piduriketaste taastamine

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
salver
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 27 Apr 2009, 08:36
Asukoht: Kohila

piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas salver »

Tere!

Kas keegi on lasknud pidurikettaid taastada ja kuidas olete tulemusega/kvaliteediga rahule jäänud. Kas tasub ära või on targem/ohutum siiski uued panna? Nt audihooldus pakub säärast teenust, et mis sellest arvata. Ehk jagate kogemusi!

Gee60
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 12 Apr 2005, 20:19
Telefon: 555 3 444 3
Auto: B5.5 ja A6C5 ja Kollane Leon
Asukoht: Raplamaa

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas Gee60 »

Kõik oleneb mis kettad on. Kui mingid G3 kettad siis ei ole ju mõtet taastada. Lihtsam uued osta. Aga kui sul on mingi auto mille kettad on kallid (A8) siis tasub küll ära. Muidugi loeb ketta seisukord ka.

salver
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 27 Apr 2009, 08:36
Asukoht: Kohila

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas salver »

Autoks on 1.8 92kW 97a Passat. Uued kettad maksavad ca 900,-/tk orig (leti hind), B-osa ca 400-600. Et siis taastatud ketaste eluiga ikkagi tunduvalt lühem?

Urmet
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 02 Juul 2005, 18:24
Asukoht:

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas Urmet »

Ketaste taastamisel treitakse ju sooniline koht maha põhimõtteliselt ehk siis juurde ei lisata midagi .. Loogiline, et kui paksus õhem siis ka eluiga lühem märgatavalt. Lisaks läheb kergemini kõveraks. Kvaliteetset saksa tootja Mapco piduriketast saaks pakkuda 479
eek koos km tk letis -10% klubilise soodustust. Kindlasti tuleks uute ketastega panna ka uued klotsid , muidu kuluvad uued kettad ruttu sooniliseks ( need kettad mis vaatasin on 97 -00 passatile.

kristo23
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 22 Nov 2009, 13:51
Asukoht:
Tänanud: 2 korda

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas kristo23 »

Pane ikka uued kettad.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas copilot »

arvan sama et ikka uued mõttekamad, minu mäletamist mööda vist taastamine a la alates ~200.- EEK, paned uued sõidad kauem kui nende taastatud junnidega, eriti kui juba teab kui kaua all olnud ja kui õhukeseks kulunud :wink:

ja laud24.ee s isegi esimesed mingid b omad 360 kanti, tagumised poole vähem. mina paneks igatahes ennem mingid odavamad B osad kui hakkaks sellist asja taastama. sõidad igaljuhul kauem.
Viimati muutis copilot, 01 Mär 2010, 15:59, muudetud 2 korda kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

salver
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 27 Apr 2009, 08:36
Asukoht: Kohila

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas salver »

tänud kõigile, kes vastasid

napster
Huviline
Postitusi: 237
Liitunud: 13 Veebr 2007, 18:50
Telefon: +358451521045
Auto: Touareg 4.2 `03 & Passat 2.8 Syncro '98
Asukoht: Espoo ja Viljandi.
Kontakt:

Re: piduriketaste taastamine

Lugemata postitus Postitas napster »

Kui ketas veel piisavalt paks, ainult sooned sees või roostesed siis on mõtet ka taastada kuna tutvuste kaudu läheb 2 ketta taastamine max 150.- maksma.
Ma lasin Corryl tagumised kettad üle käiia kuna tagumised pidurid ei olnud tükk aega võtnud enne seda kui minu kätte auto sai, vahetasin klotsid ära, kettad lasin üle treida ning nüüd on pidurid nagu uued, ainuke vahe on see et kettad aint õhemad kui uued. Mul läks kahe ketta treimine kokku 100.- Viljandis.
Telefon: +358451521045 E-mail: liivo.lips@hot.ee

Vasta

Mine “Veermik”