Kui tihti peab diislil k?tuse filtrit vahetama? ja mida tule

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Eestis tehakse esinduses filtri vahetust vist iga hooldusega, v?hemalt mul vahetati.

T?si, kuna tegu on t?hjendatava filtriga (filtri all on "ventiil"), siis olen ma seda ise m?ne aja tagant t?hjaks lasknud. Olgu ?teldud, et Neste ja Statoili k?ttest pole mina veel tilkagi vett leidnud :D Ja vaevalt see filtrist kohe kolinal l?bi on l?inud enne t?hjendamist :)

Filter maksab 500 ringis aga tasub v?hemalt iga hooldus vahetada k?ll.

Kriitilise pilguga vaatad seda, et paned korraliku ?li. Ja ?hufilter ka kindlasti vahetada. Seda tasub ka tihedamini vahetada kui seal euroopas, sest teadagi milline tolm meil siin teedel valitseb.

K?si esindusest hoolduse t??de nimekiri, siis n?ed mis veel tegema peaks kui ise teha kavatsed :P
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

Rahapesukaru
Klubiline
Postitusi: 900
Liitunud: 27 Veebr 2005, 21:02
Auto: G1 Cabrio - Passat B7 -G5 GTI
Asukoht: Tallinn-Viimsi-Keila
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 43 korda

Lugemata postitus Postitas Rahapesukaru »

kuna auto sinu oma v?id saksa autost oma auto ajalugu uurida
kui tõesti ON vaja minuga rääkida ja TÕESTI tahaks miskit tarka öelda siis tel: 56639927

Garfield
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 17 Juun 2004, 13:43
Auto: (oli) Golf IV TDI 2003
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Garfield »

Kui on Longlife service intervall, kasuta ?iget spetsiaal?li (vastva m?rkega sildil). Muidu sobika n?iteks t?iss?nt 0w30, ja vaheta iga 15000km tagant.

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Algselt postitas: kurvii
?kki mingi konkreetse firma oma.
Castrol on VW konkreetne firma
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 22 Juul 2013, 19:30
Auto: Seat Ateca Xcellence 4drive
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Re:

Lugemata postitus Postitas Riivo »

Garfield kirjutas:Kui on Longlife service intervall, kasuta ?iget spetsiaal?li (vastva m?rkega sildil). Muidu sobika n?iteks t?iss?nt 0w30, ja vaheta iga 15000km tagant.
arvestades eesti lühikesi otsi (kui mujal maailma mastaabiga võrrelda) ja väga suure kõikumisega kliimat siis mina soovitaks mitte pikki intervalle just kasutada....kondents ja põlemisjäägid sitast kütusest ei mõju mootorile hästi ning soe soovitus oleks kasutada 10 tkm intervalli, eriti just diisli puhul mille turbod on õlile tundlikud elemendid mootori juures.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas R36 »

Riivo kirjutas:
Garfield kirjutas:Kui on Longlife service intervall, kasuta ?iget spetsiaal?li (vastva m?rkega sildil). Muidu sobika n?iteks t?iss?nt 0w30, ja vaheta iga 15000km tagant.
arvestades eesti lühikesi otsi (kui mujal maailma mastaabiga võrrelda) ja väga suure kõikumisega kliimat siis mina soovitaks mitte pikki intervalle just kasutada....kondents ja põlemisjäägid sitast kütusest ei mõju mootorile hästi ning soe soovitus oleks kasutada 10 tkm intervalli, eriti just diisli puhul mille turbod on õlile tundlikud elemendid mootori juures.
Üks põhjus miks meil longlife pole sobilik on see, et sõidetakse väikeseid otsi ja tihti, loomulikult satub külma mootoriga mingi osa kütusest õli sisse, kuid seda on arvestatud ja sellejaoks on õlis neutraliseerijad aga kui seda juhtub nii tihti siis saavad need ükskord otsa ja hakkab mootori kahjustamine pihta.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

priidu6
Huviline
Postitusi: 691
Liitunud: 27 Okt 2012, 21:09
Auto: Golf III 1.6 / Golf IV 1.9
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re:

Lugemata postitus Postitas priidu6 »

4ratast kirjutas:.... Filter maksab 500 ringis aga tasub v?hemalt iga hooldus vahetada k?ll.
misasjjaaa?

Vasta

Mine “Diislid”