B5,5 suur kütusekulu

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

No käisin ka nüüd oma 2.5 TDI V6-ga sõitmas ja võin võrdluseks tuua selle mootori kütusekulu.
Pikaajaline keskmine kulu on siis hetkel 8,5 L/100km (sellest 3000km sõidust on kindlasti 90% linnas distantsidega umbes 3-5 km).
Maanteel püsikiirushoidjaga liikudes aga kõigub hetkeline kulu pidevalt 6,5 liitri ümbruses.

Need näidud on siis minu automaatkastiga auto puhul ja linnas ilma "ökotamata".
Viimati muutis HawkHill, 02 Dets 2012, 21:10, muudetud 1 kord kokku.

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas ylbik »

HawkHill kui palju sul tühikäigul sooja mootoriga kulu on?

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Kui kliima sees siis 1,4L/h. Ilma oli vist 0,8 kui õigesti mäletan.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas copilot »

HawkHill kirjutas:Kui kliima sees siis 1,4L/h. Ilma oli vist 0,8 kui õigesti mäletan.

Kas miinuste juures kliima üldse tööle lähebki? Minu teada kui ikka väljas juba miinustes siis võid kliima nuppu vajutada palju tahad aga kliima pump järgi ei lähe :roll: Seega talvel ei tohiks see rolli mängida - suvel jah. Vist see selleks et vältida kuivati vms kinni külmumist?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3328
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

copilot kirjutas:
HawkHill kirjutas:Kui kliima sees siis 1,4L/h. Ilma oli vist 0,8 kui õigesti mäletan.

Kas miinuste juures kliima üldse tööle lähebki? Minu teada kui ikka väljas juba miinustes siis võid kliima nuppu vajutada palju tahad aga kliima pump järgi ei lähe :roll: Seega talvel ei tohiks see rolli mängida - suvel jah. Vist see selleks et vältida kuivati vms kinni külmumist?
See 1,4 oli jah suve näit. Hetkel praegu ei tule talve näit meelde.
Nii ta on jah, et kliima ei lähe talvel järgi. Mul eelmine aasta ei tahetud isegi 0 kraadi juures kliima pumpa remonti võtta, kuna selle käimasaamine testimiseks pidavat olema keerukas miinuste juures.
Siis tuligi oodata sooja ja seda, et remontijatel järjekord ukse taga. :-)

fireplay
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Apr 2008, 20:25
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas fireplay »

ylbik kirjutas:
golfi_vend kirjutas:
2.5 kimbutavad tyypvead... Nukkvõll, pump. Kusjuures eriti ei soovita.

Praegust talvist keskmist pole veel arvutanud aga suvel oli pikki maantee otsi lastes 5.5 ja isegi alla... Oleks ilmselt madalam olnud aga mull meeldib kui salongis on jahe.
Kas mitte surevad pihustid pole minev kaup 1.9-sal?
Nii, et pole see 1.9 miskit nii hea ja veel see tobe õmblusmasina hääl ka veel pealekauba :D
Omasin enne 1,9TDI 96 kw ja elasin ka kõiksugu pihusti probleemid üle mis maksis ikka päris mittu eurot ja kõiksugu muid probleeme, ei tea kas sattus lihtsalt kehva masin minule aga see 1,9 Passat oli mul siiani üks kõige rohkem raha nõudvamaid autosid olnud ja olen sellega ka kõige rohkem pidanud remondis käima. Nüüd oman 2,8 Mootoriga 142KW quattrot ja olen esialgu sellega rohkem rahul kui selle 1,9 TDI ga

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2647
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 78 korda
Tänatud: 50 korda

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas argo »

Üritame jääda selles teemas kütusekulu juurde.
Viimati muutis argo, 02 Dets 2012, 20:45, muudetud 1 kord kokku.
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi
PiltPiltPilt

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas copilot »

Veidi teemavälina vastus fireplay le, aga sellised suured jamad tulevad tavaliselt sellest, et eelmine omanik pole hooldusega olnud eeskujulik. Nagu ütlesin ühes eelnevas postituses, 1.9 PD moto väga ei "andesta" lohakat hooldust ning vale/kehva õli ning kütuse kasutamist mootoris ning sealt ka pihustite ja nukkade probleemid...muidu on 1,9 üldiselt pommikindel moto(vanakoolikas muidugi rohkem kui PD).
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kummel69
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Nov 2012, 21:00
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Kummel69 »

kus kohas neid pihusteid saaks kontrollida, hetkel paagi järgi keskmine 10l/100km kohta.
Diislimeistris käidud, forsis käidud kas peaks samud esindusse seadma?
nagu enne öeldud siis veateateid pole ja kõik toimib ilusti, võibolla vaja lihtsalt sõita ja kütust paaki kallata ;)

fireplay
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 27 Apr 2008, 20:25
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas fireplay »

Kummel69 kirjutas:kus kohas neid pihusteid saaks kontrollida, hetkel paagi järgi keskmine 10l/100km kohta.
Diislimeistris käidud, forsis käidud kas peaks samud esindusse seadma?
nagu enne öeldud siis veateateid pole ja kõik toimib ilusti, võibolla vaja lihtsalt sõita ja kütust paaki kallata ;)
See kas mul olid pihustid korras või rikkis mängis küttusekulus küll väga väikest rolli. Linnas sõites jäi 6käigulisel manualil ka küttuse kulu sinna 10 peaele.

Cato
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Okt 2012, 19:12
Auto: VW
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Cato »

Sõbra 2.5 diisel,automaat, hakkas üks hetk keskmiselt 12-14 L sajale võtma. Pikk sündmustekäik lühidalt: mootorivahetus. Mootor hõre.

Rene-V5
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Nov 2009, 18:35
Auto: V5
Asukoht:

Re: B5,5 suur kütusekulu

Lugemata postitus Postitas Rene-V5 »

Tundub et see vähene küttekulu saab olla sõitudel ainult juhul kui lasete käiguvahetuse teha ennem 2000 rpm, või saan valesti aru? Kui ikka veidikenegi kiirustada siis on kohe mootor ka janusem või on siis minu auto väga katki...
Kas on olemas mingi kontroll kuidas saada teada mis vajab vahetust et kütusekulu alla saada? Mina enda autoga ei saa üle 700km sõita linnas ühe paagiga. Aut 2002 passat, 1.9tdi PD Tiptronic universaal. Hetkel katsetan ökosõitu, tähendab püüan terve paagiäie maha sõita väga rahuliku sõidustiiliga, olen 210km juba läbinud ja kompu prognoosib veel 500km sõitu. Paaki läks viimati ca 65l kütust.
Diisel

Vasta

Mine “Diislid”