G3 lähi-,kaugtuled.

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

G3 lähi-,kaugtuled.

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Nii, omal siis probleemiks siis esituled, nii lähi- kui ka kaugtuled.
Täpsem probleem siis see, et nad ei valgusta piisavalt kohe kuidagi, näitavad liiga ette, ja kui kaugemale regullida siis ei ole valgust piisavalt, õnneks udukad head ja öösel kannatab üksi maanteel sõita küll nendega ( vastutuleva auto korral kustutan endal udukad, aga paljud tõprad ei tee seda, vist ei ole märganud et udukad suudavad vahest ikka väga hästi pimestada). Oskab keegi mingit lahendust pakkuda? päris lisatulesid küll kohe külge ei taha kruvida aga kui muud üle ei jää siis lähevad ette HELLA RALLYE 3000+ 6000k xenon komplekt. Autoks siis G3 ja 1996a. pirniks H1.
Emal ka G3 ja tal 1996a algus. aga tal pirnideks H4 ja samamoodi kehvad tuled.
Kokkuvõtteks siis ootan mingeid lahendusi, kas panna võimsamad pirnid ja riskida kärsatamisega või piisab kui panen xenonid sisse? või müüakse ka mingeid normaalseid uusi tulesid mis suudavad ka valgustada?
Loodan, et saan siit abi, pimedad ajad tulekul ja sõitmist rõvedalt palju.
Viimati muutis Anonymous, 28 Jaan 2013, 14:06, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: pealkiri kohandatud

romeoD

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Aga kui sul kaugtuled põlevad, kas lähituled jäävad siis põlema? Üks variant on see, et enne on olnud H4 tulevariant ja lihtsalt H1 tuli ette pandud. Aga H4-l kustub lähituli ära, kui kaugtuli sisse panna.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

romeoD kirjutas:Aga kui sul kaugtuled põlevad, kas lähituled jäävad siis põlema? Üks variant on see, et enne on olnud H4 tulevariant ja lihtsalt H1 tuli ette pandud. Aga H4-l kustub lähituli ära, kui kaugtuli sisse panna.
Väga huvitav küsimus:) uurin kohe järgi:D
Aga udukad jäävad koos täiekatega põlema.
Aga sellel H4 versjoonil kustuvad udukad ära kui täied panna.

Raiq
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 14 Dets 2008, 17:12
Auto: Golf3
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas Raiq »

Mis pirne kasutad, kui sul sees mingid 30 eegised säästukad, siis ei saa ju valgust ka olla, oma G3mel on OSRAMi mingid +90% ja ei saa küll kurta, et pime oleks.

Raiq
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 14 Dets 2008, 17:12
Auto: Golf3
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas Raiq »

Üles leidsin: http://www.automaailm.ee/index.php?lang" onclick="window.open(this.href);return false; ... uct_id=325
Kasutan Night Breaker eid.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Raiq kirjutas:Mis pirne kasutad, kui sul sees mingid 30 eegised säästukad, siis ei saa ju valgust ka olla, oma G3mel on OSRAMi mingid +90% ja ei saa küll kurta, et pime oleks.
Hetkel sees mingid uued sammuti OSRAMi pirnid, mudelit täpselt ei tea. säästupirne olen ainult põllurallikal kasutanud:)

aga et teie golfidel siis tuled normaalsed?

tanelxxx
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Juun 2009, 10:19
Asukoht: viljandimaa

Lugemata postitus Postitas tanelxxx »

sul sama jama mis mul :) sul on gti tuled küljes (kahe optikaga, originaalis on 1 optikaga ja h4 pirnidega).
Viga on selles , et golf 3 ja golf3 gti-l on elektrisüsteemis väikesed erinevused. Ma olen suht kindel , et kui sa kaugtuled peale paned , kustuvad sul lähituled ära ja sellepärast ei olegi lähedale mitte midagi näha. Ma ise sõidan ka päaegu nii ringi, õnneks ei sõida ma öösel väga palju.
See nädalavahetus ongi plaanis need tuled korda teha, kui valmis saan , siis räägin lähemalt.

auto on sul see ?http://foorum.vwklubi.ee/viewthread.php?tid=48969


teema ka http://www.emt.ee/superstaar/sony-erics ... rstaar/224


[Muudetud: 2-10-2009 tanelxxx]
Ei, pulli peab ikka saama.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

tanelxxx kirjutas:sul sama jama mis mul :) sul on gti tuled küljes (kahe optikaga, originaalis on 1 optikaga ja h4 pirnidega).
Viga on selles , et golf 3 ja golf3 gti-l on elektrisüsteemis väikesed erinevused. Ma olen suht kindel , et kui sa kaugtuled peale paned , kustuvad sul lähituled ära ja sellepärast ei olegi lähedale mitte midagi näha. Ma ise sõidan ka päaegu nii ringi, õnneks ei sõida ma öösel väga palju.
See nädalavahetus ongi plaanis need tuled korda teha, kui valmis saan , siis räägin lähemalt.

auto on sul see ?http://foorum.vwklubi.ee/viewthread.php?tid=48969


teema ka http://www.emt.ee/superstaar/sony-erics ... rstaar/224


auto oli see samane jahm, aga räägi oma süsteemist siis kindlasti lähemalt:) aga huvitav on see, et kui mul udukad ka põlevad siis lähedale näen talutavalt, aga kaugele ikka mitte muhhvigi:info:

[Muudetud: 2-10-2009 tanelxxx]

romeoD

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Yhesõnaga, jutukas sai sellest räägitud. Kasutaja pppp soovitas yht asja kontrollida. Vaata, kas su kaitsmeplokis on see tagurpidi C. See paneb lähi ja kaugtuled korraga põlema. Peaks paremaks muutma.

Pilt

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Aga, kui mul seda C asjandust pole kust ma selle saaks?, ise vasest nikerdama?, kas sellel on mingi kaitsev toime ka? ( et sulab lühise või ülekoormuse korral) või see aint relee?
või noh selle C korral seal releed pole on otselülitus

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Nii, käisin vaatamas, täiekad töötavad koos lähikatega ja udukad jäävad ka põlema. mul seda suurt "C" asja pole.
küll on aga olemas see "7" seal natsa teise kujuga aga ühendab samu pesasid. aga tuled ikka kehvakesed, ei näita nad kaugele ja on veel jube ähmased ka, pirnid mudu head. Kuidas see asi toimib et akult otse juhe vedada? ehk läheb tõesti nii meeletu hulk voolu kaduma juhtmetesse?. Või selle aasta autoga pole vast väga hullu probleemi?

tanelxxx
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Juun 2009, 10:19
Asukoht: viljandimaa

Lugemata postitus Postitas tanelxxx »

tänud RomeoD selle pildi eest , tegid mul elu ikka palju lihtsamaks :P. Ise siis tegin hetkel katsetamiseks sellise värgi valmis:
Pilt
Pilt
ja kõik töötab nüüd nii nagu peab :) Lähipäevadel saan arvatavasti selle õige C kujuga ühenduse ka :)
Ei, pulli peab ikka saama.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

huvitav on see, et mul on samasugne PIKALI olev "7" sees ja seda sinist juhet pole ja pole ka asja mis ühendaks neid pesasid mis sul ühendab see sinine, loodan, et saate must aru:) täiekad põlevad koos lähikatega mul ilusti. aga nad valgustavad lähedale ja kehvasti, täna ostsin komplekti osram night braker 90%+ pirne ka sisse, valgus ei muutunud, kuna mul olid ennem ka head pirnid sees. lõppkokkuvõttes mul lihtsalt tuled kehvad, või teie olete oma omadega harjunud ja peate neid headeks, olen sõitnud väga paljude eri autodega väga pikka aega ja öösõite on mul meeletult. Nii, et ma tean millisel autol on head tuled ja millisel mitte, golf ei kuulu kindlalt nende "heade" tuledega autode hulka kahjuks. Varsti siis poodi Xenon lisa kaugtulesid vaatama:mad:

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

mul on ühe optikaga tuled ning lähituled kustuvad ära kuigi need kaugtuled ei näita eriti miskit :(
kas oleks mõtekam mingi uued tuled panna ?

Wizard
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 01 Mär 2005, 13:30
Auto: g4 variant `05
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Wizard »

mõõda ära pirnini jõudev vool tõõtava mootoriga ja kui seda vähem kui aku pealt mõõdetuna siis pane releed vahele ja asi paraneb tunduvalt
Br.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Proovin järgi!

status
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:29
Telefon: 56788327
Auto: vento 66kw, passat b5 81kw
Asukoht: võrumaa

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas status »

Minul olid ka varem ees tavalised, ühe läätsega tuled, kuid vahetasin gti omade vastu ja puudus kaitsmeblockis see nö tagurpidi "C" sai küll juhtmega asendatud kuid kuskilt annab neid hankida ka peale romude? Tänud tanelxxx idee eest asendada :)
Eestis teevad pimedad harju, saksamaal panevad opeleid kokku.

J2germeister
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Sept 2010, 23:03
Telefon: 53067590
Auto: Vento TD
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas J2germeister »

Mina ise nikerdasin samas kõrval olevast sillast C kujutise ja asi funkab.

062AVC
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 20 Aug 2011, 10:56
Telefon: +37256338374
Auto: VW Golf III
Asukoht: Pärnu

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas 062AVC »

Kui sul kaugtuled peal ja kui tule kangi tõmmata lähevad tuled heledamaks? kui lähevad siis soovitan tuledele releed vahele panna. Endal olid ka tuled algul kehvad alustuseks ajasin seinast 7.25m eemale(7.25m peale peavad tuled umbes 7 sentimeetrit langema) ja regullisin paika siis panin osram 50% pirnid. Tulede reguleerimise ja uute pirnidega paranes juba tunduvalt nüüd veel vaja endale ka releed panna sest kui täikad järgi lülitatud tuleb aind 11,midagi volti peale(akupealt mõõtes 14, midagi volti). soovitan ka proovida otse aku pealt kasvõi korraks
ArxCar - Kliimade täitmine, hooldus ja remont, diagnostika, lukksepa- ja elektritööd.
Telefon: 53416217, 56248216 Pärnu, Mauri Tehnoküla, Klubilistele soodukas!

ValgeKotkas
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 11 Mai 2011, 19:13
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas ValgeKotkas »

Kas see C on stockis selline?
Mul 92' GT versiooni masin (tea, kas stockis 2 optikaga? ), toda C'd pole, eelviimased tuled olid kahe optikaga ning töötasid õigest. Nüüd üheoptilistel põlevad kaugtulesid sisse lülitades mõlemad niidid. Keegi sellisest asjast midagi kuulnud on?

ping
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 04 Nov 2007, 23:33
Asukoht: Tallinn-Kristiine

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas ping »

Mu Vento (B varuosa) tulede H4 pirnide (tavalised) valgel on Tallin-Tartu maanteel näha 22 - 24 teeääre posti ettepoole (umbes 1.2km).
Pirnide massi ja toite juhtmed vähemalt 2,5mm2 otse pirnilt generaatorile, tulede tagumised kaaned maas et reflektor kõveraks ei sulaks, 90A generaatoris 14,6V pingeregulaator, releed vahel, tulede kõrgus reguleeritud ehituslaseriga.
(Ja kui 80/100W pirnid panin, Poolas öösõiduks, hakkasid vastutulevad rekkad 3 -5 km kauguselt tulesid vahetama.)
Viimati muutis ping, 02 Jaan 2012, 09:00, muudetud 1 kord kokku.
ABS on argadele, roolivõim on nõrkadele, pidurid on kiiruse surm :-)

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7870
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas R36 »

Oskab keegi öelda, mis erineb tehasest kahe ja ühe optikaga tulede puhul? Vahetasin kahel autol omavahel tuled ringi aga nüüd see probleem, et põlevad H4 mõlemad niidid korraga. Teisel autol lahendasin selle probleemi tagurpidi c lahendusega.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Peps7
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 29 Sept 2005, 18:22
Telefon: 5103244
Auto: VW Golf V 1,6 75kw, Ford Galaxy 1,9TDI 85kw. Hingusele läinud VW Golf III 1,8 66kw, Ford Galaxy 2,3 103 kw
Asukoht: Türi-Paide
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

golfi_vend kirjutas:Oskab keegi öelda, mis erineb tehasest kahe ja ühe optikaga tulede puhul? Vahetasin kahel autol omavahel tuled ringi aga nüüd see probleem, et põlevad H4 mõlemad niidid korraga. Teisel autol lahendasin selle probleemi tagurpidi c lahendusega.
Ise lahendaks asja kahe lisareleega, mis kaugtulede süttimise korral katkestaks lähitulede toite.
http://www.ally.ee

MaidoR
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 23 Aug 2012, 12:40
Telefon: 56912453
Auto: VW Golf 3 GTI(USA), VW Golf 3 1.9tdi,ZAZ 968M, vw golf 3 1.4
Asukoht: Tallinn

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas MaidoR »

Sain asja toimima ajutise juhtme teel aga on kellelgi aimu kust seda tagurpidi c-d saada? Keila autopoodides tehakse suured silmad :)
Kui täistulede kangi endapoole õrnalt hoida siis tuled põlevad eredemalt, selle lahenduseks on ka midagi?
Golf 3 2.0 85kw(USA,GTI)+ paar g3 veel
Never say never.

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänatud: 1 kord

Re: G3 Esituled

Lugemata postitus Postitas Deemu »

MaidoR kirjutas:Sain asja toimima ajutise juhtme teel aga on kellelgi aimu kust seda tagurpidi c-d saada? Keila autopoodides tehakse suured silmad :)
Kui täistulede kangi endapoole õrnalt hoida siis tuled põlevad eredemalt, selle lahenduseks on ka midagi?
Ikka on. Pane tuledele relee vahele.

Vasta

Mine “Elektroonika”