendus olevat vist ?

teet82
Huviline
Postitusi: 622
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 27 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas teet82 »

Võib-olla mõni tõsisem mootoriremondiga tegelev töökoda puuriks/freesiks uuesti läbi selle nukkvõlli "sihi", vähemalt mõned remondiraamatud kirjeldavad sellist protsessi. Aga piltidelt tundub, et kaas on juba paigaldatud autole. Teoreetiliselt saaks ka nukkvõlli natuke peenemaks lihvida, sobida võiks väntvõllide lihvimise tehnika :D
Kui endale teha, siis tasuks uus kaas otsida ja mingi summa sellelt kaane lihvijalt küsida, see on ilmselgelt tema eksimus.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas GTI »

Mis asjad sul pealtpoolt maha lihviti jäi arusaamatuks? Nuka pesasid muidugi taastatakse ka, kui huvi võin anda kontakti. Samas ega selle mootori kaas nüüd teab mis haruldus ka ei ole et tasuks mõelda uus paigaldada.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

teet82
Huviline
Postitusi: 622
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 27 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas teet82 »

Kui ma õigesti aru sain, siis pealmised tikkpoldid olid välja keeratud kõik ja lihvija lasi ka pealmise pinna üle. Selle arvelt jäid kaanes olevad nukkvõlli pesad madalamaks ja nukkvõll kinni nüüd?
Mina eriti ei jaga neid vw mootoreid koodi järgi. Kui targemad ütlevad, et pole haruldus see mootor, siis tõesti oleks uus kaas mõistlik.

Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

teet82 said õigesti aru. Kaant ei tahaks maha võtta, sest kaane lasin just teha ja kõik uued poldid, tihendid jne.. aga see kaliibri lehtede mõte vist ei sobi? Ajutiseks lahenduseks kui kaas pekkis põhimõtteliselt..
Samas seisab 2.0 100kW 9A nukralt ühe doonori peal :D

Aspelund
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 24 Juul 2003, 12:33
Auto: VW Golf MKI GTD '83; VW Golf MKII GTI '88
Asukoht:

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Igaks juhuks tasuks selle lihvija kontaktid ka välja panna. Et teaks mitte kunagi seda kohta külastada.
Aga üldiselt on see tema praak, seega võiks ta oma vead nüüd kõrvaldada...
Lihtsamalt öeldes: nukkvõlli pesad on ovaalsed, seega pole lootustki, et see nukkvõll seal kunagi liikuma hakkaks. Peiliplekk on selline kondoomi lappimise variant.

Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

Kontakti ei ole, sest tasuta sain lihvimise tuttava tuttava kaudu kes tegelt ei tee kaasi aga pink olemas ja väidetavalt on mõned kaaned teinud.. Moraal selline, et ei tasu mootori remondis kokku hoida.

Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

Aga nüüd selline küsimus ka.. Kui ma kaane maha võtan, kas ma võin siis seda sama plokikaane tihendit ja polte kasutada? Need täitsa uued ju, juhul kui korda saab..

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Krizten kirjutas:Aga nüüd selline küsimus ka.. Kui ma kaane maha võtan, kas ma võin siis seda sama plokikaane tihendit ja polte kasutada? Need täitsa uued ju, juhul kui korda saab..
Nuka pakke ei tohiks küll lihvida ega puurida. Kui kaant palju maha võeti siis ei käigi see nukk enam ringi ja poob ta kinni-. Eeldusel, et sul on G nukk mille tõus oli mälujärgi 12mm ja tavalisel on 9mm. Polte võid kasutada. aga tihendi vahetaks ma üllatuste vältimiseks välja. Kui kaant vaja on ilma nukata, siis mul on üks pakkuda koos pihustite ja latiga. See juba ps teema. Kas sa õli ikka panid vahele nuka paigaldamisel? Olen täheldanud, et õli teeb imet ja pukke lahti ei tohiks jätta.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Krizten
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 04 Jaan 2012, 08:44
Telefon: 53311633
Auto: vw passat b3 VR6 ; jetta mk2 coupe ABF ; Superb mk2 1.8TSI
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas Krizten »

Õli sai ikka vahele, aga kirjutan teile PS..

bnned23
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 22 Nov 2011, 22:53
Telefon: 56321127
Auto: vw g4
Asukoht: Viljandi

Re: PF nukkvõll kinni.

Lugemata postitus Postitas bnned23 »

hakkas huvi pakkuma see nukkvõlli lihvimise teema, nimelt 1.4 raipel poos üks nukk kinni vast ülekuumenemise teel, sain ta uuesti liikuma kuid ei liigu nii nagu peaks ja vahelt tuleb alumiiniumi puru, kas seda p*ska oleks kuidagi võimalik taastada ja mis hinna eest
She told me to try and look at life, from her point of view. So i looked out the kitchen window.

Vasta

Mine “Mootor”