Coiloverite hooldus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
ValgeVälk
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 02 Okt 2012, 17:34
Auto: VW Passat B5 1.9TDI '97
Asukoht: Pärnumaa/Tartu

Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas ValgeVälk »

Nonii kuna kohe läheb coil alla siis küsimus, et mis määrdeid kasutate keermetel. Kas kasutate keermetel mingeid kaitsmeid või asju ka pori ja liiva eest et pärast lihtsam ja puhtam kruttida oleks?

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Siin kusagil oli isegi kunagi üks hea teema kus seda sai arutatud :)

Kas plaanid siis talveks coilid alla jätta ?

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas rako »

Mina isikikult ei paneks sinna midagi peael. Üldiselt iga määre just tõmbab ligi seda jama sinna.
Kui paned alla coilid siis üldiselt vist väga sopast ja kruusateed ei sõida? Seega ei tohiks vast kõige suurem probleem olla.

Iseenesest jah teine teema kui talveks alla jätta ja nendega ka liigelda.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Kasutaja avatar
Etzi
Veteran
Postitusi: 595
Liitunud: 07 Apr 2011, 08:57
Asukoht: Mere ääres...

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas Etzi »

rako kirjutas:Iseenesest jah teine teema kui talveks alla jätta ja nendega ka liigelda.
Ei juhtunud ka siis nendega midagi sellist, millest WD40 jagu ei saaks... :roll:
Paradiisis on parem kliima, aga põrgus jällegi huvitavam seltskond... ~Mark Twain~

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Ei jaga teemat ,et mida te tahate koguaeg reguleerida. Las tema olla omas asendis. Olen coile ( tõlkige Eesti keelde),.pannud nii mõnelegi G3m.Aga Määret

ValgeVälk
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 02 Okt 2012, 17:34
Auto: VW Passat B5 1.9TDI '97
Asukoht: Pärnumaa/Tartu

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas ValgeVälk »

Talveks alla ei jäta, aga ei kannatanud kevadeni oodata :D. Kruusateid peab vahel sõitma, kuid need üldiselt lühiksed otsad. Pm kui porised siis veega puhtaks lastes ja määrides peaks okei olema? Olen sellel alal veel algaja ja ei tahaks neid kohe pekki keerata.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

ValgeVälk kirjutas:Talveks alla ei jäta, aga ei kannatanud kevadeni oodata :D. Kruusateid peab vahel sõitma, kuid need üldiselt lühiksed otsad. Pm kui porised siis veega puhtaks lastes ja määrides peaks okei olema? Olen sellel alal veel algaja ja ei tahaks neid kohe pekki keerata.

Talvel juhtub väga paljutki ja WD40 ei saa kohe kindlasti jagu talve tagajärgedest :) Seda nn odavate coilide puhul. Ja minu kogemuste põhjal.
Olen 3-4 talve coilidega sõitnud ja seda erinevatega. Ning hiljem uuesti keerama saada ja et liiguks hästi, see on probleem.

Nüüd on nii, et mul on mitu jooksu coile, mis nn õigele kõrgusele regullitud ja siis vahetan hoopis neid ning ei regulligi enam :D

Üldiselt kui vaid kevadel all ja talvel pole, siis väga palju polegi vaja midagi teha. Lühike aeg ja pole soola jura teedel.
Hiljem kui alt ära võtad, siis lihtsalt leota korralike leotusvahenditega pigi ja muu jama lahti ning pärast määri wd40-ga kui seisma jätad :)

Kasutaja avatar
Mattias
EVWK juhatus
Postitusi: 687
Liitunud: 17 Okt 2007, 08:49
Auto: G3 1.8T,Passat B5.5 1.9TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 49 korda
Kontakt:

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas Mattias »

+1 Keiti postitusele.
Mul on kah odava otsa Rokkorid ja ei pannud ma sinna mingit määret ja sõitnud olen juba 4 suve(talvel ei sõida).
Viimati regullisin paar kuud tagasi ja siis pidin ainult veidi liiva ja pori ära koputama keermetelt ja tulid täitsa normaalselt lahti.
G3 1.8T teema | Disain ja muud tegemised: UnitedDesign&Code | Ühel õigel autohuvilisel on pool autot koguaeg toas.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas audivana »

Minu puhastamine enne keeramist näeb ette wd40 ja surõhuga lasen elu puhtaks ja keerab nagu uuena.

ValgeVälk
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 02 Okt 2012, 17:34
Auto: VW Passat B5 1.9TDI '97
Asukoht: Pärnumaa/Tartu

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas ValgeVälk »

Suured tänud, nüüd tean kuidas neid enam-vähem hoida.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5176
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas tito »

t6nis3 kirjutas:Ei jaga teemat ,et mida te tahate koguaeg reguleerida. Las tema olla omas asendis. Olen coile ( tõlkige Eesti keelde),.pannud nii mõnelegi G3m.Aga Määret
Sellest tõlkimisest on räägitud, kõiki sõnu ei saa tõlkida ja Sa tead seda väga hästi, NAHUI SA NORID IGAS TEEMAS MINGITE KOMADEGA NII ,ET MÕNI PEAB BÄNNIGA RISKIDES SIND KORRALE KUTSUMA?
Kui uudishimu nii suur siis õpi googeldama: Coil-(nimisõna) pool, kera, kihar (tegusõna) keerama, kerima
Over-(eessõna)üle,jooksul,läbi,kohal,kohale,peale (määrsõna) jooksul, rohkem, möödas, ümber (omadussõna) lõppenud, liigne
Nüüd pane oma geniaalse tehnilise ajuga parim kokku :ntks KERIMAÜLE
Teemasse: Nagu eelpool mainitud ei ole mõtet tolmu/mustust koguvat määret kuskile toppida. Kui vaja reguleerida kasutada vastavaid rooste vastaseid kemikaale, mina seks puhuks endale varunud firma Kent Rusty Penetrant nimelise toote
Pilt
Lisaks rooste küsimusele sisaldab toode grafiiti e teeb roostes poldi lahti ja jätab pinnale keeramist hõlbustava määrdekihi :wink:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas GTI »

coilover - nivoo- / kõrgusreguleeritav vedrustus. :) Kerimaüle -vedrustus - selle järgi võiks aru saada, et coilid on ette nähtud ainult sõiduki kõrgemaks tõstmiseks erinevalt levinud praktikast autosid madaldada?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

tito poolt välja toodud toode on tõesti väga hea ja isegi kasutasin seda auto puhul paljudes kohtades. Coilidel kasutasin samuti.
Hetkel on kasutusel sama toode ainult teise firma oma.
Kuigi minu mäletamist mööda kogus see ka päris hästi tolmu ja mustust. Kuid sai päris kenasti puhtaks.

KENT sarja tooted on kõik väga head ja soovitan julgelt.

ValgeVälk
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 02 Okt 2012, 17:34
Auto: VW Passat B5 1.9TDI '97
Asukoht: Pärnumaa/Tartu

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas ValgeVälk »

Kas see mingi spets toode ka mida teatud kohtades?
Saab seda autopoodidest või ehituspoodidest?
Viimati muutis ValgeVälk, 27 Aug 2014, 21:09, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

ValgeVälk kirjutas:Kas see mingi spets toode ka mida teatud kohtades?
Saab seda autopoodidest või ehituspoodidest?
Mul kõrval esinduses käib agent kes neid tooteid müütab. Siis olen sealt võtnud :)
Koduleht neil ka olemas kevamer.ee

Pilk
Huviline
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Mär 2010, 10:18
Auto: Ford S-max ST
Asukoht: Rakvere - Tapa - Hulja
Kontakt:

Re: Coiloverite hooldus

Lugemata postitus Postitas Pilk »

omal kui kõrgus oli paigas siis määrisin regull mutrid ja ülejäänud keerud mis amordi stoki küljes oli hermeetikuga kokku.. et natukenegi soola ja liiva jama keeret ei kahjustaks. hiljem kaltsuga hõõrunud maha ja mutrid liiguvad ilusti... aga no se olen mina.. se ei ole mingi rusikareegel et peab nii tegema.
Viimati muutis Pilk, 28 Aug 2014, 15:54, muudetud 1 kord kokku.
Tagaveo ja nelikveo vahe on see, et nelikveoga sõidad kraavis kaugemale.

Vasta

Mine “Veermik”