Phaeton

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
tonism
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Juun 2014, 16:51
Auto: Volvo S80 D5 AWD
Asukoht:

Phaeton

Lugemata postitus Postitas tonism »

Tere


Olen otsimas endale uut premium sedaani ning pilk on jäänud just Phaetoni peale ning üks mõistlikumaid kohti nõu kõsimiseks tundus olevat just VW klubi foorum. Tahan enda praeguse S80 välja vahetada just ennekõike salongi tuleva müra tõttu - otsin mugavat ja vaikset cruiserit ning Phaeton sümpatiseerib tagasihoidliku välimuse, kuid samas luksusliku ja korraliku valmistamiskvaliteedi tõttu (natuke hunt lambanahas mulje :) ).

Olen natuke siit-sealt lugenud ning peamine, mis on silma hakanud, on just hoiatus kõrgete hoolduskulude osas, kuid eeldan, et eks see praeguse (2007-... kerega S80 D5 AWD) enamvähem samasse klassi jääb. Vastupidavuselt on praegune S80 suurepärane, kuid ka Phaetoni osas ei ole väga palju kaebusi vastupidavuse osas silma hakanud, seega suures plaanis tundub, et hoolduskulud jäävad üsnagi võrreldavaks.

Mudelivaliku osas vaatan diisleid ning välistan esimeste aastate mudeleid kartuses veel läbipõdemata vigade otsa sattuda. Ühtlasi välistan 165 kW 3-liitriseid diisleid, kuna väidetavalt on need liiga laisad. Seega kaalukausile jäävad sisuliselt 2006. a 5.0 V10 (viimaste aastate V10) ja 2007-... V6 (171 kW).

Mis oleks VW klubi liikmete soovitused ja mõtted selles valguses. Saan aru, et V10 suurim mure on turbode hooldus, milleks tuleb maha tõsta terve mootor ning on seetõttu ebamõistlikult kulukas ettevõtmine, millest lähtuvalt eelistatakse just V6. Kuid kui esimene V6 oli liiga laisk siis kuidas on lood selle 171 kW versiooniga ning kui suur mure see turbode hooldus V10 peal tegelikult on? Sõidustiililt harrastan väga ökonoomset sõitu (mitte säästlikuse vaid rahuliku cruisimise eesmärgil) ning keskmise kulu osas on minu keskmine alati madalam olnud eelmiste omanike keskmistest (S80 puhul eelmine keskmine 7.2 vs minu praeguse 5.9 l/100 km). Saan aru, et Phaeton võtab laias laastus ca liitrikese küll rohkem ning see ei hirmuta mind. Küll tõden, et naudin praeguse S80 puhul muretuid kilomeetreid ning koguaeg hoolduse vahet sõita ei ole minu arusaam premium cruiserist. See on ka põhjus, miks pigem olen valmis natuke kallimat autot ostma - puhtalt mugavusest.

Etteruttavalt märgin ära, et praegusel juhul olen välistanud enda jaoks Audi, BMW ja Lexuse, kuna otsin just tänavapildis neutraalseks jäävat.


Ette tänades
Viimati muutis MustVälk, 31 Dets 2015, 16:08, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.

Sellel teemal on 25 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Autoostu abi”