Golf III tagumise rattalaagri vahetamine

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
hifi

Golf III tagumise rattalaagri vahetamine

Lugemata postitus Postitas hifi »

Niisiis, ilmnes minu golil selline pull, et kui mingi 15 minni ?ra s?itsid, siis asi hakkas ilgelt undama, kuskil keegi mainis, et nagu ikarusega s?idaks(ilmselt selle aja sees laager paisus). L?ksin teenindusse, et saada teada mis viga. T?steti pukkidele ja kolistati k?ik rattad l?bi. Puksid asjad olid k?ik ok, aga k?ikidel ratastel ilge l?tk. ?eldi siis, et k?ik on l?bi ja et k?ik tuleb ?ra vahetada. Ma seda asja muidugi v?ga ei uskunud. Kolistasin ise ka masina ?mber, t?stsin iga ratta eraldi ?les, lasin ringi k?ia ja loksutasin pisut. T?si on, et k?ik rattad pisut loksuvad, kuid undamist ei ilmnenud ?hestki rattast peale parema tagumise. V?tsin lahti ja t?esti saaled olid matid ja laagrid rauapuru t?is. N??d plaan siis vahetama hakata ja n??d l?puks j?uan k?simuseni: Kui laagri ?ra vahetan, siis kui suur peab j??ma l?tk, pole ise kunagi vahetanud ja ei sooviks asja tuksi keerata.
Viimati muutis argo, 17 Nov 2014, 08:43, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.

master6
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 06 Dets 2003, 18:46
Asukoht: Tartu, Jõgevamaa

Lugemata postitus Postitas master6 »

l?tku ei tohigi j??da! ise kui olen vahetanud, siis olen kinni keeranud tunde j?rgi suht tugevalt ja siis 1/4 ringi tagasi lahti. sealjuures olen j?lginud, et kui see 1/4 ringi on tagasi keeratud, et siis ikka hakkab asi suht normaalselt ringi k?ima, mitte aga "pooma". ingel [VW Bot: "Keel korda!"] ei oska seda paremini seletada, aga nii seda teinud olen ja laagrid kestavad siiamaani :cool:

Martti
Huviline
Postitusi: 289
Liitunud: 12 Apr 2004, 14:14
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Martti »

rattalaagri mutter keera n?puka nii k?vasti kinni kui n?uad ja siis splint otsa ja asi ants!
Jooge piima!

hifi

Lugemata postitus Postitas hifi »

k?ik ilus ja kena, kuid targad mehed r??givad, et tunde j?rgi mingi l?tk peab olema. P?ris kinni ei tohi loomulikult keerata, aga ingel [VW Bot: "Keel korda!"] kui ma ratast ikka loksutan siis on tunda et loksub...igaljuhul t?nud soovituste eest, eks kui see peesse l?heb proovin uuesti.

hifi

Lugemata postitus Postitas hifi »

T?mbasin laagri p?ris k?vasti kinni, sest m??ret panin h?sti palju. Tuttab ?tles, et kui m??ret k?vasti sees, siis peadki algul k?vasti kinni keerama, et ajapikku l?heb normi. P?rast vahetamist oli algul t?iesti vaikne. T?na s?itsin tartust tallinna, ja ?rnalt nagu j?lle undab. M?tlesin, et keeran ehk natukene ?rnemaks, ei tea kas on abi, v?i on tutikas laager juba ?htal. S?itnud n??dseks 200 km :(:(

Willam
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 07 Juul 2004, 10:22
Auto: VW Bora 2,3 '00; VW Golf 3 1,8L '95
Asukoht: Lõunas

Lugemata postitus Postitas Willam »

Keerasin omal tagumise laagri kinni aasta tagasi nii nagu Martti siin ?petas ja ei l?tku ega unda midagi (s?itnud 12000 km). N?puga kinni ja splint vahele, nii on ?ige.

hifi

Lugemata postitus Postitas hifi »

oi vana halb, ?hes?naga m??ret saigi palju, laager ullult k?vasti kinni ja n??d siis ilmselt uuesti vahetama hakkan :(
aga mis teha, elu ?petab, t?na proovin veel seda, et keeran natukene maha...loodan et natuke veel peab

jannn21
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19 Okt 2013, 17:07
Auto: Vw Passat B6
Asukoht:

Re: Golf III tagumise rattalaagri vahetamine

Lugemata postitus Postitas jannn21 »

kunagi ei tohi koonuslaagrit yle pingutada. unustage kõvast kinnikeeramine ära. keerad nii et lõtk kadunud ja asi korras rohkem pole vaja. vahetanud neid laagreid umbes 50 ringi ja korralik laagrimääre sisse ja pole yhtki tagasi tulnud et undab. pisike lõtk on normaalne nähe.
Carstop

Vasta

Mine “Veermik”