probleem makiga

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
kasparL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Mär 2013, 13:08
Auto: volkswagen vento
Asukoht:

probleem makiga

Lugemata postitus Postitas kasparL »

Tere !

Mul on siis 1993. aasta volkswagen vento(1.8 55kw) ja mul ei tööta raadio. Olen uurinud nii palju ,et raadio on kaitsme all. kaitse on aga korras. samuti olen uurinud, et kui kaitsmeblokk (mis on klõpsudega kinni) oma tasandilt eemaldada peaks seal üleval olema kaitsmed, mul neid seal ei ole. võib olla on läbi hoopis relee, aga mul pole õrna aimu ka milline relee see on.
Mure hakkas peale seda, kui auto seisis aasta aega. Hiljem töötas raadio vahelduva eduga, kord töötas kord mitte, ning kuskilt maalt ei tööta enam ültse.


Olenksin abi üle väga tänulik, sest väga tobe on ringi liikuda ilma raadiota. Saagu ka mainitud,et sigareti süütaja toimib.

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Raadio kaitse oli mälujärgi viimane rivis. Kuskilt ülevalt ei ole vaja otsida ja releed ka sinna vahele ei käi. Võid vaadata üle süüteluku raadio otsad ja maki enda ühenduse, maki taga. Kuidas ta sul sinna ühendatud on, pole mul õrna aimugi. Tavaliselt on seal "elektrikud" kallal käinud. Elus olen vaid paaril korral näinud 100% originaal ühendust.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

kasparL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Mär 2013, 13:08
Auto: volkswagen vento
Asukoht:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas kasparL »

Uurisin juhtmeid raadio taga ja mulle isiklikult jäi mulje, et ükski elektrik oma käppi sinna toppinud pole. Samuti uurisin ka, et kui kaugele vool jõuab makist, aga ma eeldan, et natuke tulutult, kuna targemaks sain minimaalselt. Nimelt jõudis vool roolini, aga kuhu ta sealt edasi peaks minema vot seda mina välja ei nuputanud.
samas nägin, ka et raadio tagant on kl juhtmed puutumata jäetud, aga kaitsmebloki taha ei jõudnud ükski juhe(igaksjuhuks vahetasin ikka kaitsme ära, ei töötanud).

Kässar
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 13 Veebr 2012, 22:02
Auto: G2 GTI 86'
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Kässar »

Vea otse akult vool maki külge.

Janno25
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 24 Mär 2004, 10:13
Auto: Audi A6 Quattro 2,5 TDI
Asukoht: Pärnu

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Janno25 »

Kässar kirjutas:Vea otse akult vool maki külge.
Naljamees. Ega neid kaitsmeid sinna asjata vahele ei panda.

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Mazz »

Või on süüteluku pealmine juhe halvasti pesas. Endal näiteks ka kehv isopistik nii mõnelgi korral peavalu valmistanud.
Proovi ja vaata üle juhtmed, vajadusel proovi ka teist makki.
On ainult lahendused !

Kässar
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 13 Veebr 2012, 22:02
Auto: G2 GTI 86'
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Kässar »

Janno25 kirjutas:
Kässar kirjutas:Vea otse akult vool maki külge.
Naljamees. Ega neid kaitsmeid sinna asjata vahele ei panda.


Ei tea, endal iga auto maki nii ühendanud ja ühelgi pole kaitse läbi läinud :)

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Deemu »

Kässar kirjutas:
Janno25 kirjutas:
Kässar kirjutas:Vea otse akult vool maki külge.
Naljamees. Ega neid kaitsmeid sinna asjata vahele ei panda.


Ei tea, endal iga auto maki nii ühendanud ja ühelgi pole kaitse läbi läinud :)
Kui sa otse vead ja kaitset vahele ei pane, siis ei saagi sul seal midagi läbi minna. :D
Viimati muutis Deemu, 15 Apr 2013, 11:52, muudetud 1 kord kokku.

Kässar
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 13 Veebr 2012, 22:02
Auto: G2 GTI 86'
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Kässar »

Minu paha, arvasin et rääkis kaitsmest mis maki küljes :)

GTI
Moderaator
Postitusi: 7852
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas GTI »

Pane raadiole prooviks toide otse taha - vaata, vahest on raadio ise vigane.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas dellu »

Kässar kirjutas:Minu paha, arvasin et rääkis kaitsmest mis maki küljes :)
No niikaua ei olegi kui halvimal juhul leiad üks hetk väga hästi ümbrust valgustava auto. Kui sul otse akult ühtegi kaitset vahel pole, siis maki rikke korral pole midagi voolu levikut takistamas. Esimese hooga sulavad juhtmed mille läheduses ta on (kuumaks läheb) kokku ja halvimal juhul lühisesse, kust omakorda võib veel mis iganes edasi toimuda. Võimalik et see sama juhe sulades võtab juba ise leegi üles ja nii ta läheb. See kõik võib vabalt juhtuda kui sina rahulikult magad kodus. Näiteks makis niiskusega midagi annab otsad jne. Eriti kui on ka veel teine nn supertuning tehtud, et ACC ja CONT on kokku ka veel ühendatud maki taga.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Minumeelest on sellega küll nii, et kui MAKI ÜHENDAMINE tundub keerulisena, siis jäta see parem mõne spetsi hooleks. Esiteks kaotab heli kvaliteet ja kehvemal juhul põletad auto maha. Viimasel juhul pead olema õnnelik, kui läheb vaid auto ja ise ellu jääd.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Kässar
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 13 Veebr 2012, 22:02
Auto: G2 GTI 86'
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Kässar »

Akult sai sellepärast viidud juhe, kuna nö vana juhtmega viskas makk vol 19-20 pildi tasku, tegi restardi, otse akult võttes kadus see jama ära. Kaitsme peab siis vahele panema veel, selle peale kahjuks ei tulnudki, kuna pole kuulnud sellisest juhtumist. Igatahes tänud, ja vabandused kui halba asja soovitasin. Samuti vabandused OT pärast :D


E; Mitme amprine see kaitse peaks olema?
Viimati muutis Kässar, 15 Apr 2013, 20:38, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Kässar kirjutas:Akult sai sellepärast viidud juhe, kuna nö vana juhtmega viskas makk vol 19-20 pildi tasku, tegi restardi, otse akult võttes kadus see jama ära. Kaitsme peab siis vahele panema veel, selle peale kahjuks ei tulnudki, kuna pole kuulnud sellisest juhtumist. Igatahes tänud, ja vabandused kui halba asja soovitasin. Samuti vabandused OT pärast :D


E; Mitme amprine see kaitse peaks olema?
Võiks olla 5A suurem maki kaitsmest.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Kässar
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 13 Veebr 2012, 22:02
Auto: G2 GTI 86'
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Kässar »

Selge, tänud.

Janno25
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 24 Mär 2004, 10:13
Auto: Audi A6 Quattro 2,5 TDI
Asukoht: Pärnu

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas Janno25 »

Teemaalgatajale veel: kontrolli makki tulevad voolud üle (kollasel juhtmel peaks olema pidev vool ja punasel nn süütevool) kas siis testri või kontrolllambi abil. Tihti tehakse seda, et kollane ja punane toitejuhe keeratakse omavahel kokku ja siis pideva voolu otsa. Kui vool makini ei jõua, siis kontrolli kaitsmed üle (skeem tavaliselt kaitsmete kattekaane siseküljel, kui pole, siis leiab kindlasti ka netist skeemi). Võib muidugi juhtuda, et makis endas mingi kala sees.

Aga selle otse akult juhtme vedamise kohta veel: minu kunagisel autol oli piduritule lülitis kuskil lühis ja eelmine omanik oli kaitsme klemmid ühendanud traadi abil (ju siis peksis kaitset läbi kogu aeg). Mingi aeg tuli piduripedaali vähe kauem all hoida ja siis hakkas armatuuri alt suitsu tulema. Ütleme nii, et kiire tegutsemine päästis. Juhtmesoolikas oli kaitsmetest kuni tagaluugini üheks puntraks kokku kõrbenud. Kogu see jama läks minu jaoks maksma 5k EEK (elektrikute töötund ei ole just väga odav).
Kui endal hakkab mõistus otsa saama, siis soovitaks küll natuke raha välja käia ja lasta asja uurida inimesel, kellel on olemas vajalikud vahendid ja teab, mida teeb.
Viimati muutis Janno25, 15 Apr 2013, 22:12, muudetud 1 kord kokku.

kasparL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Mär 2013, 13:08
Auto: volkswagen vento
Asukoht:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas kasparL »

GTI kirjutas:Pane raadiole prooviks toide otse taha - vaata, vahest on raadio ise vigane.

Raadio küll vigane ei ole sai just ostetud tutikas arvates et vana raadio oli vigane. Testisin uut raadiot vw golf kahes, kus oli samasugune pesa, ning raadio töötas ideaalselt.

kasparL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Mär 2013, 13:08
Auto: volkswagen vento
Asukoht:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas kasparL »

Janno25 kirjutas:Teemaalgatajale veel: kontrolli makki tulevad voolud üle (kollasel juhtmel peaks olema pidev vool ja punasel nn süütevool) kas siis testri või kontrolllambi abil. Tihti tehakse seda, et kollane ja punane toitejuhe keeratakse omavahel kokku ja siis pideva voolu otsa. Kui vool makini ei jõua, siis kontrolli kaitsmed üle (skeem tavaliselt kaitsmete kattekaane siseküljel, kui pole, siis leiab kindlasti ka netist skeemi). Võib muidugi juhtuda, et makis endas mingi kala sees.

Aga selle otse akult juhtme vedamise kohta veel: minu kunagisel autol oli piduritule lülitis kuskil lühis ja eelmine omanik oli kaitsme klemmid ühendanud traadi abil (ju siis peksis kaitset läbi kogu aeg). Mingi aeg tuli piduripedaali vähe kauem all hoida ja siis hakkas armatuuri alt suitsu tulema. Ütleme nii, et kiire tegutsemine päästis. Juhtmesoolikas oli kaitsmetest kuni tagaluugini üheks puntraks kokku kõrbenud. Kogu see jama läks minu jaoks maksma 5k EEK (elektrikute töötund ei ole just väga odav).
Kui endal hakkab mõistus otsa saama, siis soovitaks küll natuke raha välja käia ja lasta asja uurida inimesel, kellel on olemas vajalikud vahendid ja teab, mida teeb.

Makk on tutikas ja töötab. Samuti on ka kaitsmed uued, (kõik vahetasin ära). Juhtmemajandusest nii palju olen teada saanud et rooli juurest vool makki jõuab(testriga juhet kontrollides, seega viga seal vahemikus pole) aga sealt edasi minnes sai otsa minu mõte. Hiljuti sai armatuur lahtivõetud, et soojendusradiaator ära vahetatada ning oli lai ja avar vaade kogu juhtme posule, uurisin paar tundi aga tulutult, ei jõudnud oma uurimisega kuskile. Nüüd olengi otsustanud et viin auto elektrikule kes tajub seda teemat. Isiklikult kahtlustan süütelukku.

kasparL
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Mär 2013, 13:08
Auto: volkswagen vento
Asukoht:

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas kasparL »

korda sain !
Probleem oli süütelukus. Pole veel süütelukku ära vahetanud, aga probleemi veast sain aru niimoodi, et logistasin võtit süüteaugus ning mõne hetke pärast lõi makk särama.

Sellepeale tahaksin muidugi küsida kuskohast saaks uue süüteluku :D aga küll ma selle ka üles leian. :)

Aitäh kõigile abi pakkujatele, sest süüteluku mõtte sain ma just siit loetelust.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: probleem makiga

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Süüteluku põhi osta poest, maksis vist kuskil 10€.
Viimati muutis J.Aru, 14 Mai 2013, 14:24, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Elektroonika”