Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Rumsa
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14 Veebr 2015, 12:15
Auto: Passat B6 2,0 Tdi; Audi A6 c6 3,0 Tdi; VW Polo 1,9 Sdi
Asukoht: Stockholm

Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Rumsa »

Tere. Tegelikult leidsin küll juba teema õlide kohta http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... 2&start=50 kuid ei saanud sealt kindlat vastust enda püstitatud küsimusele. Aidake valida autole mootoriõli. Tark raamat ütleb, et sinna peaks panema 507.00 kuid sellele spetsile vastav õli on 5W30 aga lugesin välimaistest peentest foorumitest, et soovitatakse ikkagi 505.01 ja 5W40 õli. Põhjenduseks tuuakse, et 5W30 liiga vedel õli PD mootorile ja õlikile püsib paremini 5W40 õliga. Mis rahvas arvab asjast? Ise valiksin siis sellise õli: http://www.oljaonline.com/castrol/castr ... liter.html Seda õli on lubatud ka kasutada DPF-ga masinatel . Muideks ei kavatse ma sõita ka pikemat välpa kui 10 tuhat km. Mida teha. Tegelikult on mul juba 5W30 507.00 õli garaasis olemas kuna minu A6 3,0 tdi tarbib seda..
Viimati muutis Rumsa, 12 Mär 2015, 19:59, muudetud 1 kord kokku.

Riho72
Huviline
Postitusi: 554
Liitunud: 23 Dets 2009, 10:50
Auto: 4x4 Bora Variant, Bora Variant
Asukoht: Tln
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Riho72 »

Kui DPFi eemaldad siis vast pole probleemi.
Lugupidamisega Riho

Rahulolu on peamine

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Laur »

Kalla olemas olev 507 sisse, vaheta 15000 järel ja võta rahulikult. See õli on DPFiga masinale ettenähtud.
M.O.T.T

Rumsa
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14 Veebr 2015, 12:15
Auto: Passat B6 2,0 Tdi; Audi A6 c6 3,0 Tdi; VW Polo 1,9 Sdi
Asukoht: Stockholm

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Rumsa »

Mitte, et ma targematega vaielda tahaks aga kas keegi teeks lollile selgeks, et kui auto mootor õli ei tarbi siis millist rolli mängib õli põlemisel tekkiv tuhasisalduse kogus kui mootor õli ei põleta?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas GTI »

Rumsa kirjutas:Mitte, et ma targematega vaielda tahaks aga kas keegi teeks lollile selgeks, et kui auto mootor õli ei tarbi siis millist rolli mängib õli põlemisel tekkiv tuhasisalduse kogus kui mootor õli ei põleta?
Igasugune mootor põletab õli (kasvõi minimaalsetes kogustes), kuna seda satub silindri seintele põlemiskambrisse ja sealt tulevad põlemisjäägid võivad sattuda filtrisse ning mõjutada selle tööd. Eks selle õli valikul on lähtutud tehasepoolsest lubatud õlikulust, mis on veel aktsepteeritav.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas VWM »

Omal oli sees http://oilpark.ee/edge-5w30-5l ja siis sai uuesti see sama sisse pandud. Igatahes mu 2.0 103kw ( CFFB, common rail ) on ettenähtudvw standard 507.00 vastav õli ja ega väga suurt valikut polegi ju.
Viimati muutis VWM, 13 Mär 2015, 09:00, muudetud 1 kord kokku.
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5385
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas jussike »

Vot ei saa sellistest koonerdamistest enam aru. Kvaliteedile vastavat õli ei raatsi osta, samas on nõus seda tihkemini vahetama, kui ette nähtud. Kus on loogiga ja kokkuhoid????? :think:
Pealegi alles paar nädalat tagasi lõpetati samal teemal jauramine. :thumbdown:


ps. seda enam, eriti kui endal kodus õige õli olemas :shifty:
Viimati muutis jussike, 13 Mär 2015, 09:38, muudetud 1 kord kokku.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Rumsa
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14 Veebr 2015, 12:15
Auto: Passat B6 2,0 Tdi; Audi A6 c6 3,0 Tdi; VW Polo 1,9 Sdi
Asukoht: Stockholm

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Rumsa »

jussike kirjutas:Vot ei saa sellistest koonerdamistest enam aru. Kvaliteedile vastavat õli ei raatsi osta, samas on nõus seda tihkemini vahetama, kui ette nähtud. Kus on loogiga ja kokkuhoid????? :think:
Pealegi alles paar nädalat tagasi lõpetati samal teemal jauramine. :thumbdown:


ps. seda enam, eriti kui endal kodus õige õli olemas :shifty:
Oled valesti aru saanud, ma ei taha koonerdada vaid tahan parimat õli valida, hind ei ole oluline asja juures.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5385
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas jussike »

Aga miks on vaja eksperimenteerida, kui tehas on ette näinud kindla õli. Egas tehase insenerid ka lambad pole, et suvalise lubrikandi heaks kiidavad.
Kui Audile on sama õli ette nähtud, siis miks sa VW-le tahad teistsugust sisse valada, kas VW on siis sinu silmis siis kehvem või :?:
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Rumsa
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 14 Veebr 2015, 12:15
Auto: Passat B6 2,0 Tdi; Audi A6 c6 3,0 Tdi; VW Polo 1,9 Sdi
Asukoht: Stockholm

Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Rumsa »

jussike kirjutas:Aga miks on vaja eksperimenteerida, kui tehas on ette näinud kindla õli. Egas tehase insenerid ka lambad pole, et suvalise lubrikandi heaks kiidavad.
Kui Audile on sama õli ette nähtud, siis miks sa VW-le tahad teistsugust sisse valada, kas VW on siis sinu silmis siis kehvem või :?:
Siin on teema mis pani mind kahtlema 507.00 valikus: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=372052
Muidugi ei saa igat teemat tõe pähe võtta aga arutleda võib selle üle siiski.
Tsiteerin: 5w-30's viscosity at 100*C is lower than 5w-40's viscosity at the same 100*C. Higher viscosity means thicker oil and it also means the stronger and more resistant oil film.
If oil's viscosity is too low for a certain application, oil film breaks. For comparison, you get a similar result like pouring a gallon of water onto a red hot stone.

Noh jah, ilmselt ma otsustan siiski 507 kasuks kuna nagu eelnevalt räägitud siis pole mõtet eksperimenteerida. Audil vahetan ca. 10 tkm tagant õli, Passatil plaanin ka sama 10 tkm välbaga lasta..
Viimati muutis Rumsa, 13 Mär 2015, 10:05, muudetud 5 korda kokku.

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas Laur »

Ma usaldaks siiski tehase etteantud kvaliteediklassi kui midagi muud. Mis õli temperatuuri puutub, siis kahe aasta jooksul mis mul on passat olnud pole ma näinud kõrgemat tempi kui 89-91c
M.O.T.T

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5385
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Passat B6 2,0 PD Tdi DPF mootoriõli valik

Lugemata postitus Postitas jussike »

Njah, ega see lai silmaring ka alati kasuks tule :D
Ütleme nii, et tegelikult ei juhtu selle mootoriga arvatavasti midagi, vähemalt ütleme 50-60 000 km võib-olla kauemgi. Paraku müüakse kõik autod varem või hiljem edasi ja usu mind, uus omanik ei meenuta sind kindlasti hea sõnaga, kui värskelt ostetud masinat hakkavad mingid mootori probleemid vaevama.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Vasta

Mine “Diislid”