2002 Passat "mootoriaju"

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
sass333

2002 Passat "mootoriaju"

Lugemata postitus Postitas sass333 »

Olen suht v?hik sel alal aga ?kki oskab keegi n?u anda, nimelt ?hel hetkel 2002 aasta Passat keeldus k?ivitumast. Diagnostikast sain teada, et "aju" autol katki ning vaja v?lja vahetada. Muretsesin uue, koodid klapivad k?ik tundus ok, kuid n??d ei lase see end programmeerida. Eelmisega oli kusjuures sama viga, et algul lasi ennast programmeerida kuid hiljem muutis k?ik tagasi, ning auto k?ima ei l?ind. Milles viga v?iks olla??

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

Kas "uue" v?i uue?
Kus pandi diagnoos ja sa seda programmeerida lasid?
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

Algselt postitas: jussike
Kas "uue" v?i uue?
Kus pandi diagnoos ja sa seda programmeerida lasid?

"uue" sain Leedust 2003 aasta Passati pealt (p?ris uus oleks maksma l?inud 18 tuh ning ooteaeg oleks olnud 2 n?dalat)Meil aga suht kiire sellega ja nii sai mindud seda teed (kusjuures kordi odavamalt)
Programmeerimist tehakse ning diagnoos pandi Saksa Autos

[Muudetud: 9-8-2006 sass333]

switch

Lugemata postitus Postitas switch »

Helista Tartusse "Dia" tegelastele ja kuula, mis nemad asjast arvavad. Nii m?nigi kord on osutunud targemaks kui esinduse tegelased.
Dia-Autodiagnostika O?
Tehase 21a 50106 Tartu
?ldtelefon 736 6577
Faks 747 4638

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

H?da selles, et nende "uute" ajude programeerimisega orig tehase VAG seadmega v?ibki selliseid probleeme tekkida, kuna need rohkem m?eldud uute ajude jaoks (VAG seade v?ib arvata, et tegu on illegaalse tegevusega, ning ei pruugi ?ldse programmeerimist l?bi viia), kuigi see "uus" aju v?ib ju t?iesti t??korras olla.
Kardan, et kui ostsid sellise "uue" aju nurga tagant, siis pead seda ka nurga taha h?kkerite juurde minema kodeerima.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

selgus, et tegu varastatud auto pealt v?etud jupiga ning tehas on selle blokeerinud. Siin ilmselt h?kkerid ei aita v?i kuidas?:(
Igatahes l?ksin juba teist teed pidi ja tellisin tehasest originaali
T?nan teid sellegipoolest

[Muudetud: 9-8-2006 sass333]

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

Seda ma tegelikult kahtlustasingi, et varastatud.
Pead lihtsalt ?ige h?kkeri leidma - kui asi on lukku pandud, peab seda saama ka kuidagi avada, kuid kus ja kes, seda ei tea ka vanajumal ise.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

switch

Lugemata postitus Postitas switch »

V?ttis kohe kulmu kergitama, et kuidas ikkagi tehas saab blokeerida varastatud auto aju ja seda veel Leedus kuskil lammaris. Et kui tehas blokeeris, siis ikkagi Saksa Auto n?ol, kes nende kohalik k?epikendus, mida ma aga ei usu. T?en?oline p?hjus on veakoodis "Engine Control Module blocked", mida on lihtsalt valesti m?istetud. See t?hendab, et autot k?ivitatakse (v?i on k?ivitatud) vale v?tmega ja immobilisaator blokeeris mootori aju. Sakid-kanalid on k?ll ?iged, aga immobilisaatorikood (magnetiline - nagu pangakaardil) kas ?ldse puudu v?i vale. Veakood j??b muideks n?htavale seni, kuni 5 (kui m?lu ei peta) korda j?rjest on ?ige v?tmega k?ima pandud. Seega vargus pole ka otseselt v?listatud. Aitab aju immobilisaatorikoodi ?mberprogrammeerimine, mida esindus kindlasti tegema ei hakka. Seega lutsu ei maksa selle ECU-ga veel visata. Nagu jussike v?ga ?igesti m?rkis, ?igete inimeste k?es saab tast veel asja.
Mis aga selle esimese ajuga juhtus, on natuke m?istatuslik ikkagi. ?ra igaks juhuks seda vana aju ka ?ra viska (ega esindusse j?ta). Ehk ta ikkagi nii "katki" ei olegi kui pealt paistab.

urmik
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:52
Asukoht: tartu-võru

Lugemata postitus Postitas urmik »

see saksa autosse minek pole nyyd kyll ?ige tegu t?esti:D(muidugi ka nemad tahavad sponsoreerimist) ja selle "uue" oleks v?inud kh natuke hiljem osta... oleks tartu Dia'st l?bi hypanud oleks paari kilo eest oma auto ilusti korda saanud

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

:( seda pole enam ?ldse lohutav kuulda.

urmik
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:52
Asukoht: tartu-võru

Lugemata postitus Postitas urmik »

paraku nii need kogemused tulevad... aga jh j?rgmine kord yrita abi saada ikka targemate meeste k?est kui seda on saksa auto:)

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

T?sine tark tuli v?lja, remondib juba foorumis kirjutamisega autosi:P
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

Algselt postitas: urmik
see saksa autosse minek pole nyyd kyll ?ige tegu t?esti:D(muidugi ka nemad tahavad sponsoreerimist) ja selle "uue" oleks v?inud kh natuke hiljem osta... oleks tartu Dia'st l?bi hypanud oleks paari kilo eest oma auto ilusti korda saanud
Kui paari kuu p?rast oleks j?lle peetis olnud, maksad j?lle 2kilo jne...
Garage vennad annavad garantii nii kauaks kui tagatuled n?htaval. Esinduses saad oma ostule ikke korraliku garantii.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

seda n??d k?ll, et esindusest garantii ja veidi kindlam.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5407
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 522 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

R??gin loo elust enesets:
Oli kutil diisel passat, sai s***a k?tet ( tegelt oma s??, tankis kuskil nurga taga), pump jooksis kinni. Ei raatsind esindusest uut pumpa osta (maksis vist ca 16 - 18 kilo vahetusfondi pump, et siis vana tagasi). Sebis kuskilt "uue" Audi pumba vist ca 5-6 kilo, muu sama kuid pistikud teised, "g?nekoloogid" panid paari kilo eest auto k?ima, k?iski kaks n?dalat ilusti, tuli uuesti remonti minna, pumba juht elektroonika peetis, paar kilo ja j?lle k?is paar kuud..........
L?puks kui ta auto sai m??dud oli ta selle "uue" odava pumba peale raisand k?igest 35 kilo + veel aeg ja n?rvikulu, auto maksis vist 50 - 60 kilo kanti


Olete t?esti nii rikkad, et odavaid "uusi" varuosi osta ja nurga taga garantiideta garagedes k?ia, siis andke minna.


AAMEN
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

switch

Lugemata postitus Postitas switch »

Kahe k?ega n?us, et "Garage" tegelased pole kuigi usaldusv??rsed. Samas "Dia-d" garantiita garaazhiks pidada on v?ga vale. "Dia" on eesti ?ks parimaist autoelektroonika remondit??kodadest. Kindlasti parem kui ?ks k?ik milline esindus. Seda, kas nad auto aju ka korda oleks teinud ma ei tea, seep?rast kirjutasingi, et helista.
Aga tagantj?rele t?nitada pole ilus ja n??d v?id v?hemalt kindel olla, et asi ka t??le saab. Ja kui ei saa, siis saad jalaga ukse lahti l??a ja n?uda, et tehke korda. Mida kahjuks nii Tartu kui Tallinna VW teenindustes aeg-ajalt ikka teha tuleb.

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

sain autole uue "aju" aga ega sellega mured veel l?ppend pole:( Nimelt see nn blokeeritud aju, mida vahepeal prooviti, pani kogu mu auto "lukku" ning ei lase ka uuega seda k?ivitada. Tehasega suheldes selgus, et n??d peab tehas minu autot varastatuks!!! Kus on ?iglus?! Nii palju jama ?hest asjast!! ja ma ikka jalamees?!:(:(

krusty
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Apr 2004, 11:32
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas krusty »

Dia mehed saavad aju vahetamisega hakkama k?ll. Omal oli Seati aju omadega ?htal ('99 tdi). Pika uurimise peale siis arvati, et ajus ?ks muundur l?bi ja vaja uut aju. Lammarist leidsin sobiva ja Dia programmeeris ?ra (vms) ja pani peale.
Eks nad seal parajad munejad on, kui kukil ei istu, siis ei liiguta ?ldse.
andke mulle kirvest..

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

Paljud s?brad tuttavad on n??d soovitanud Tartu Diat. Kas katsun auto esindusest k?tte saada ning vaadata, kas Dias asja saab? Mida soovitate? See ootamine keset ilusat suve on ??retult t??tu ja n?me!:mad:

[Muudetud: 20-8-2006 sass333]

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

Minu auto on n??d korras, t?nu Dia tublidele asjalikele meestele. Aega v?ttis see vaid m?ned tunnid n?perdamist ja t??tab selle sama ajuga, mis pidi tuksis olema. Kui ma oleksin teadnud sellest kohast varem, ei oleks ma pidanud kuu aega jalamees olema!!!
J?rgmine kord olen siis targem :D

uudistaja
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 30 Apr 2006, 11:16
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas uudistaja »

Palju need "Kobad ja Ahned" ehk DIA selle t?? eest raha tahtis?
Ja n??d sul siis riiulis 2 tagavara aju? ?ks 18k Saksa-Autost ning teine "kordi odavamalt" Leedust?

sass333

Lugemata postitus Postitas sass333 »

Leedu oma saatsin tagasi ja sain isegi ?llatus ?llatus raha tagasi, 18 k v?ttis esindus tagasi (arusaajad inimesed ikka) Raha taheti selle eest v?he. Minul on t?htis et auto s?idab.

Vasta

Mine “Elektroonika”