Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Tervist!
Hapu seis kesklukuga, passat B5, 99 a.
Alates hommikust plõkisib uksi lukku ja lukust lahti :/ Kõiki korraga + juhiust tagantjärgi, kui teised lukku on ajanud.
Ilma arusaadava põhjuseta. Ei saa seostada vibratsiooniga ega millegiga. Lihtsalt plõkisb.
Mõnel korral lööb 1 korra lukku, siis on ca 2-10 min vahet ja uuesti. Samas jälle - puterdab lukku ja lahti mitmeid kordi järjest,
kuni enamasti lõpetab juhiukse lukustusnupu pideva allasikutamisega (see on juba all, ikka tirib :D ) - seda siis töötava mootoriga.
Seisva mootoriga kaasneb signa peale panek ja mahavõtt koos suunatulede vilkumisega.
Hämmastavalt palju on iseloomu sellel künal ;)
Pult töötab, saab nii lukku kui lahti.

Minu teadmise kohaselt on keskluku aju kõrvalistuja jalgeall ? Matt on kuiv, sügisel sai too akualune äravool puhtaks kah.
Ei oska kuskilt pihta hakata....
Kas arvutiga saab sedalaadi vigu kontrollida ? Ütleb programm miskit ?
Ehk on keegi Teist sama jama läbi elanud, mida soovitate teha ?

Ette tänades!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas dellu »

Juhi istme all siiski peaks see moodul olema.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Äkki viga juhiukse lukus, niiet komfortplokk ei saa aru ukse asendist. Kas salongi ja ukse allääre valgustus toimib ikka niikui peab?

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Ukse all asuv tuli ei tööta auto minu kätte saamisest vähemalt - ca 3 aastat.
..jaaa, salongituled ei sütti kui juhiuks lahti teha, kõrvalistujapoolne paneb laetule põlema. Seda kah vähemalt 3a ;)
Kas juhiukses olev mootor on midagimoodi teistsugune ? Või pead Sa silmas toda akende ja lukustuse blokki "käepidemes"
Tolle võtsin küljest ära proovi mõttes - ei muutunud midagi , ikka plõksib.

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas argo »

HawkHill kirjutas:Äkki viga juhiukse lukus, niiet komfortplokk ei saa aru ukse asendist. Kas salongi ja ukse allääre valgustus toimib ikka niikui peab?
Ja kui valgustus ei põle ühelt poole, siis viga kas selles plokis, või ukse mikro lülitis?
Mul jamavad juhi poolsed uksed, kui vajutada salongist seda lukustus nuppu, siis lõõb uksed kinni ja juhipoolsed lööb uuesti lahti tagasi.
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas .coZy »

argo1987 kirjutas:
Ja kui valgustus ei põle ühelt poole, siis viga kas selles plokis, või ukse mikro lülitis?
Mul jamavad juhi poolsed uksed, kui vajutada salongist seda lukustus nuppu, siis lõõb uksed kinni ja juhipoolsed lööb uuesti lahti tagasi.
Seda teeb mul samuti, aga juhul kui võti süütelukus (st et mitte niisama süütelukus, vaid nt käima pandud masin ja välja suretatud võtmest)

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas argo »

.coZy kirjutas:
argo1987 kirjutas:
Ja kui valgustus ei põle ühelt poole, siis viga kas selles plokis, või ukse mikro lülitis?
Mul jamavad juhi poolsed uksed, kui vajutada salongist seda lukustus nuppu, siis lõõb uksed kinni ja juhipoolsed lööb uuesti lahti tagasi.
Seda teeb mul samuti, aga juhul kui võti süütelukus (st et mitte niisama süütelukus, vaid nt käima pandud masin ja välja suretatud võtmest)
Mul teeb jah sama moodi ühe poolega.
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Kahtlustaks mikrolüliteid juhiukse lukumehhanismis.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas dellu »

See kas tuli läheb põlema või ei, ei mõjuta küll kinni või lahtitõmbamist, vähemalt Bora/Golf puhul. Mul enda omal ei tööta kumbki esiuks. Kordagi pole midagi lahti või kinni visanud. Endal ei hakka neid mikrolüliteid näppima ka, panen uksepostidele uued lülitid (üks juba on tegelt paigas). Mul selline vähe suurem projekt ette võetud, tuleb armatuuri alla jalgade valgustus ka vastavalt uksele konkreetsel poolel ja läbi sama lüliti hakkab salongituld ka panema.
Diagnostika peaks tegelikult ka iga ukse kohta vist mingit infot andma. Võimalik jah, et kuskil miski lüliti on katki ja põrutuse peale hakkab ühendust andma. Samas on kahtlane, et mõlemas suunas seda teeb. Et kinni ja lahti mõlemat.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

dellu kirjutas:See kas tuli läheb põlema või ei, ei mõjuta küll kinni või lahtitõmbamist, vähemalt Bora/Golf puhul. Mul enda omal ei tööta kumbki esiuks. Kordagi pole midagi lahti või kinni visanud. Endal ei hakka neid mikrolüliteid näppima ka, panen uksepostidele uued lülitid (üks juba on tegelt paigas). Mul selline vähe suurem projekt ette võetud, tuleb armatuuri alla jalgade valgustus ka vastavalt uksele konkreetsel poolel ja läbi sama lüliti hakkab salongituld ka panema.
Diagnostika peaks tegelikult ka iga ukse kohta vist mingit infot andma. Võimalik jah, et kuskil miski lüliti on katki ja põrutuse peale hakkab ühendust andma. Samas on kahtlane, et mõlemas suunas seda teeb. Et kinni ja lahti mõlemat.
Loomulikult ei mõjuta tule süttimine ukse sulgumist, küll aga kinnitab asjaolu, komfortplokk saab vale infot ja sellest tulenevalt ei toimi kogu süsteem niikui peaks. Kui veel lisada võimalikud külmjooted, mis tekitavad ebaühtlase kontakti siis ilmselt polegi imestada kui lukustus sellepeale võib omapäi toimida.

Iseenesest selline remontimise viis on küll omapärane, kus asendatakse vigane detail mingi muu asjaga, kuigi piisaks võibolla ainult jootekolbiga puudutamisest, et külmjoode kõrvaldada või äärmisel juhul tuleks uus lukumehhanism panna (mille leiab ka umbes 30 euroga).

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas dellu »

ma ei räägi remontimisest. Mul on jumala savi, kas see ukseandur toimib või ei.
1) Valvab mu autot eraldiseisev signa (originaalist ei arva midagi) ja sellel on salongis mahuandur, nii et prõõkama pistab ta igal juhul
2) Jalge valgustuse tahan saada tööle per uks, ehk süttib ainult õige poole valgustus. Jah uksest vast leiaks ka selle juhtme suunal ukselukk -> El akna moodul (kus kõik tarkus sees), aga ma ei viitsi leiutada veel mingeid lisakaableid sealt, kui ma saan seda hulga lihtsamalt teha. See mõte tuli vähe hilja. Uksed on mul juba kokku pandud, salong täitsa laiali veel.

Küssa isegi pole uue soetamises/parandamises, sest mul on doonorautolt kõik see olemas ka. Lihtsalt minu vajadused/soovid on tootjast natuke erinevad ja ehitan nii nagu mulle meeldib. K.a tulede juhtimine, mille kohta kindlasti sul ka oma arvamus oleks :) (ma ei hakka parem kirjutama mis signa peale pannes/maha võttes juhtub - Parklas võiks see sind vihastada :))
Viimati muutis dellu, 13 Jaan 2012, 14:30, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Muide selle lukumehhanismi lammutamise ja remontimise kohta on hea teema ja pildiseeria ühes teises foorumis:
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false;

dellu huvipärast võiksid just rääkida, mis vile sa sinna autole külge oled aretanud, mis kõrvalolijaid vihastada võiks. :-)
Siit saad natuke ideid mida veel ühendada signaga:
http://www.youtube.com/watch?v=BQpa8whzwAE" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis HawkHill, 13 Jaan 2012, 21:09, muudetud 2 korda kokku.

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas .coZy »

ptui ptui.... vist jopastus asi korda saada, loodan vähemalt ;)
Päeval tegin omale mõned vabad minutid ja lammutasin juhipoolse matiserva lahti.
Ja avastasin kurjajuurika :D
Pilt

Uploaded with ImageShack.us
Peale tolle juhtme eemaldamist sealt roostehunnikust ja teise kohta paigutamist,ei ole kesklukk enam ülbitsenud.
Ju siis oli puudulik mass. Juhtme kinnituspoolses otsas umbes 2-3 cm vaskkaablit must mis must.
Lõikasin tiba lühemaks ja puhastasin noaga , homme korraldan sinna uue juhtme.
Aju ...ehk see plokk mis matiall, täitsa kena kuiv ja puha. Kuigi matt jubedat moodi vett täis, kõik mis matiall ja värvimata - roostes.

Dellu plaan pole ju üldse paha ;) Sihukestes olukordades nagu mul oli/on, kui lihtsalt plõksib lukke suvaliselt, paneb ikka jubedalt ropendama ja
ohkama zigulli järgi :D ... tolle ukseandur, nii lihtne ja loogiline, ei mingit probleemi.
Aga noh, ise ma selle rondi ostsin - ise ka hooldan.

Igatahes tänud kes üritasid aidata ja !beer Dellu , hea vihje eest - kus moodul asub ;)

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Vägisi hakkab tunne tekkima, et peaks korra huvipärast kontrolliks ka ise sinna mati alla vaatama, kuna talvel ikka sattub põrandale nii vett kui lund. Mida sinna alla nägemiseks pidid tegema?

J2ru
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Jaan 2011, 20:02
Auto: VW Passat B5 2000
Asukoht:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas J2ru »

Mul on sama mure. Kahjuks ei tööta el aknad jne :S Saaks teada kui lihtne sinna piiluda on siis hakkaks ka kohta otsime kus seda teha saaks. Hetkel kohaprobleem ka.

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Ligi saab mati alla suhteliselt lihtsalt.
(ma eeldan, et passat b5.5 -2000+ a on salongis samasugune )
Tuleb eemaldada uksepaku plastikliist ( see seespoolne :D ) Selleks vaja ristpeaga kruvikat - keera lahti 2 kruvi, üks on A-piilari alaosa
ja uksealuse liistu kohtumiskohas, teine vasaku jala jaoks oleva toe üleval. Siis sikuta toda uksepaku plastliistu suunaga üles - seal on metalltüüblid. Tuleb lahti suhteliselt kergesti. Peale seda saad matiserva üles sikutada, too "aju" jääb enam-vähem
istme ette kohe.

Mina kangutasin toda jura õues ;) Ei ole eriti hullu, kui vihma selga ei saja. Lahtikiskumine võttis ca 5 min, kui sedagi.

Igatahes tuleb vist hakata kasutama toda veneaegset võtet - ajalehed kummimati alla ja vahetada neid aeg-ajalt. Hoiab kondentsi tiba vähemana.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Tänud info eest .cozy!

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

end889
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 01 Nov 2006, 22:46
Auto: VW Passat 1.9 TDI '97
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas end889 »

njh...endal ka vist lukud jebivad kui siit lugedes, et laetuled ei sütti...mul just kõrval istuja poolne ei sütti ja asi ei toimeta korralikult...nimelt sai signa jaanuari alguses peale pandud, aga nüüd eilsest alates väidab iga umbes 1-2h järgi et üksuks lahti ja pistab täie rauaga lärmama....kuna signal ka kahepoolne side, siis hakkab ka pult toas üürgama...tea kus seda remonditakse tartus....oleks tänulik igasugu info eest
Viimati muutis end889, 08 Veebr 2012, 21:57, muudetud 1 kord kokku.
Bensiiniga võib pintsleid pesta, diislis peitub jõud!

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Väga ebarahuldav olukord kesklukuga. Passat B5

Lugemata postitus Postitas miilits »

endal oli paar nädalat tagasi golfil sarnane häda, et hakkas lampi signa uugama öösel, sain puldist maha. hommikul ei saand esimese hooga autosse sisse, uksed olid lukus ja salongivalgus pani diskot sees. sai paar päeva autot puhuriga kuivatatud ja lihtsalt kesklukust kinni pandud, et kui midagi on siis ei hakka uugama signa ja saab magada öösel :), siis sai ka kaabliga vaadatud, et villast paneb parem tagumine mikrolüliti. vead sai kustutatud ja siiani pole rohkem probleeme olnud, saab ka cobra alarmi peale panna ja õnneks ei kisa signa ja uksed ka seisavad lukus:)
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Vasta

Mine “Elektroonika”